Valóban képes felrobbani az e-cigi? Mire kell figyelni?

Belefutottam most egy ilyen cikkbe amikor is egy ember szajaban felrobbant egy e cigi. Utananeztem ennek es volt allitolag tobb hasonlo eset is hogy pl zsebben felrobbant. Ez mennyire valos veszely? Mire kell odafigyelni hogy 0-ra csokkentsuk ennek kockazatat? Illetve ez a problema melyik tipusu eszkozokre lehet jellemzo? Esetemben egy szivassal mukodo nagyon egyszeru alap keszulekem van (caliburn g2)

4 kedvelés

Igaz én még kezdő vagyok de még nem fordult elő velem ilyen szerencsére​:blush:

4 kedvelés

A veszély valós. Monduk ugyanakkor igen valószínűtlen is :grin:. Épeszű felhasználás mellett kb. 0. Li-Ion cellát nem zárunk rővidre, nem ütjük-verjük és lehetőleg nem áztatjuk csöpögősre semmivel. Vape esetén high drain akku(20A+), megbízható forrásból. Az olcsó bontott laptopból származó cella pl… pont nem ilyen.
Egy időben pl. nagyon mentek a robbanó telefonok is​:yum:
Vsz. nem a G2 fog megölni!

Ja, kimaradt, hogy a mélymerült cellákat nem mentjük meg okostöltövel. Bár az meg inkább a töltés végén szeret elszállni.

6 kedvelés

Szia,

Kb pont annyi esélyed van rá, mint egy mobillal, laptoppal, akksis fúróval. Akkik robbantak, azok mind mecháztak, ahol hiányzik az elekronika, ami megvéd a fizikától, csak ők sajnos nem értettek a fizikához, csak azt hitték.

10 kedvelés

Na itt a lényeg, pontosan így van, sérült akksik és borzasztóan alacsony ohm a nagy gőz reményeben és már pukkant is! Igazából amerikában és angliában fordult elő pár alkalommal! :wink:

6 kedvelés

Igen, hozzánk ez már csak a blikk főoldalán jut el:

Megint gyilkolt az e-cigi!

Marika néni meg csóválja a fejét, hogy a mai fiatalok milyen hülyék. Ott már vert helyzetben vagy és kezdheted a mesét ohmról, meg wattról, a kutyát sem érdekli, mert nem érti, a lényeg, hogy ez veszélyes, mert megírta a blikk is.

3 kedvelés

Szia!
Valóban lehetséges, és ez is, amennyiben valaki agy nélkül csinálja! :slight_smile:

5 kedvelés

Én azt még hozzá tenném, hogy nyáron tűző napon ne adja ég napon hagyott kocsiban se érdemes tárolni a jószágot ugyan sokat kibír de tartósan 80 fokos kocsiban azért már orosz rulett. ( tapasztalat szerencsémre nem modban volt és nem gyuladt ki (és én se voltam kocsiban csak ki kipukkadt.))

5 kedvelés

Na igen ilyesmire gondoltam en is h ebben a nagy melegben lehet e ennek veszelye de gondolom eleg szelsoseges az ilyen eset bar siman elofordulhat mostanaban h tulforrosodik akar a zsebedben. Az hogy az aksi rossz allapotban van egyebkent mibol tudjuk eszlelni?

2 kedvelés

Telefon aksinál ugye puffad, de szerintem a 18650 burkolata nem képes tágúlni, ezért is vannak lyukak a normálisabb modokon az akuk alatt v. felett, hogy ha gond van a gázok vagy ha esetleg robban ne az ember kezét nyissa szét hanem az arctól minnél inkább elfele vezesse. meg mondjuk ha nagyon forró a mod tedd árnyékba és várj amig kicsit moderálódik. ( ez az én véleményem ha valaki jobbat tud én is holtomig tanulok )

5 kedvelés

ELVILEG nem szabadna kidurrannia kocsiban sem(meg szinte semmitől), elég sok és igencsak szélsőséges körülményre tesztelik ezeket. Hot Box teszt ~130°-ra melegítés és hőntartás 30-60 percig, és ilyen teljesen átlagos, “hétköznapi” esetekre. Na ezzel együtt én se hagyom kocsiban. Bizalmatlan vagyok :grin:

2 kedvelés

Samsung SDI -nál voltam gályarabságban… Valóban rengeteg biztonsági megoldás van beépitve és elég jól “megízzasztják” az aksikat ( nem 18650 -et gyártottunk ) de maradjunk annyiba, hogy az a Murphi gyerek sose alszik, viszont amig a cella megkapja a kellő tiszteletet és körűl tekintést ( és nem öccá Ft -os kínai noname akármicsoda ) kicsi a valószínűsége hogy baj lenne vele.
Van aksim amit a fenti cég kreált és 8 éves ( volt DL -es, MTL -es, 0,2 - 1,8 Ohm használatban, fagyott hozzá modban a kerti asztalhoz mert kint hagytam szilveszterkor pár éve, volt 2 évet 0 -ra merülve fiókban felejtve ( tőzeg alá ásva :slight_smile: ) És köszöni jól van MTL használatban Brunhilde tankal Captain PD1865 modban 1,5 napot kibír pedig nyúzom becsülettel. A sony gyártmányuak a fagyást leszámítva kb ugyan ezt a kalandot átélték és szintén hasonló életképet mutatnak. szóval jók ezek. ( sorry a hosszú monológért :slight_smile: )

5 kedvelés

A kínai noname, a mélymerült de okosba megmentett, a ‘minőségi’ bontott cellák meg a felhasználok rejtik az igazi veszély. Gyártási selejt meg mindig van.
De azért leginkább a felhasználók :japanese_ogre:

6 kedvelés

A telókban lipó akku van. Az tud vicces dolgokat csinálni. :slight_smile: Ott egy mélykisülésből visszahozatal is orosz rulett. Én a jövő héten akarok 2 év tárolás után 20 lipót feltölteni. Szabadtéren, lőszeres rakaszban. :smiley: