Mikor robbanásveszélyes a mod/aksi stb?

Sziasztok, az utobbi idokben azt vettem eszre magamon, hogy felek nagyobbat szivni az ecigimbe, hogy nehogy robbanjon xd
Tudom ez hulyeseg, de eszembe jutott, hogy nem is ertem pontosan, mitol robban, vagy mik az elozmenyei dolognak.

Szerintem ha ertenem ennek a kemiajat azert nyugodtabban vapelnek, ebben kernek segitseget :smiley:

Egyebkent Zeus Aegisem van, a az aksit pedig nehany honapja vettem. Egyetlen dolog amit tudok, hogy az aksi egy ev utan mar veszelyes, de hogy az is miert, azt nem
Peldaul ha "robbanas’ elott elkezd fustolni pl lenne idom eldobni en mar nyugisabban lennek :smiley:

Jaigen semmit sem butykoltem rajta, kesz porlasztokat hasznalok(egyelore), 69watton.

Koszonom elore is :smiley:

A mod tele van védelemmel,szívjad ahogy a csövön kifér :slight_smile:

7 kedvelés

Szia!
Ez fizika nem kémia… :slightly_smiling_face:Nem veszélyes a 10éves aksi sem a lényeg szigetelés épp legyen,ne zárlatold le és minden oké lesz.

6 kedvelés

Szia.
Ha az megnyugtat nézd az aksi belső ellenállását. (Néhany töltő tudja mérni én anno ezért vettem direkt ilyet) ha mást nem tudni fogod mikor jön el az idő az aksi cserének. Én egyébként efest 18650 aksit használok 2 éve és a belső ellenállás nem éri el egyiknél sem a 70 ohm-ot. 50-ig új 50-150-ig használt 150-töl … elfelejtettem. Majd megnèzem. :laughing:

2 kedvelés

4 évesen cseréltem, még nem robbant. :grin:

Robbani a mechanikus tud, itt az elektronika véd, túlmelegedés, túlterhelés, zárlat meg még ki tudja mik ellen. Kb olyan veszélyes, mint egy mobil.

Például ha fordítva rakod be sem történik semmi.

4 kedvelés

A legjobb akkuk belső ellenállása sem engedi meg azt, hogy egy pillanat alatt felrobbanjon. Forrósodás, szag, enyhe füst - ilyenkor elhajítod. Ennek az esélye 1:10 millióhoz. Ahogy tanult kollégám, @Ispy is említette, mint egy mobiltelefon robbanásának.
Amúgy meg be kell tartani a szabályokat, ennyi :slightly_smiling_face:ahogy azt @Janos_Groszeibl tanult kollégám is felsorolta :+1:

8 kedvelés

Akkor én vagyok az 1 x 2szer füstölt a lost vape rugó összenyomodot az aksi alatt és lezárlatolt…sima földhözvágás segített…

3 kedvelés

De nem robbant, pláne nem azonnal :slightly_smiling_face:amúgy igen, előfordulnak meredek helyzetek. Múltkor mikor modot javítottam, 3 mp-re telibe zárlatoltam egy köztudottan nem gyenge LG “csoki” akkut. Felforrósodott, de túlélte. Mindenki. Bontottam a zárlatot 3 mp után, és arrébblöktem az asztalon.

5 kedvelés

Ha jobban meg szeretnéd ismerni az akkukat javasolnám darth vaper videóit, én sokat tanultam anno belőlük.

Hirtelen ezt találtam. :sweat_smile:

Li-Ion akkuk esetén:
0-50 mΩ – nagy terhelhetőségű új állapotú speciális cella
50-150 mΩ – új állapotú normál akkumulátor
150-250 mΩ – használt állapotú cella, normál terhelésre még megfelelő
250-400 mΩ – erősen használt, gyengülő cella, gyengülő terhelhetőség
400 mΩ felett – haldokló, csere érett cella

9 kedvelés

Nem robbant egyik esetben sem…az egyik volt kicsit meredek mert az M1-en volt és egy jó rta volt rajta…levettem az rta-át és a modott kidobtam a jobb oldali ablakon…a leálló sávba…Jó dobó vagyok​:grin:

Aksi témát még fent is hagyta…

1 kedvelés

De röviden, közérthetően: az akku belső ellenállása korlátozza a zárlati áramot.
Tehát egy új, minőségi akku rövidzárba vitele veszélyesebb. Egy öregebb akkun kisebb áram tud kialakulni, korlátozza a saját belső ellenállás.
De ha mindenre ügyelünk, igen kis esélye van a zárlatnak.

Pfú, röhögő fejet raktam, de ezt is tehettem volna:
:scream::thinking::pleading_face:

(Én jól birom az égést meg a rázást, gyerekkorom óta. Hálisten. Sajnos. Vagymi.)

Én amit nem látok attól fosok és az áram ilyen tízszer mérek 3 különböző műszerrel mire hozzá nyúlok valamihez…

4 kedvelés

Igen, ügyelni kell rá, ez a leg fontosabb. Utánna jön hogy mi történik ha rendőrségi elektrosokkoló pisztollyal belelövünk. :rofl:

De csak ha langyos sós vízbe hempergettük előtte :point_up: hát, igen.

Én muterommal voltam így amikor nem értem haza időbe a buliból. Nem láttam de rettegtem tőle. :rofl:

Számomra az áram/elektronika mindíg is egy bizar valami volt. Nem is szeretek vele foglalkozni. Az esetek túlnyomó többségébe nem csak az volt rejtély számomra hogy hogy romlott el, hanem hogy hogy csináltam meg, mikozbe szinte semmit nem csináltam. :thinking:

Ismerős hasonlóan ügyködöm én is…:slightly_smiling_face:

1 kedvelés

És ezt jól is teszed,ha nem is 10-szer,de 2-3 alkalommal én is.Főleg váltó áramnál. :grinning:

2 kedvelés

Egy esetem volt ezidáig,egy wismec squonker.
Reggelre ne kérdezzétek hogy de elfüstölt egy 21700 aksi plusz a mod,amiben persze benne volt,és lefekvés előtt jómunkásemberlévén még szívtam egyet belőle :grin:
Rejtély számomra még ma is :smiling_face: