Ki milyen tecnikával szívja MTL-ben?

Sziasztok!

Arra lennék kíváncsi, hogy ki milyen technikával szívja? :smile:
Kezdő vagyok, és a dohányos ízek felé hajlok. Próbálgatom az aromákat szépen sorban. Rendelés előtt mindig olvasok véleményeket ízteszteket az adott aromáról.

Az eddigi tapasztalatok:
Mivel cigiről jöttem át ezért egyértelmű volt a szívási tecnikám. Szívás szájba, és aztán le tüdőre. Hát nem igazán éreztem a várt/leírt ízeket.
Aztán próbáltam pöfékelni, “ízlelgetni” a gőzt. Így már valamivel jobb volt.
Jelenleg úgy szívom hogy szívok be gőzt, majd letüdőzés felengedem orrba, és csak a következő slukkot tüdőzöm le. Úgy vettem észre, hogy így sokkal több íz/karakter kiérződik az adott aromából. Szeretek így pöfékelgetni is. Viszont észre vettem, hogy többször van mostanában orrdugulás/orrfolyás/nátha jelleg nálam.

Azért is vagyok kívácsi kinek mi a tapasztalata a témában, mert hátha hallok újat :slight_smile:
llleve szerintetek okozhat e ez nálam az orrdugulás/orrfolyás jelegű tüneteket?

6 kedvelés

Az íz nagyon sok dologtól függ, tank, huzal, vatta, aroma, és a nikotin tartalma az alapnak.
4 hónap, és 85754 aroma után most kezdtem még csak megtalálni a kedvenc ízeim, és a fent felsoroltak közül a számomra legideálisabbat.

De nálam alapvetően ugyanaz a szívás, mint a ciginél.

Ő eddig az egyetlen, amit bárkinek merek ajánlani, így 4hónap után : https://theliquidcity.com/fifty-vapes-of-grape-929

4 kedvelés

Én is cigi,utána Gtx.Szájból tüdőre.Amíg sok volt a vape mellett a cigi is,nem igazán éreztem az ízeket.Mikor már alig volt cigi,jobban jöttek az ízek.Nem tudom melyik porlasztót használod.Nekem a 0.8-as jött be.Kb.16.5W-on,az összes levegőző lyuk kinyitásával vagy max.az utolsót nem nyitottam ki.
Majd lett egy külső akkus modom és arra egy Kyfun lite plus 2021 klón.Rta.Ezt már ugye én tekertem.Vapefly vattával,ami azonnal hozza az ízeket.Ebben a dohányosok jól érződnek.Majd lett egy másik modom is és arra egy Berserker V1 tank.Ugyan ezzel a vattával.Az összes liquidemnek jól érződik az íze.Persze,ha az ember teljesen abbahagyja a cigit,később minden íz még jobban meg lesz.Ezek természetesen Mtl tankok.Tehát szájból tüdőre simán érződnek az ízek.
Remélem választ kaptál a kérdésedre.Ha nem,bocsika​:joy:

4 kedvelés

Én nem szívok mellette cigit, úgy néz ki nem is hiányzik.
Ugyanígy használom a GTX et, csak 1-2 levegőző nyilással.
Köszönöm szépen a tapasztalatokat, szerintem megnyugtattál :slight_smile:

Szia. Az orrfolyás az e-cigi párája miatt van. Orrdugulást ez nem okoz. :slightly_smiling_face:

2 kedvelés

Akkor lehet hogy csak egy elhúzódó arcüreggyulladás :slight_smile:

Az picit fájdalmasabb lenne szerintem. :slightly_smiling_face: Ne gondoljunk a legrosszabra. :blush:

1 kedvelés

Az ízeket annyira sok minden befolyásolja, hogy kihullik az összes hajam, amire végigszámolom. :crazy_face: Nem mindegy, hogyan pancsolom magamnak a levest, hogy meddig érlelem, milyen tankom van, és abba milyet tekerek, és azt hogyan helyezem el benne, hogyan vattázom, még a driptip sem mindegy, és az se, hogy hogyan szívom? Én mindig is az orromba küldtem, amit beszívtam. A pipánál még azt is meg lehetett csinálni, sőt néha kötelező volt, mert töményen nagyon erős, hogy amit szájon kifújok, azt az orron vissza. A gőzöknek azonban nem érzem az illatát. Illetve csak a nikotint érzem. Meg a mentolt, ha van benne. Minden átállás kis stresszel jár, a cigiről a pipára is az volt, hiszen már nem lenne szabad tüdőzni, esetleg azt, amit egyszer már kifújtam. A gőzt meg már szabad dl -ezni is, amit kifújok, próbálom kóstolgatni. Néha olyan jóra sikerül valami, hogy magam sem tudom, hogyan csináltam. Néha meg szinte alig érzek valamit. Azért kell itt olvasgatni, és amiket írnak végigpróblgatni. Ez egy ilyen világ. :smiley:
Taknyos néha én is vagyok, a gőz csak olyan, mint a köptetők, hogy fellazítja. Ha nincs mit, akkor nem köhögök, nem folyik az orrom. Máskor meg igen. Távoznak a váladékok, és utána elmúlik, mert csak egy kis nátha volt.

5 kedvelés

Hali. Hát én is cigiről szoktam át. De én a cigit is egyböl tüdőre szívtam. Pont ezen gondolkodtam, hogy vajon hogy kell nem tüdőre szívni. Az nekem valahogy olyam esetlen, hogy úgy mondjam: Nem áll rá a szám. XD