Ki hogyan teker, hogyan vattáz? 😊

Boldog torta napot Kinga!

Az adjon erőt a mindennapokhoz, hogy sokunknak a Vaperina és “Bandája” adott és ad erőt, eszet és kitartást a vépelés élményéhez, a büdös bagó lerakásához.

Átadtál valamit, változtattál és javítottál a világon. Felmérhetetlen a hozzáadott érték, ismeretlen emberek életminőségének jobbátételével.

Sokat köszönhetek, köszönhetünk, Neked, Nektek!

Szentimentálisan hangzik, remélem, nem túl nyálas, de így gondolom. Az, hogy most leírhattam, az meg nekem fontos.

Köszönöm!

7 kedvelés

Hogy ezt olvashattuk az meg nekünk fontos!

5 kedvelés

Én köszönöm Drága Samu! :hugs:

Ki gondolta volna, hogy idáig jutunk? Bevallom talán még mi sem. Sikerült megmutatni, hogy nem csak a “magas lóról hőbörgés” létezik. Hogy nem csak az a legjobb amit én/mi tudunk, hanem, hogy ez egy közös cél, közös úttal, ahol minden tapasztalat egy fantasztikus és izgalmas állomás! Örülök, hogy @Donat - al elkezdtük, hogy sokszor álmondtunk már nagyobbnál nagyobbakat. Hogy mindenki hozzátesz ehhez a fantasztikus, nagybetűs Közösséghez! Mert ezt csak együtt lehet! :hugs:

Nem szentimentalitás, pontosabban fogalmazva én szeretek örömömben sírni! Köszönöm Neked, Nektek, Mindenkinek! :smiling_face_with_three_hearts:

9 kedvelés

“A víz egyáltalán örüljön,hogy megfürdök benne.”(Hadházi) :slightly_smiling_face:

De azért gondolj bele: 8 kazánt kaptam, ami mellé jött egyetlen egy mod. Modról írtam én valaha hideget, meleget? Semmit, mert azt az egy újat és 2 régit használom. Kazánból meg ennyi az már túl sok. Az egy évre elegendő levest meg aromát mindenkinek köszönöm. Szinte mind minőségi anyag, nem is panaszkodtam egyikre sem.

Ezt meg már felejtsétek el. Hányadszor írjam le, hogy nem azzal használom. Épp elég palást maradt neki a töröttön kívül. Amit a V8 -hoz küldtél, ha így haladok, soha nem kell elővennem a tartalékot, mert ami rajta van, az is tovább bírja, mint amíg élek.

1 kedvelés

Nem felejtek el semmit bárki is mondja bárhogy is állok elébe… :man_shrugging:

4 kedvelés

Jólvan na. V7 -nek eltörtem egy rövid palástot már az első héten, na bumm. Azóta sem török el semmit. Véletlen baleset volt. Meg kaptam 2 fémet üresen, ablak nélkül. Azt meg minek, ha ekkora bűn lett üveget bele ragasztani? Ami jó, azt én sem szerelem szét. Írták már PC fórumon, hogy ami jó, azt nem szabad javítani. Be is tartom.

1 kedvelés

Én meg csak vigyázzok rád azért küldtünk neked mindent is… :+1:

4 kedvelés

Hány nap van még a pihenésig Feri?

V8 már nélküled lehet, hogy a szeméten lenne, most meg kedvenc a V7-tel együtt. Mivel a V8 -hoz csak rövid kémény volt, még jó is, hogy a V7 hosszúja maradt épen. Nagyjából azonos élményt nyújtanak, mint a Dvarw-ok, csak sokkal szebbek. Már megtanultam, hogy ne tekerjek beléjük hosszabbat a kelleténél. A vattázás is már rutin. Pont azért tartottam meg épp ezeket, mert hasonló a vattázásuk. (2 By-ka+3 Dvarw). Az RDA-kat meg külön köszönöm, aki küldte. Magamtól féltem volna elsőre ilyenbe belenyúlni, ezért nem vettem még, de meglepően jól használhatóak. Csak akkor Dryhitelnek, ha kifogytak. A Cthulhu 1929 ráadásul 1 ml tartállyal is rendelkezik alul. Mint írtam, idehaza világosban leginkább azt használom. @Janos_Groszeibl már nyugdíjas vagyok tavaly december óta. A felmentési időm is letelt, mivel arra is jár szabadság. Papírforma szerint most már szabadságon vagyok. Ápr. 17-től számolj vissza 3 hetet, azóta.

4 kedvelés

Örülök,hogy te megérted a nyugdíjt…én már nem biztos…A byka nagy előnye az egyszerű üzemeltetés van ízben jobb rta meg szebb is de nekem a kedvenceim …a Dvarw-hoz még nem nőtem fel…nekem nem a kedvencem…

6 kedvelés

Azokba bátrabban töltök nagyon kokszolóst, mert könnyebb szétszedni. Ennyi. Ízre meg mindig épp az a legjobb, amiben friss a szerelés. A By-ka meg vagy kiürül, vagy kiöntöm. Nagyon érezni rajtuk, mikor nem lehet várni a koksz miatt a cserével. Az RDA-król meg csak lecuppantom a kupakot, és már vattázom, ha látom rajta, hogy kell a csere.

5 kedvelés

…ha megmosdok benne…:rofl:

1 kedvelés

Mit is csinálhatnék, esik az eső, itt nincs locsolkodás. Kísérletezek! Első kép ahogy a szokásos gőzokádó szokott leni. Aztán 26 Guage 3X 2,5-ös magon 9 hurok 0.19 Ω.





6 kedvelés

Azta 🫨

Ebben nagyon egyet tudunk érteni!

Én néha fogom a fejem amikor a kezdő (meg a nem kezdő) RTA -sok is úgy választanak tankot,
hogy “jól néz ki”.
Igen az is egy szempont.
De a többi?
Akarsz TH-át, vagy nem? Nekem nem hiányzik.
Levegős legyen vagy sem? Én a szűk MTL t szeretem.
Milyen íz vissza adás legyen? Mondjuk erre mindenki azt mondja, hogy a legjobb :slight_smile:
Mennyire legyen bonyolult a vattázás, tekerés? Én szeretem ha faék egyszerűségű :slight_smile:
És még egy csomó paramétert bele lehet venni, pl. legyen lé állítás, vagy a levegőt akarod még manuálisan állitani…

Én egy Kayfuntól nem várom el ,hogy levegős legyen,
vagy egy By-ka SE-től hogy ne legyen TH-ja.

Mert ha csak “jól néz ki” de a többi nem passzol, akkor lesz egy tankod amit kis(rosszabb esetben nagyobb) bukóval eladsz, vagy nézegeted mert úgy is “jól néz ki” :slight_smile:

Tisztelettel

5 kedvelés

Próbaképpen megtekertem az AWG 29-s kanthalt (0,3 mm) parallelben. 2.25-ös mag, 3 karika. Ez így 0,36 Ohm. 21 watton RDL-ben olyen ízek jönnek a Pulse AIO.5-ből, hogy én is meglepődtem… Tetszik! :star_struck:

3 kedvelés

Csak egy kerdes, miert jobb egy singlet paralelben megtekerni? Miert jobb a 0.36 mint a 0.72, vagyis attol joval tobb1 ohm feletti ugyanakkora szelessegnel. Tenyleg nem tudom, azert kerdezem. Holnap erkezik bekem is egy single rda, es par variaciot ki fogok benne probalni, lehet a paralelt is :slight_smile:

Miért, jobb? Kipróbáltam, nekem bejött. Attól még nem biztos, hogy jobb. Próbáld ki te is, mit veszíthetsz vele? És írd meg a tapasztalatod, kíváncsi vagyok rá.

2 kedvelés

Sputnik RTA
Az átmérő 2.5mm, a többi látszik a képeken :wink:





5 kedvelés