Ki hogyan teker, hogyan vattáz? 😊

Szerintem is kevés egy picit. Menj feljebb, de csak fél wattonként (vagy ahogy a mod engedi, bizonyos modok csak egész wattot engednek), ott álj meg ahol már langyosodik a gőz. Sejtésem szerint valahol 14-15 watt környékén kell lennie a “jónak”. És ezt azért mondom mert volt V5-ös Kayfunom, csak épp nem a mini. De van abban annyi levegő, hogy könnyen túl tudod hűteni.

6 kedvelés

Sziasztok :smiley:
Csak egy ötlet lenne @Andras_Barton Fev 4.5 tekerésre, vattázásra. Nem tudom ezt a verziót próbáltad-e?
Én eddig csak dohányos liquideket próbáltam benne, nekem hozza az elvártat.
Csak SS316L használok MTL kazánokba 28ga 2,5 mag általában 0,8 - 0,9 ohm.
Fev 4.5 esetén ugyanez, csak 3 mag. A tekerést az elülső legkisebb méretű AFC-hez húzom egy magasságba vele, a hátsó AFC pedig teli zárás. A vattát a hátsó zárt AFC felé viszem és csökkentem a kazán méretet. Csatolok egy-két képet, nem valami profi setup, de hátha egy újabb próbálkozást megér. :no_smoking:only vaping!







15 kedvelés

Sziasztok. :slightly_smiling_face:

Újrabaszkuráltam a Tűzmadarat. Szokás szerint a kíváncsiság… :blush: MTL Fused clapton, most a szokásos Coil Master vattával. A 2.5-ös magon a 4 menet mtl clapton 0.58 omlett, akarom mondani ohm lett… :blush: Közepes levegőn ez már sok. Ez így a fél DL felső határa számomra. De legalább ezt is megtudtam. :slightly_smiling_face:

Ha jól izzitasz Ni80-as huzalt akkor ilyen szép kék lesz. :smiling_face_with_three_hearts:


11 kedvelés

Én mindent úgy csinálok, mint mások, azzal a különbséggel, hogy a végén “begyújtom” a vattát. Így a kis szöszök lepörkölődnek, és a vatta egybe áll. Amióta elkezdtem vattázni, én így csinálom. Egyik barátom mutatta, aki a kezdetektől vaper, és egy vape shopban eladó Londonban, szóval van hozzá érzéke.
Videóm sajna nincs, de lefényképeztem nektek tegnap az építés közben. Remélem látszik.





Itt még látszanak a szöszök

Itt már nem

Ha valaki kipróbálná nem nagy cucc, jól belekvidezed a vattát, tekerést, majd izzítasz(én 45 watton szoktam), meggyújtod és azonnal elfújod.

19 kedvelés

Aromamizer plus V2 DL: sima mesh tekerés :slight_smile: 0,14ohm 30W:

Aromamizer V3 DL: Paralel KA1 32ga 3mm magon 7 menet, 2,32ohm, 18W
(Ez a DL setup az MTL kazánokhoz képest is tűéles ízeket és nagy DL-es gőzöket ad. És nem elírás: 2,32ohm-os DL tekerés. Nem szép, mert a 32ga huzalt nehéz kifésülgetni, de működ.)

Aromamizer Lite V1,5 MTL: NI80 28ga 2,5mm magon 7 menet 1,21ohm, 9W.

18 kedvelés

Szóval úgy DL-ezel, hogy az már MTL? :slightly_smiling_face:

Az első szett, 0.14 Ohm, 30 watton jó ízeket ad? Nekem 40-50-nél kezdett jönni az íz, bármely mesh kazán esetén is. :slightly_smiling_face: Úgy tűnik, más az íz-erzékelesünk. :slightly_smiling_face: Erről függetlenül minden tiszteletem a tiéd az MTL-DL-ezés miatt. :slightly_smiling_face: Élő példa vagy arra, hogy van DL élet 30W alatt! :raised_hands:

7 kedvelés

Gratula Kabak!!!
Eddig 1,1 ohm volt a legtöbb amit DL tankba tekertem, de úgy látom, vannak bátrabbak (szent őrültek) még! Ezt nekem is kell próbálnom!
A mesh 30w is széééép, amikor sikerül magamhoz ragadni a Wotofo-t, 35-ön “égetem”. Nekem ott adja azt amire szükségem van.
A parelellnél pedig MŰködik a MŰköd a MŰszeren, csak ez számít! Határozottan extrém, de okos!!! :smiling_face_with_three_hearts: :wink: :grinning:

3 kedvelés

Igen, 30W-on is már jó ízeket ad. Lime-ot töltöttem bele, rögtön érződik a citrom citrusossága, szinte a nyelvemen vannak az illóolajok. Szóval nem kell “keresgetni az ízeket”. :smiling_face_with_three_hearts: 35W-on töményebb a gőz és melegebb. A langyosat jobban kedvelem. Ez fölé már nem is mentem, nem volt rá szükségem :slight_smile: .

7 kedvelés

A mesh-el elmentem én is 35W-ig. Ott töményebb a gőz, nagyon megértem, hogy úgy használjátok. :grinning:Nekem ott már meleg (nem forró) volt, ezért visszaálltam a 30W-ra. Jobban kedvelem a hüvöset :slight_smile: .

A paralel ízén-gőzén még én is meglepődtem. Csak kísérletezgettem, de az eredményre tekintettel maradt a kazánban, és valószínűleg visszatérő vendég is lesz. :star_struck:

7 kedvelés

Szia @Kabak !
Remek ötlet a paralel dl-ben,sőt ami még régebben bevállt nekem a 30-32ga huzalból készített twisted huzal,ami pont most jutott eszemben miközben írásodat olvastam​:slightly_smiling_face:Mivel vejkó nem bírt a saját rdta-jával ami megeggyezett az enyémmel tipusban csak éppen méretben 2mm-el nagyobb és elcseréltem vele az enyémre,mondván majd én meggyőzöm mi kell neki…namármost 2napja küzdök vele alakul,de úgy vélem a paralel vagy a twisted lessz a megoldása,de jó,hogy felhoztad​:thinking::+1:

9 kedvelés


Most így sikerült

7 kedvelés

Én Tihanyban, így​:grin::

11 kedvelés




Alien v2 az aromamizer plus v2ben.
0.30 ohm,30 watton.Qrva finom ízek,még nagyobb gőz,dl álom​:heart_eyes::grin:

11 kedvelés

Ez most azt kell írjam szépen sikerült. :blush: (Brünhilde MTL)


Ez már nem annyira szép, de hozza amit kell. :slightly_smiling_face: (Berserker V2)

14 kedvelés

Ez is megvan. :blush:

Most kipróbálom a Trioban 2es magon a 6 menetet. :blush:

12 kedvelés

Így könnyű! Folyamatosan tekersz, építesz, persze, hogy szépek! :laughing: :laughing:

És tényleg szép a mai “termésed”. :smiling_face_with_three_hearts:

3 kedvelés

Tudod, az évek meg a rutin. :sweat_smile:

Köszönöm a szép szavakat. :kissing_heart:

4 kedvelés

:hugs: de ügyes vagy

4 kedvelés

2-es magon még nem mertem a triót ,lehet kell neki egy kispárna vattaágynak​:rofl:Kiváncsi vagyok hogy milyennek találod majd​:slightly_smiling_face:

4 kedvelés

Köszönöm Drága :smiling_face_with_three_hearts:

7 kedvelés