Ki hogyan teker, hogyan vattáz? 😊

A Vapelésnél, mint sok minden más, ez is relatív. :slightly_smiling_face:
Általánosságban két tábor van.

Az egyik tábor Pl @Ispy , aki minden esetben a vattával együtt cseréli a tekerést is. :slightly_smiling_face:

A másik tábor Pl az @Atis vagy én, mi addig használunk egy terekerést, amíg az jól működik.
Nálam akkor szokott jönni a huzal csere egy állandó használatban lévő kazánnál, ha ízben nem azt adja, amit várok tőle. Jellemzően ez egy mellek íz, vagy íz vesztés szokott lenni, és az általam használt NI80 hizaloknál 3-5 vatta ciklus után következik be. Ez nagyon felhasználó/vatta/liquid-függő szerintem, ugyanúgy, mint a vatta csere is.

Az új építések/újra vattázások alkalmával én mindig azzal kezdem, hogy leizzítom a huzalt. Az első alkalomnál az @Ispy által leírt normál szennyeződések (és a hot-spotok), a vatta cserénél pedig a koksz eltüntetése miatt. Úgy tapasztaltam, hogy ez huzal fajtánként/típusonként eltérő lehet. Korábban volt itt olyan 5let is, hogy valaki (talán @blini80 vagy @Zsuzsika75 ) az SS huzalt izzitás után vízzel hűti vissza, hogy eltüntesse a “fémes ízt” a tekerés használata előtt.
Ezeket a leizzitásokat a cél teljesítmény kb 60%-án szoktam végre hajtani (35w-on használt tekerés esetén 20-25w), és ez nekem eddig bevált. :slightly_smiling_face: Azt hozzá teszem, hogy 99,9%-ban csak NI80 huzalokat használok, mert nekem ezek adják azt az ízt, ezek rendelkeznek azokkal a tulajdonságokkal, ami számomra a legjobb (próbáltam már SS316, Kanthal A1, NI200 és NI90 huzalokat is).

10 kedvelés