Ki hogyan teker, hogyan vattáz? 😊

Kaptam én mindenkitől mindenféle huzalt. Használom is őket, minden kazánomban más - más van. Szerintem a huzal anyaga a legkevésbé mérvadó. Allergiásoknak számít, egyébként csak az, hogy akarsz - e TC módot, vagy sem? Ha igen, akkor muszáj SS, különben Wattra a nikkel is jó.Szálhuzal vagy clapton? Nem akarok vitába szállni senkivel. A clapton több gőzt ad, és forróbb. ha túl meleg neked a láncslukkolás, akkor használj szálhuzalt. Ha több gőzt, és vele erősebb ízeket akarsz claptont. Egyébként kazán méretei és levegőzése, kéményhossz, sőt a driptip sem mindegy. Készítettem 2 fotót. Megjegyzem, hogy a fényképezőgépem nem alkalmas makró fotózásra. Remélem azért a lényeg, a koksz mennyisége látszik.

  1. kép: 28 Ga SS316 microcoil 2-es magon 2.nap.
    SAM_0185
    2.kép: 28/40 clapton hézagos tekerés 1 hét után.
    SAM_0181
    Ezen legalább még látszódnak a menetek, és az íze sem volt égett. A szálhuzal microcoil meg már igencsak büdös volt. ( Mondjuk az is igaz, hogy ő a Cthutulu, a claptonos meg Dvarw.)
    Ergo szerintem mindegyik kokszol, csak a hézagok köze később tömítődik el. Amúgy a clapton is már a második napon nem clapton, csak kokszbevonat. Ezért másnap az ízük is már tök egyforma. Inkább csak az számít szerintem, hogy ki melyikkel szeret bíbelődni, semmi más. A kokszot a lé csinálja, én pedig nem tudom elereszteni a dohányos ízeket, tehát gyakrabban tekerek. Mikor mit. Amihez éppen kedvem van.
5 kedvelés