Kezdők tudatlansága (inkább az enyém)

Sziasztok!

Édesapámtól kapott iStick TC60W modot használok, egy Aspire Nautilus 3 tankkal, 1.8-as porlasztóval.
Édesapám javaslatára 70PG/30VG (6mg) alaplevet használok, Big Mouth/Chill Pill aromákat használok, gyártási utasítás alapján 10%-kal keverve.
De egy ideje úgy érzem nem jó. A nikotin erőssége megfelelő, de az ízek nem jóak, ha nem érlelem sokáig az sem jó, ha sokáig érlelem az sem jo?? :smiley: viszont tanácstalan vagyok, mit és hogyan is kéne használnom, apukám meg 10-en évek óta ugyanazt szívja, elég oldtimer, de ezekben mégsem tud sokat segíteni.
Próbáltam már mindenhol tájékozódni, itt, redditen, de tanácstalan vagyok. 50/50 használható-e ehhez a tankhoz/porlasztóhóz, ha igen, miért jobb, illetve ahhoz inkább már az 1 ohmos porlasztó ajánlott?
Az MTL nekem megfelelő, nem az én világom a DL. Most a Heisenberg aromával szemezgetek, hiányzik a mentol íz, és erről az aromáról csak jókat olvasok.

Bocsánat a tudatlanságomért, a segítségkérésem oka, hogy véletlen sem szeretnék visszaszokni a cigire/glo-ra, így inkább megkérdezem mit tudnék jobban csinálni, illetve vélemények tapasztalatok után próbálok kutatni, de jelenleg azt sem tudom, hogy kereshetnék rá a problémámra.

Szia Beatrix!!
Üdvözöllek közöttünk.
Amit leírtál az teljesen jó, a vapelésben az egyik jó dolog, hogy lehet kísérletezni :grin:
Próbálj ki magasabb PG tartalmú alaplevet mivel az “felelős” az izekért. Az 50/50-es lé is jó bele, vegyél 0,8 vagy 1 Ohm porlasztókat, más gyártótol aromákat, sorolhatnám.
A heisenberg-ről meg 3 fajta embernek van véleménye, van aki nagyon szereti van aki nagy utálja és van aki még nem próbálta :wink:
Te próbáld ki…
Ha bármilyen kérdésed lenne írj mi itt leszünk :grin:

Hejszenbörg Kb :joy:. De ahogy írtad embere válogatja
london mic drop GIF by Blackfire Films Ltd

Szia,

Mennyi ml után lett gyenge az íz? Csak egyfajtát szívsz egyszerre? Lehet ízvakság is a háttérben, egy új íz mindig erősebben hat, mint egy bejáratott. Érdemes cserélgetni, nálam a vaniliás aromák nagyon hamar átmennek semmilyenbe, például.

Heisenberg az nem ilyen, sosem felejtem el. :sweat_smile:

Illetve lehet a porlasztó is ludas, nem egyenletes a minőségük.

1 kedvelés

Kocsim szokott emlékeztetni rá töltse fel az ablakmosó tartályt :rofl:

Koszonom szepen a hasznos tanacsokat :slight_smile:

Szia,

Egy par napon belul, aztan hiaba hagyom utana hetekig, megis teljesen iztelen, pedig mar probaltam 8%-10%-12%-ban is, hozzateszem egyebkent mind gyumolcsos…megsincs nagy kulonbseg, esetleg betudhatom ezt a Big Mouth silany minosegenek? Pedig legalabb 15 fele big mouth aromam van, egyedul eddig a ribizlis-meggyes volt az a 15 kozul, aminek volt ize, es izlett is. Vaniliasat nem probaltam meg, pedig nagyon vonz. Amikrol jot hallottam redditen az az Inawera gyumolcs izek, foleg a shisha typeok, a vape42-on talaltam a legtobb felet, csak ugye mindannyian tudjuk mi a helyzet most… szoval azzal a gyartoval nem igazan tudok annyira kiserletezni. A porlasztokat pedig a magyar webshopokbol rendelem, (1.8 ohmos nautilus bvc)

Szia :smiling_face:sokan panaszkodtak már a BM aromákra.
Miért nem próbálsz más gyártótól ? Ha gyümölcs akkor nekem a


10 százalékos keveréssel nekem ízlik a sok desszert dohány aroma mellett váltásnak :blush:
Bvc pori pedig állítólag nem rossz ízben.

Mexican cartel nekem bejött:

Most ezt fogom kipróbálni, sokan szeretik:

Bm felejtős, sok a panasz rá.

Most tőlem ciki ha azt írom erre hogy finomak? :thinking:
Ragna,Oni,Leviathan v2 -van,és hinnye :flushed:finom :grin:

Tőled? Minden ciki. :sweat_smile:

Lehet egy buta felvetés a többiek is reagálnak majd. Ahogy látom ebből a poriból van külön niksó 1,8-as pori nem e az a gond.
Azért a sima lötyi meg a niksó között van bőven különbség…

Szia. Üdv köztünk. :hugs:

Ez nálam is gyakori jelenség. Ahogy napról-napra egyre jobban kokszolódik a tekercs úgy veszti el azt a friss és finom ízét a liquid amit új porlasztóval éreztél. Ha esetleg nem teljesen nyitott levegőzővel használod, akkor nyiss még rajta, hogy jobban hűljön a tekercs, mert akkor a kokszolódás is kitolhagó. Sajnos ez ilyen. Chill Pill nagy kedvencem volt (Aftershock Berry Pie különösen finom számomra), de újabban valamiért gyorsabban kokszolódik. Lehet valamin változtatott a gyártó. :thinking: Big Mouth nekem sem nyerte el a tetszésemet, de ez már szubjektív. Mondjuk én a Heisenberget sem szeretem. :slightly_smiling_face:

4 kedvelés

Szia, üdv itt, teljesen jó helyre jöttél informálódni :slight_smile:

Az 1.8 ohm-os poriba azért jobb a több pg arányú liquid, mert elèg kicsi a beömlő nyílása. Egy 50/50 még talán (nem próbáltam), de egy 70vg/30pg alaptól tutira beégne, mert nem tud elég befolyni. Amúgyis a vg a gőzért felelős, a pg viszi az ízt, szóval szerintem azon ne változtass.

Big mouth-ból 2-3-at próbáltam én is, szintén Nautilus 3-ban, de én 0.7 és 0.4-es porlasztóval. Engem sem győzött meg.

Próbálj rá az A&L-re, elég ízesek, a hűsítővel meg nem spóroltak.

Heisenberg… igen :sweat_smile:
Egy időben nagyon rácuppantam, el is ment vagy 2-3 120ml-s flakon, aztán mostanában rá sem bírok nézni.
Próbáld ki bátran, van belőle 10 ml-s aroma. A narancsosnak meg a szőlősnek szerintem köze nincs azokhoz a gyümikhez, és brutál édesek. Persze lehet csak nekem.
Amúgy inkább ánizsosak (negro, ouzo), nem mentolosak. De emellett vmi hűsítés is van benne.

1 kedvelés

Hat a BM-et mostmar teljesen elfelejtem, Chill Pill-bol eddig 2-ot probaltam, a Pina Coladasat es a Bubble Teat, de egyik sem nyerte el a tetszesem, bar ezek nem a kalsszik gyumolcsos izek, eleinte a Pina Colada nagyon bejott, de egy ido utan mar besokalltam​:sweat_smile: de ennek a gyartonak mindenkepp adok meg egy eselyt, koszonom neked is a tippet :slight_smile:

1 kedvelés

Tuti nem a nicsalt-os van :slight_smile: bar erdekelne ez a nicsalt-os tema is, miben masabb, de szerintem itt ugyis talalni fogok ilyen topicot :slight_smile:

Szia!

Koszonom a “befogadast”! :slight_smile:
A legnagyobb levegozovel hasznalom, es egyebkent erdekes de ezek a bvc 1.8-as porlasztok egesz sokaig eldegelnek, persze erzem mar azt, ha valami nem okes, es cserelni kene, de letezik hogy akar 1-masfel honapot is birhat? Egy tank pedig tuti elmegy egy nap, pedig mtl, szoval az sincs, hogy zabalja a “tapanyagot” :smiley:
Mindenesetre koszonom neked is a tippet!

1 kedvelés

A nicsalt egy előre bekevert általában 10 ml és 10 vagy 20 mg nikotinos lötyi. Amit egyből lehet a tankba önteni és szívni. Legtöbbször podokhoz szokták használni… A benne lévő nikotin mennyiség ne zavarjon meg teljesen más eljárással készül mint a sima booster.
Van elég sok gyártó sok fajta ízesítéssel.
Árban kicsit más kategória mint a sima bekeverős aromák :smirk:

1 kedvelés

Szia!

Az A&L aromat mindenkepp szeretnem majd kiprobalni, de egyelore meg csak 30ml-es kiszerelesben latok mindenhol, de a ragnarokrol odakat zengett a volt munkatarsam, mar csak miatta is kiprobalom majd :smiley:
Koszonom a tippeket :slight_smile:

1 kedvelés

Igen, létezik. Az Aspire régmúltú, jó márka, simán bírhatják addig. Persze kivétel mindenhol van. Sajna egyenlőre más tippem nincs. :thinking:

3 kedvelés