Kezdő vaperina

Sziasztok, most találtam erre az oldalra, nem olvastam végig az összes kérdést-választ-tanácsot, úgyhogy elnézést, ha ismételek!
Szóval a kérdéseim, problémáim:

  1. Az első e-cigi, amit megvettem, egy vopoo Vinci air. 1 ohm-os porlasztóval tök jól működik, 0,6-ossal hatalmasakat pattog szívás közben. Miért?
  2. Mivel a vopoo-val szivárgás problémáim is voltak, ami igen kellemetlen, kerestem egy olyan készüléket, amiből nem tud kifolyni a liquid, kicsi, cuki, jól néz ki, és a választásom a joyetech ego aio-ra esett (most hozta meg a futár, élőben is jól néz ki). Mindent úgy csináltam, ahogy kell (azt hiszem), mégis kb 3 slukkal elégettem a vattát. Beleraktam a másik porlasztót, ez még nem égett el, de iszonyatosan szörcsög. Mit csinálok rosszul?
  3. A legnagyobb problémám az ízekkel van. 50-50 ℅ 6 mg nikotin kész alaplé, aromából mindig hozzáteszek egy kicsit, mert nem érzem az ízeket. Az illata tök jó, de íze nincs. Ez mitől lehet? Most rendeltem kész liquidet (még nem próbáltam ki), ha annak lesz íze, vsz a keveréssel bennem van a hiba. Hiába követem a leírt utasításokat, valamit mégis rosszul csinálok.
    Pedig annyira szeretnék leszokni az analóg cigiről, de így nem fog menni!
8 kedvelés

Szia @Panniflower! Üdv a Vaperina közösségben.

Nálam személy szerint nem járt egyik általad használt/használni kívánt készülék sem, de sajnos nem sok jót hallottam/olvastam róluk. A vinchik (teljes széria) kapcsán a folyás, a joyetech kapcsán pedig a rossz porlasztók, amit a leginkább emlegetni szoktak.
Jó hír, hogy a vinchik folyás problémáin a VG arany növelésével lehet javítani.
A joyetechhez sajna nem tudok javaslatot.

Az íz kapcsán sok-sok minden lehet a probléma forrása, szóval ez felvet néhány kérdést. Első körben milyen aroma, hány %-ban keverve?

11 kedvelés

Hali Anikó:grin:údvözlünk itt a Vaperinán​:grin:
Páromnak is vinci van,az is folyik néha​:thinking:Pattogni meg azért pattog,mert nem porlasztja el normálisan a liquidet.Az 1 ohmos porit párom olyan 12-15 watt között használja,a 0.6 ost pedig olyan 25 watt környéken.A 2. kérdésedra a válasz:az első porlasztód szerintem nem ázott be rendesen,használat előtt nem árt pár,de tényleg csak pár csepp liquidet cseppenteni a vatta részre,felönteni a tank részt,összerakni,és várni vele 10-15 percet.A második porlasztód meg túl szívta magát,az pár slukk után eltünik​:grin:A 3. kérdésedet nem értettem tisztán​:joy:Sima alapleved van és abba raktál aromát?

8 kedvelés

Szia!
A Vinci pattogása nem új keletű, a 0,6-os porlasztóhoz ajánlott teljesítmény: 20-28W. A 28 felé közeledve teljesítményben a pattogás is jelentkezett. Van akit zavar, találkoztam olyannal, aki ezt kereste. Alacsonyabb teljesítményen is ugyanezt produkálja? A podfejet megfordítva a levegőzés állítható, érdemes lehet úgy is kipróbálni. A szivárgás mennyisége csökkenhet, ha a porlasztót a behelyezés után még egyszer erősen megnyomod, úgy igazán lendületből.A feltöltésnél a “gumibiszbasszal” ugyanez a helyzet, nem elég csak visszasimogatni, alaposan a helyére kell nyomkodni.
Az Ego-val kapcsolatban tapasztalat nincs…
A leírásod alapján, a vape mellett még az anlógot is használod? Az ízérzékelés ennek köszönhetően is lehet majdnem nulla. Illetve ahogy Zoli is írta, a keverésről mindenképpen jól jönne egy kis plusz infó.

8 kedvelés

Sziasztok, köszönöm a gyors reakciókat!
Először is ezt a kérdést, hogy sima alapelvet használok-e, nem értem :slight_smile: Milyen a sima, meg a nem sima? 6 mg nikotin tartalmú “egyensúly” 50/50 PG/VG alapfolyadék. Igen, ehhez öntöm hozzá az aromát. Nem így kéne? Ha nem, akkor valami nagyon félresiklott, kérlek, ne zavarj össze :slight_smile: Aromák tekintetében 3 különböző márkát próbáltam, csak a caffe mill-re emlékszem. Ízre az édeseket: sajttorta, karamell, vaníliás dohány, meg olyan fantázianevek, amik ki tudja, miből vannak. Keverési arányban először követtem a ráírt utasítást, majd hozzáadtam még, de így se lett ízesebb.
Igen, sajnos még dohányzom is. Van, hogy 1-2 napot sikerül kihagyni, de újra rágyújtok :frowning: (amúgy futok is :slight_smile: )
A Vinci air max 15 W-ot tud, de igen, minden beállítással pattog.

7 kedvelés

Teljesen jól keverted a "levest":grin:Várni kell vele pár napot,mire “beérik”.Ha az is megvolt,akkor valószinű az van,amit @Viktor_Hajdu írt,mármint,hogy a az analóg cigi miatt nem érzed annyira​:slightly_smiling_face:

6 kedvelés

Úgy látom,a vinci air max 30 wattot tud egyébként​:grin:

4 kedvelés

Attila, igazad van, és most együtt megfejtettük, hogy
a) az enyémben 1 ohm-os porlasztó van, így max 15-ig megy fel, a pároméban 0,6-os, ez felmegy 28-ig
b) a két készülék közül az egyik hibás (?)

6 kedvelés

Sszia, nem hibás. A vinciben gene chip van, ami leszabályoz. Az 1 ohmos porlasztóhoz kevesebb energia mehet, mint a 0,6-hoz, hogy ne égjen be.Amikor behelyezed a porlasztót, akkor nézd meg, hogy a kis levegőző nyílások a podfej oldalán lévő levegőző nyílások felé nézzen. Nekem vinci x volt, fúrtam az oldalába még levegőző nyílásokat és a podfej oldaláról is leszedtem turbómaróval a felesleges anyagot, hogy még nagyobb legyen a nyílás amin levegőzik. Ezt csak óvatosan, nehogy kilukadjon. Ahogy írták is előttem, a betöltőnyílás kis gumisapkáját jól be kell nyomni a helyére és ha a porlasztó is a helyén van, akkor nem folyik. Nekem sosem folyt, de eladásra került, mert az átalakításokkal együtt is szűk volt a levegőzése. Amikor keversz,akkor 10 ml aromához próbálj 90 ml alaplét keverni. Ha melegíted is, akkor hamarabb fogyasztható lesz, én rá szoktam tenni a konvektorra, van ami már másnap jó, de van aminek több kell. Ha közben hébe-hóba cigizgetsz is, akkor nem fogod úgy érezni az ízeket.Egyelőre ennyi, ha kevesled az ízt 1:9 keverési aránynál is, akkor érdemes komolyabb szerkó után nézni. (persze csak ha nem cigizel :slight_smile: ). Sok sikert!

4 kedvelés

Nem nem hibás​:grin:úgy, van,ahogy sv650tk írta​:grin:a chip állítja be.De lehet feljebb,lejjebb állítani a watton

3 kedvelés

A chip korlátozza, nem engedi sokkal feljebb. LEgalább is nekem a vinci x-nél így volt. Rátettem egy zeust talán 0,4 ohm egy coillal, meg sem bírta moccantani és ha jól emlékszem 30W felé nem is engedte.Lehet hogy engedte tovább, de annyira biztosan nem lehetett felvenni, hogy vmi kis dzsinn elszabaduljon a palackból.Na mondom akkor szépen elköszönünk kisbarátom.Nem is értem minek adnak hozzá 510 adaptert. Vagyis lehet hogy az mtl-eseknek jó. Szerintem nagyon elrontották a gene chippel.

5 kedvelés

Nekem van vinci X , de ez úgy működik ha fölé akarsz menni az ajánlottnak , vagyis amit beállít a készülék plafon wattot, azt úgy tudod kikerülni, hogy 3x vagy 4x gyors egymás után power gomb és átáll RBA szekcióra a chip és kék lesz a kijelző nem sárga! Utána már oda rakod a wattot ahová szeretnéd ! :wink:

6 kedvelés

Hát, most sokkal többet megtudtam a vinciről ezalatt a néhány óra alatt, mint az elmúlt egy hónapban a netet böngészve, mindenkinek köszönöm!
Sajnos a joyetech használata egyelőre alulmúlta a várakozásomat, hiányzik, hogy nem lehet rajta semmit állítani. Pedig külsőre jobban tetszik.
A liquidkeverésbe meg remélem belejövök :blush:

7 kedvelés

A barátnőm használt ego aio-t , sajnos annál csoda ha megél egy hetet a porlasztó,egyszerűen gyenge minőség.

3 kedvelés

Szia,Anikó Üdv a Vaperina közösségben és érezd jól magad köztünk.Többen előttem nagyon jól le írták hogy a folyást a Vg-(glicerin) megnövelésével lehet orvosolni.50/50 lehet nem jó próbáld meg majd a
Vg/Pg- 60/40 vagy 70/30 arányt.viszont így már több aroma kell bele.

5 kedvelés

Szia Anikó!
Hogy állsz a keveréssel? Sikerült belerázódnod?

7 kedvelés

Szia Edina,
Nem állok túl jól :frowning: egyszer sikerült jól keverni, az finom lett, de nem jegyeztem meg, hogy csináltam. Mivel nem készültem elég palackkal, úgy döntöttem, előbb elhasználom a kevésbé jól sikerült lötyiket (néha hozzátöltök egy kis ezt-azt), utána először próbálkozom longfillel, aztán, ha sikerül leraknom az analógot, újra belekezdek a keverésbe, de most tudatosan, pontosan kimérve, lejegyezve.
És most eszembe jutott egy kérdés: ha a longfill aromára az van ráírva, hogy 30/70, attól még jó lehet 50/50-be?

5 kedvelés

Szia @Panniflower :slightly_smiling_face:
Nem lesz rossz 50/50-el felöntve sem. Csak azért van úgy írva, mert az aroma PG-nek számít. Pl egy olyan longfill-nél amiben 20-25ml aroma van ott már szokták érezni, hogy “más”, mert 50/50-el felöntve durva PG többlet lesz. :slightly_smiling_face: De rossz semmiképp nem lesz. :slightly_smiling_face:

6 kedvelés

Akkor jó, mert van fél liter 50/50-es alapom :slight_smile:

6 kedvelés