Kezdő szett

Kösziiií:slightly_smiling_face:Mit elagyaltam már mióta ezen​:wink::joy::joy::joy:

4 kedvelés

Ezzel annyiban vitatkoznék, hogy amíg az ember tanulgatja az építést, addig is kéne valamit használni.

Ha valaki tervezi, hogy építeni fog, akkor kell venni egy olcsó podod kezdésnek.

Egyébként meg el lehet rakni a poris cuccot backupnak, jó az, ha semmi más nincsen.

Az analóg után így is nagy trauma az ecigire való átállás, ha ezt még megfeleljük egy rba-val, akkor abból könnyen kudarc lehet. Biztos van, akire ez nem igaz, vagy ha van kéznél egy tapasztalt véper akkor még akár müködhet is a dolog.

4 kedvelés

Az átálás és az ő tramuája. Hát igen.
Szerintem mind két módszer okés. A fokozatosság a kulcs itt is és egy jó “B” terv ami csak a nyugodsághoz kell, de úgy se lesz rá szükség!!!

Nekem már fájt bemenni a trafikba, cigiért, hetente, kartonszámra…kártya lehúz, PINkód beüt.
Csak az első 10ml volt trafikos, de abban semmi spórolás nincs.
Nálam a fordulópont a liquid rendelés megérkezte volt. Úgye nagy mennyiségben, ingyen hogy postával. Na attól kezdve nem gyújtottam rá…

“B” tervnek minden nap nyitva a népnemzetibrotherbolt (NNBB), de a mondás az ma is:

  • Ma nem gyújtok rá.

De úgy elkapott-rámragadt a vape kütyüzés és a vape iránti megszállotság szele itt a Vaperina lakóktól, hogy már csak emlék a trafik. Mosolygok magamba, ha elmegyek bármelyik elött:

Hello Trafik! Na mi van??? (itt egy kicsi Belga-s)

Tehát a kulcs, nem módszer, hanom hogy itt majd Mindenki Neked Szurkol.
Nekem bevált.
Köszön Mindenkinek, hogy itt vagytok!

4 kedvelés

En egyaltalan nem ertek egyet veled. A vapeles nem hevitos dohany gozolese, ahoz tenyleg nem kell tobb hozzaertes mint az analog dohanyzashoz.
De olvasd vegig, poris megoldasok mellett is mennyi info szakadt a nyakaba. Raadasul ott a lotyi problemaja.
Ha a nyakaba rakod meg az epitest is, mar a kezdes elott elmegy tole a kedve - nem csoda.

A Te megoldasod akkor mukodik ha ott allsz/ulsz melette az elejen allandoan - nem igy forumon keresztul, hanem fizikailag - h ha kell azonnal segteni tudj.

A mod+tank kit kifejezetten jo megoldasnak tunik - nekem jobbnak mint egy pod. Utanna vagy egy RBA vagy mar RTA tank a meglevo poris melle ha mar erzi az onbizalmat hozza.
Csak szepen nyugodtan lepesrol lepesre, kulonben jonnek a csalodasok. Csak gondolj bele mit erezne ha ugy jarna mint @Rayne az Ares-2-vel.

Szerkesztes: Emlekeim szerint meg Blacky is azt ajanlotta, h mindig legyen melletted egy hasznalhato vape szerkezet mikor epitesz. Vonaton nem tudok videot porgetni, de ha hazaerek majd belinkelem ide idoponttal a videojat.

7 kedvelés

Szerintem tegnap elijesztettük a dolgokkal… :joy:
De ne legyen igazam, és akkor tényleg csak poénként írtam.

Szerintem most már tőle kéne egy ár, amit még beáldozna rá. Mindenki ide posztolt valamit, így nehéz lesz döntenie is.
Kellene egy irány, hogy a mod akkumlátoros legyen, vagy sem. Mert ezek is dobnak a költségen. Akkumlátor+töltő durván +10k a kit mellé. Tartalék porlasztó mondjuk 5db 5k-6k. Az utóbbi porlasztót még senki nem írta.

2 kedvelés

Én csak leírtam a saját véleményem,egyébként valszeg lessz mellette,akár csak 1-2 hétig vagy napokig akár analóg is,legalábbis olyat csak hallottam,de ismerős körben még nem fordúlt elő aki egyből átált volna,szval valszeg meglenne a fokozatosság amíg megtanúlna építeni​:slightly_smiling_face:A sok infóról meg annyit,hogyha beleássa magát a témába,mert komolyak a szándékai és érdekli is akkor gyorsan kitisztúlna az az összkép​:slightly_smiling_face:

4 kedvelés

Szép lassan ráterelődik mindenki az útra, aki feljön a Vaperinára. :smiling_face_with_three_hearts:

Viszont azzal én sem értek egyet, hogy már rögtön az elején építenie kéne. Nem csak Blackei mondta, hanem mindenki azt javasolta/javasolja a mai napig, és én is csak azt tudom mondani, hogy legyen melletted egy “biztos társ”, ami “támaszt nyújt” amíg nem érsz el eredményt tekercselés terén. Én a mai napig úgy tekerek, hogyha elmosom a tankjaimat akkor van egy tartalék, hogy amíg száradnak és meg nem tekerem mind, addig legyen mit szívni. És nincs ez másképp porlasztósról RTA-ra való átállásnál sem. Akkor sokkal nyugodtabban tud egy kezdő tekerni, ha tudja, hogy bármi van ott a jól bevállt poris szett mellette. :slightly_smiling_face:

Egyébként nem kell félni a tekeréstől. :slightly_smiling_face: És egyébként is, ezen az oldalon találod Magyarország legnagyobb vapeblogját is. Olyan nincs, hogy mi valamire nem tudjuk a választ. :smiling_face_with_three_hearts:

Kezdetnek ajánlanék is:

7 kedvelés

Es en is leirtam a velemenyem. Egy-Egy :slight_smile: Nem tamadni akartalak, csak en is velemenyt nyilvanitottam.

Bar ismerosok nem vagyunk, de az azonnali atalasrol itt vagyok en peldanak (persze, messzirol jott ember azt mond amit akar, de nyugodt szivvel vallalom akar esku alatt) :slight_smile:

A bajom az, hogy ha latja az epites macerassagat akkor sokkal kevesbe fogja “magaval ragadni”. Ez nem igy mukodik szerintem. Kell egy egyszeru gep, amivel el lehet kezdeni, ami akkor is mukodik ha epp full reszegen nem tud a ember egy “ez azert mukodik” tekerest megoldani. Erre nem jo az RTA. Es ha ugyis kell, akkor erdemes porissal kezdeni - eGo AIO na az volt a penzkidobas.

Offtopic: Ha lesz ra igeny majd leirom a sajat (bar meg csak 2,5 honapos) tortenetemet.

6 kedvelés

Én is egyből átálltam.

4 kedvelés

Én egyből álltam át. Nulla akarattal… Mert még 2016-2017 környékén megpróbáltam, csak ezt kb 8.000Ft-ból.
Másnap olyan örömmel szívtam újra a Marbit, mintha nyertem volna a lottón. KB 24óra telt el, azt még megvártam, de az a 24 óra erős szorongással telt el.
Ráadásul vesztettem is a vapeléssel. Mert az új trafikos csajjal már randizgattam, de mivel nem járok már dohányboltba, és dohánybolt fele se nézek azóta. (Mindenkinek kell valami hobbi):new_moon_with_face:

5Hete nem gyújtottam rá, és mivel a torokhatás adott vapeléssel, finom is, a nikotint megkapom. Nem kell napi 2 doboz marbi árát kicsengetnem. Így nem vágyom vissza. A 40. slukk után sem undorodnom az egésztől.

Az első egy hét nehéz volt a torokhatás miatti köhögésből, de szépen megszoktam. Mindegy volt a nikotin szintje. 3-4. slukk nekiesett a torkomnak. De egyszer nem váltottam volna vissza cigire.

7 kedvelés

Köszönöm a sok élmény megosztást, a sok hozzászólást és tanácsot. Már meg is rendeltem a SMOK Stick R22 készüléket 2 plusz porival. Alapelvet és aromát, műanyag üveget és fecskendőt. Van mellettem 2 fő is, aki már rég vapel. Ők segítettek a kiválasztásban és az oldalak megtalálásában. :blush: Építésben még nem gondolkodom, egyenlőre megveszem a kész porit. De már nézegetem a következő podot vagy modot még nem tudom. Van még miről infót gyűjtenem. Pl pod és mod közötti különbség megértése. A DL és az MTL mivoltját. :grin: Rövidítések még gondot okoznak, de rajta vagyok, figyelek, olvasok, tanulok. Kedvem nem ment el, sőt, már nagyon várom és izgatott vagyok hogy megérkezzen a rendelésem és bele mélyüljek a vapelés világába, a kísérletezésbe! Mindenki nagyon kedves és segítőkész volt, amit nagyon köszönök és hálás vagyok. Fényt nyújtottatok az alagút végén. :heart:

10 kedvelés

Semmi féleképpen nem vettem támadásnak,sőt senkitől sem veszem itt a Vaperinán annak,hogyha nem eggyezik egy adott témában az álláspontunk,igazából csak beszélgetünk egy jót maximum,én már régebb óta fújom a gőzt és a kezdetekben a poris tankot 1hónap után félretettem és rta-használó lettem,közeli hozzátartozók ,vejemék úgyszint 1-1.5 hónap után már rta-val szaladgáltak,még kezdőként is felismerték,hogy ízben ég és föld a porishoz képest egy építős tank,igaz itt voltam nekik én segíteni azt aláírom.Szval van igazság mindkét állításban sztem,igazából költség feleslegességnek tartok egy poris tankot,de van olyan ismerős aki meg csak porisal hajlandó vapelni,mert nem érdekli tovább a dolog ezen része​:slightly_smiling_face:

4 kedvelés

Van kéznél,segítek neki ha építősbe kezd,de én se javasoltam elsőre.Anno ego aio boxal kezdtem,utána lett egy vaporesso swicher rng tankkal,de hamar jött a Dwarv mtl.Az első tekerés kb olyan volt mintha festőként szívműtétet kelett volna csinálnom​:rofl:.Kell az a poris gép mellé nyugtató slukkora.

6 kedvelés

Ennek oszinten orulok. @Katalin_Bagi remelem hamar megjon hozza az onbizalmad. Mar tudod, hogy van aki keznel van es segit :wink:

4 kedvelés