Kezdő MTL készlet nulláról, irányárak és érvek induláshoz

Amikor szóba került,hogy írjunk ajánlást drágább kezdő pakkról tudtam,hogy ez lesz… :slightly_smiling_face:

4 kedvelés

Mikor horgászni kezdtem akkor sem a legjobb botot meg orsót vettem meg hanem fokozatosan építettem fel a"flottát" itt ugyanezt tettem.

3 kedvelés

Én is ezt csináltam…és kb 10x ennyibe fáj… :rofl:

3 kedvelés

Na hát a 200 ezres minimálbér nettója. Annyit szerintem senki sem költ kezdő pakkra. Nem nézegettem eddig a Teslacigs Poker árát, mert ajándék lónak ne nézd… De most direkt rákerestem. Olyan 20 - 60 dollár közt van, és nagyságrendekkel jobb, mint azok, amiket már kinyírtam. Szerintem ez bőven ki fogja bírni a 2 évet. A kínaiak közt is van különbség, csak nem tudjuk, hogy melyik a jó?

6 kedvelés

Beszélgetünk @Balazs_Samu_Nagy -al és az ő 5lete volt hogy írjak egy drágább kezdő pakk ajánlást.Amiről tudtam,hogy ezeket a reakciókat fogja kiváltani egy két emberből.Megírtam ami szerintem a legjobb ebbe az ár sávban.

10 kedvelés

Azért az nem ugyan az szerintem.Ha van egy autód,amivel egyébként elvagy,de veszel helyette egy drágábbat,attól még az is csak egy autó.Ez kb olyan,mintha szívnál egy bizonyos márkájú cigit,de váltasz egy drágábbra.Én a teljesen kezdőkre gondolok,amikor azt mondom,hogy elsőre túl nagy rizikó ennyit belefeccölni.

6 kedvelés

ezzel mint Magyar ember magyar fizetésből élő egyet értek.De ez nem egy drága dolog csak nekünk az.Ebbe a vape körbe mozogsz te is igy tudhatod.

2 kedvelés

Akkor érdemes ha már tudod az irányt.
Na meg csak bohóckodni akar a fiatal ,mert másnak is van vagy tényleg komolyan gondolja. Itt sok segítséget kaptam bármiben is ezt sem felejtem el !
Én elég komolyan gondoltam és belevágtam .
Senkit nem akartam és nem is akarok megbántani egy hozzászólásommal sem .
Ha kezdő valaki bármelyik szett jó,csak azt kell megpróbálni személyre szabni ,ha nem megy ,akkor mást kell kipróbálni,nem feladni!

6 kedvelés

Sziasztok! Nézem a listát és valahol, valamiben mind rendben is van. Én is azt mondom dobja ki mindenki a beugrót! Ennek ez az ára. És igen, akit elkap a hév és megtalálja a tutit ott a boldogság! Viszont nem igen olvasom a használt kezdő beugrót. Pedig az is megér egy misét, sőt nagyon exkluzív szettet lehet összerittyenteni töredékéért mint a shoppokból.
Pl: Dani Mini vagy Dani 21700 élő garival szép állapot 55-75k
Dvarw V1 vagy FL 18-25k
Akksitöltő-2db jó minőségi akku+Diy készlet 7-15k
+a leves vatta ezt már shoppból

7 kedvelés

Ez is egy járható út de a használt dolgok vásárlásához kell némi tapasztalat mert sok a sakál…

7 kedvelés

Én azon a véleményen vagyok, hogy ha valaki tudja, hogy most akkor igen ezt az utat választom és vape, akkor megvenném a János szettjét (ha megengedhetnem anyagilag) De ha nem veszel egy hónapig cigit akkor az egy Dani ára, szóval ennyi

1 kedvelés

Szerintem jó, hogy összeírtad, mert hasznos tudás egy olyan vépertől aki végig gombolta az egész palletát és megállt a tapasztalataival az ésszerűség(e) határán.
Hogy kinél mennyire szenvedély vagy csak hobbi vagy csak egy gazdaságosabb “dohányzás” vagy hogy ki mennyit bír vagy tud vagy akar rákölteni, ugyan úgy szubjektív mint a kedvenc aroma kiválasztása.

  • Nekem számít ha valaki (pl. helyettem) kitapasztalja elejétől a végéig és azt mondja számára(!) ez egy ésszerű választás.
  • Ez számomra egy fontos Tudás.
  • Nem baj, ha az embernek vannak álmai és tudja is hogy miért.
  • Nem vagyunk egyformák és nem is kell, hogy azuk legyünk. Ez nem hiba!

“Amúgy meg hülyeségre nem adok ki pénzt, azt ikább hozzon a Jézuska!” :wink:

5 kedvelés

Nagyon szívesen segítek ha tudok és igen nálam már hobby szinten van a modok tankok és egyéb biszbasz vásárlása. Megértem azt is akit ez íritál de tudni kell rólam nem vagyok irigy ember a legolcsóbb vape dologról készült írást és képet is ugyan olyan lelkesedéssel fogadom mint a nagyon drágát. A másik amit tudni kell rólam …azt nem írom le :rofl:

9 kedvelés

Én is :rofl::rofl::rofl::fist_right::fist_left:

5 kedvelés

Nehogy félreértsd amit írtam!Ha annak idején olvasom a listádat,egy"második mtl szettem" című topicban,akkor beleugrottam volna​:grin:

4 kedvelés

Nem értettem félre… :+1:

5 kedvelés

Beletrafáltatok mind a ketten. Nem kérdés. De a kezdők és újrakezdők között is van mindenféle ember, de ha már van irány észerűbb lesz a döntés is. Én is tudom “Hányas a kabát”.

Az ember a kiadásainál mindíg ezen lamentál “ár/érték”. Örök dillemma. Próbáljuk erőnkhöz képest belőni a közepet, meghozunk kompromisszumokat. Persze egy kicsit túl is vállalunk esetenként. (Amennyiszer csak bírunk.)

Amikor egy kiadásnál mindegy mi, meghozzuk a végső döntést (enter), még megsem érkezett az áhított tárgy, de talán már marcangolod is magad, vajon jó döntöttél-e?
Szerintem ezért fontosak ezek a vélemények, tapasztalatok minden(!) árfekvésben. A jó döntésekhez.

10 kedvelés

Én is így gondolom. Csak a tapasztalatomat osztom osztottam meg. Azt viszont nem értem amikor valami olyanról mondanak vélemény amit nem használtak. Lezártam.

8 kedvelés

Én meg azért nem nagyon írok ilyen listát, mert inkább a módját okítom. Ha valakinél már megvan az irány, megmonja mennyi lovettát szán rá, és úgy kezdünk keresni. Számomra talán előrébbvaló az, hogy mit és hogyan szeretne valaki használni. Utána lehet költekezni, ha már megvan az irány.

Egyébként, inkább olyan holmikat soroltatnék fel, amiket nem szabad megvenni, mert azzal csak szenvedés az egész. Ezen okból születtek meg anno a Vaperina ranglisták is.

6 kedvelés

Hát úgy is lehet…de én így nem tudok vásárolni leülök ,hogy veszek vattát+huzalt és hopp hopp 40000ft :slightly_smiling_face:

4 kedvelés