Kezdő kérdések

Sziasztok,

Abszolút kezdő vagyok a témában, egy ismerősöm ajánlására vettem Joytech eGO AIO 1500 mAh készüléket, jelenleg 0.6 ohom-os porlasztó van benne. A liquidet magamnak kevertem 50-50 %-os, 6 mg-os nikotinos alaplébe az aromát. (100 ml-alaphoz 10 ml aroma) Gyümölcsös aromát kevertem, olvastam az érlelésről is, viszont nekem nagyon kapar amikor szívom. Valamit rosszul csináltam vagy csak szokatlan még? Régebben rendes cigit szívtam, január óta pedig iqost. Illetve bevallom próbáltam az elfbart is, azt hittem ezeknek a liqudeknek is ilyen erős íze lesz, de meg sem közelíti. Tudtok egy két tippet adni gyümölcsös liquidek keveréséhez, illetve ha valamit nem jól csináltam?

Köszi :slight_smile:

Szia.

Ha rákeresel a Liquid Kalkulátorra az kezdetben nagyon sokat segít.
50/50 arányú akkor lesz a liquid, ha a kész liquidet nézed, tehát nem az alapléhez keversz aromát, hanem mindig az aromához (fontos, mert a 10 ml aromát PG-nek kell venni, és nem csak 10 ml aromák léteznek).

Vegyük a legegyszerűbbet:
A kész 100 ml liquidedben az

  • 50% VG-be (50 ml) tartozik a VG és a Nikotin (célszerű 100% VG nikotint vásárolni.)
  • 50% PG-be (50 ml) tartozik a PG és az Aroma.

A nikotin pedig valószínűleg túl erős lett neked, a 3mg/ml bőven elég egy liquidbe (ha nem voltál erős dohányos).
Az összeéréssel pedig várni kell, szerintem érdemes majdnem mindegyik liquidet pihentetni minimum 1 hétig (dohányos liquidekkel úgy tudom minimum 1 hónap az érlelés, de a gyümölcsös / hűsítősöknek elég az 1-2 hét, hogy jó íze legyen.)

Kezdetben nagyon jó választás finom liquidekhez a Shortfill kategóriát böngészni.

Ezek kész liquidek 0 mg nikotinnal (általában 70/30 VG PG arányúak), kapsz egy 60 ml-es (amiben 50 ml liquid lesz, ehhez 1 nikotint tudsz hozzáönteni) vagy mint a képen: 120 ml-es liquidet (amiben 100 ml liquid lesz ehhez 2 db nikotint tudsz hozzáönteni). Mindkét esetben 3mg/ml-es nikotintartalmú liquided lesz).

Ha bármi kérdésed van, vagy még ezeken kívül nem értesz valamit nyugodtan tedd fel őket, mindenki volt kezdő, szívesen segítünk :slight_smile:

2 kedvelés

Szia,

Ha nagyon kaparós neked, akkor a nikotin sót használd, annak nincs th-ja, nem kapar, sokkal lágyabb.

2 kedvelés

Hali!
Nem feltétlenül a liquid, a készülék is lehet a ludas.
Személyesen tapasztaltam pár hónappal ezelőtt, akkor én is ugyanezzel a készülékkel kezdtem. Szó szerint mondom, hogy nem gőze volt hanem füstje, mert hogy szerintem égette a porlasztó vattáját. Bármit öntöttem bele keserű volt, semmi más. Asszem 5 tartalék poreszt rendeltem hozzá, az összeset rendesen üzemeltem be (beliquideztem, hagytam ázni, izzítás nélkül rászívtam), mind az öttel ugyanez a jelenség volt, szintén a 0,6 ohmos porival. Szörcsögött, köpködött mint egy vadállat, égetett mint a forró serpenyő.
Összesen 1,5 órát voltam hajlandó szenvedni vele és már ültem is a gép elé, hogy rendeljek mást, az eGo meg gózott a kukába.
Többen mondták, hogy pedig régen jó készülék volt kezdésre, de szerintem azóta valami zavar keletkezett a gyártási folyamatban és nem több mára, mint gyártási hulladék. A viszonylag nem régi vásárlók közül ugyanezt a sztorit sajnos többen is átéltük.

2 kedvelés

Köszönöm szépen mindenkinek :slight_smile: