Kezdő vaper segítség kérése

Sziasztok adott egy smok rigel kit tfv9 tankkal 015 porlasztó. Mivel úgy gondoltam hogy elég értelmes embernek tartom magam úgy döntöttem magam keverembe a liquidet. Ott kezdeném hogy kb egy közepes erős dohányos voltam/vagyok 20 szál/nap szóval rendeltem liquidet plusz aromákat…
Fajták:
Alaplé: Revolute: 200ml 70/30 Vg/PG 4mg nikotin
Aroma: Bigmouth görögdinnye10 ml, bigmouth barack 10ml

Bekevretem: 100Ml alaplé 10ml görögdinnye aroma ugyanilyen alapon a másikat is.

Két nap után elkezdtem szívni és szúrós erős török kaparó érzés van minden slukk után véleményeteket szeretném kérni hogy mit és hol rontottam el sok nekem a 4mg nikotin vagy mi lehet a probléma??? Előre is köszönöm szépen a válaszokat.

A véleményem szerint a 2 nap érlelés kevés,még gyümis löttynél is.Lehet megoldás lesz a bekevert liquid szellőztetése. Nekem a 6-os volt ilyen eleinte.Szokás kérdése.Ha van másfajta,régebbi keverés és az jó,akkor liquid baj lehet.Esetleg porlasztó csere,ha van tartalék.Gondolom ami benne van,be van áztatva rendesen.Égett íz nincsen? :thinking: :saluting_face: :slightly_smiling_face:

2 kedvelés

A 0.15omh porlasztó-t, hány watt-al küldöd? :thinking:

3 kedvelés

Égett íz az nincs, porlasztó csere volt azzal is ugyanez történt akkor még érlelem hátha javul csak a tüdőm szakad le próbálgatás közben

50watt és 40 között változó

A porlasztón ált. rajta van a szükséges watt tartomány,a kisebbik számtól indulj és fokozatosan növeld a wattot,amíg nem lesz megfelelő az íz,göz kombó. :saluting_face:

4 kedvelés

Azt még nem írtad mikor kezdtél gőzölni.Ha még nagyon az elején vagy,simán lehet,hogy még bőven át kell állni a szervezetednek. :thinking: :wink:

40 és 90 között írja :grin::grin: szóval az a hibafaktor is kizárva

Hát remélem hogy igazad lesz amúgy kb 1,5 hete :grin:

Gondolom nem megy mellette párhuzamosan az analóg is? :saluting_face: :grimacing:

2 kedvelés

Nem, nem megy :grin:

Szia,simán nagy dózisban viszed a szervezetedbe a neki nagy gőzt :smiling_face:amihez nincs hozzászokva a tüdőd :smiling_face:
Bátor húzás egyből naggyal kezdeni,ha tudod vidd lentebb a nikotint.

5 kedvelés

Köszönöm a “bókot” :sweat_smile: mindig is irigy voltam az ízes nagy gőz felhőkre analóg dohányosként :joy: azért akartam minél nagyobb gőz felhőket én is köszönöm szépen a választ akkor talán később meg szokom ezt a mennyiséget vagy nekem sok !? :flushed:

Az írásodból ítélve sok a nikotin​:grin:
Meg kellett volna próbálni lazán nullással elsőre :stuck_out_tongue_winking_eye:
Talán pár hét és megszokja a tüdőd a hirtelen nagy gőzt ha nincs rákrúd mellette.

3 kedvelés

Azt majd idővel TE fogod látni-tapasztalni,hogy sok-e.
Én 6-os liquiddel kezdtem,azóta is az megy DL-ben.
Lehet most még sok a 4 a nagy gőz miatt.Ahogyan tanult kollégám @Zolika írta. :saluting_face:

3 kedvelés

Esetleg valaki a környzetedben nem rendelkezik hasonló kvalitású eszközzel?
Személyes tanács végett kérdem. :thinking: :wink:

Akkor valószínű meg van a hiba megpróbálom megszokni és a következő rendelésben nullás lesz az alaplé, köszönöm urak a sok segítséget és a rám áldozott időt BUÉK nektek.

6 kedvelés

Sajnos nem :grin:

A 4mg 0.15 ohm-os poriból azért nem gyenge, főleg átálláskor.
Ezen kívül a BigMouth sokak szerint egy alsókategóriás termék. Nekem se jött be ami volt belőle.

0mg-os alaplével higíthatod esetleg, de akkor ízvesztés lesz.
Próbálhatod tovább érlelni, sokat szellőztetve, esetleg fecskendővel levákuumozni egy tanknyit próbaképpen.

Megpróbálhatod még kevesebb wattal is, 40 helyett mondjuk 25-30-on.

Én pl 3.5-4mg-os liquidet szívok 0.18 ohm-os meshel, de az ajánlott 55-65W helyett csak 40-45W-on. Ma puffogtattam párat 55-ön, egyből lett torokhatás, és határozottan éreztem a tüdőmbe a cuccot.

Kollégám egyszer otthon felejtette a liquidjét, ő nikotinmenteset szív, mtl tankból, 12W-on. Adtam neki egy tanknyi 4mg-osat, aztmondta pár puff után majd kiszakadt a tüdeje :man_shrugging:

Szerk: ja és igen, azért általában átálláskor 3-4 hét kell egy embernek amíg megszokja a tüdeje. Köhögés nincs?

3 kedvelés

Köszönöm szépen a tanácsokat hál istennek köhögés az nincs hát csak nekem is a tüdőm kiszakad a helyéről :grin:

2 kedvelés