Keverni tanulok

Sziasztok, keverni tanulok! :grin:
Elolvastam az itt levo irodalmakat a keveresekrol, vettem 100mgos nikotin oldatot, kulon vg kulon pg
De itt jon a hiba, csinaltam egy 70vg30pg alaplevet a paromnak, aztan ami maradt osszeontottem mert akkor lesz egy izbajnok liquid is, na de utana leesett, hogy 220ml volt osszesen :sweat_smile:
Lett 100ml gozbajnok liquid es lett 120ml nemtudom mi mert 80pg es 40vg van benne, ezt most elszurtam vagy lehet vele dolgozni igy?
Illetve ez igy izes vagy gozos lesz inkabb?

2 kedvelés

A PG többlet ízes lesz. Ha öntesz még hozzáVG-t akkor ki lehet egyensúlyozni.

5 kedvelés

Szia Niki,

itt tudod csekkolni mit főztél. :grin:

https://diy.vaperina.cc/liquid-vegyito/

5 kedvelés

Egyébként meg ahogy tanult kollégám @Deepfreeze mondja, ez egy pg többletes cucc, ha ehhez még adsz aromát, akkor mégpégésebb lesz, de ha a tankod nem igényli a nagyobb vgt, akkor nincs vele baj, max nagyon ízes lesz. :grin:

4 kedvelés

Szia! Itt valami hiba van számszakilag!:smiley: Osztok, szorzok nem jön ki a matek vagy pár apróság lemaradt a felsorolásból! Mennyi pg-d, vg-d volt? Mennyi Niki? Milyen aromát fogsz használni és milyen százalékban. És mi a cèl?

6 kedvelés

Osszesen volt 110pg 110vg
Csinaltam egy 100ml-s 30pg70vg-s alaplevet, ez ment is :rofl:
Utana osszeontottem a maradekot, ami 40ml vg es 80ml pg volt (hirtelen gondolat szerint 100mlre emlekeztem mindkettobol)
Aromat energiaitalosat 10% meg mother milket 5% raktam (elosztottam 50-50mlre a gozbajnok alaplevet)
Most izesitettem kicsit az 80-40esbol peach ice teaval, majd meglatjuk mi lesz :grin:

1 kedvelés

Ez úgy van, hogy a 10ml aroma azt PG-nek kell venni.
A legegyszerűbb pár példán keresztül megtanulni.
Az enyémek 3mg nikotintartalmú liquidek.

4 kedvelés

A Niki még mindíg hiányzik a történetből. Szóval Niki nélkül is már a 70vg/30pg leves sac/kb 60vg/40pg . Kifizetődőbb kiszámolni miből mennyi kell és úgy összeönteni mert a megálmodott vg/pg arány így nagyon el tud szállni!

2 kedvelés

A 80/40 azt jelenti, hogy durván 77%-os PG többletes alapleved van. Az majdnem :rofl: ugyanaz, mint a sztenderd ízbajnok 70%-os PG többletes lé. Kicsit folyékonyabb lesz vsz a végeredmény, főleg ebben a melegben, de az ízzel nem lesz gond. Már ha nem olyan tankod van, ami hajlik a megfolyásra.

2 kedvelés