Pg-Vg arány

Sziasztok. Nem tudom járt már e így valaki. Eddig nikotinos liquidet rendeltem 50-50-eset. Most megpróbaltam, hogy vettem 100 mg nikotint, és külön vg-ét és pg-ét. Úgy gondoltam 70-30-as arányban keverem az alapot,mert a nikotin és az aroma is pg-ben van feloldva. Megszokott aromákat raktam hozzá, megszokott arányban, és mind édesebb lett mint az 50-es alappal. Én képzelődöm, vagy a vg többlet miatt van?

Szia! Nem képzelődsz

2 kedvelés

Nem képzelődsz. Ez a véres valóság.

Gondolom sokszor dölhet el így aromák sorsa, ha különböző VG/PG aránnyal keverjük be őket. Valami túl édes lesz (VG többlet) és még megsem karcolja az ingerküszöböt. A PG az ízfelelős, ha csökentjük a jelenlétét és a VG még édesít is rajta, eltérhet a készítő szándékától a végeredmény. Mert ugye, mire is gondolt a költő?
Legjobb, ha van gyári ajánlás vagy marad a tapasztalás…öntünk rá még egy kis aromát vagy pgt vagy vgt vagy…stb. aztán előveszek egy nagyobb lábast.:crazy_face:…ecetera

Kérlek, javítsatok ki, ha rosszúl gondolom!

8 kedvelés

Jól gondolod, és nálam még a tank is bejátszik. Volt, amit szűk DL-ben nem tudtam eldönteni, hogy most akor ez jó vagy sem, de ahogy átkerült MTL-be minden a helyére csúszott.

3 kedvelés

Én alig várom, hogy ez a keverés elfoggyon, mert utállom az édes ízeket, de legalább tanultam belőle.

3 kedvelés

Ez a téma automatikusan lezárult (az utolsó választól számított) 30 nap után. Nincs lehetőség új hozzászólás küldésére.