Keverési problem

Sziasztok, túl vagyok pár napja életem első liquid keverésén. De valamit szerintem rosszul csinálok.

1 hétig szívtam bolti 10ml-es liquideket aztán úgy döntöttem megpróbálok énis magamnak keverni. Valamiért brutális édesnek érzem de olyan szinten ami émelyítő és kellemetlen, egy slukk után olyan érzésem van mintha egy vékony cukormáz borítaná a nyelvem és a torkom. A “bolti” 10ml-és kész liquidnél még az édes ízű sem volt olyan édes, mint amilyen a saját liquidem ami száraz dohány/szivar ízű.

30ml Don cristo aromát kevertem a gyártó által ajánlott 20%al vagyis 120ml 70/30 vg pg alappal ami 6mg nikotin tartalmú és így kaptam 150ml liquidet ami elvileg 56/44 vg pg arányú. (ha az aromát egyáltalán szabad full pg nek számolni)

De próbáltam más ízeket is pl Blendfeel UK, és szintén azt érzem hogy egyetlen slukk gőz is egy édes réteget képez a számban, torkomban. A liquid egyáltalán nem jön fel a szipkán tehát konkrét liquid nem folyik a számba, hanem maga a gőz az ami brutálisan édes számomra.

Nemtudom hogy az arányok miatt e, vagy hogy mert nem vártam ki azt az ajánlott 1 hét érési időt? 3 napja készültek el a liquidek. Ráztam, simogattam őket. Ha bármi észrevételetek van szívesen fogadom mert szerintem valamit én rontok el. Azon is gondolkodtam hogy felkéne öntenem tiszta pgvel egy kicsit, hátha a minimalis VG többlet okozza. De ez csak tipp

Az alaplevem az Ultrabio márkájú a liquidcityrol

Vaporesso gtx one , 11 watton használom most 1.2 ohmos porlasztót próbáltam, eddig a 0.8 ohmosat használtam 12 watton

Szia!

Don Cristo nem összesen kéne 120-nak lennie? Mondjuk a nagyobb higítástól nem lesz édesebb.
Amennyire tudom az azért alapból is elég édes, de saját tapasztalatom nincs róla.
Az jutott eszembe, hogy az alappal lehet baj, de régóta használom én is az Ultrabio-t és sztem tök jó, ráadásul öntöttem fel vele több Blendfeel-t is.
A VG többlet nem okozhat ilyen éles eltérést, ha meg PG-vel öntöd fel, akkor elvileg intezívebbek lesznek az ízek.
Nem ettél előtte mézet? :sweat_smile:
Passz, ez így elsőre parajelenségnek tűnik.

2 kedvelés

A sima Don Cristo finom, de édes. A pisztáciás még édesebb. Dohányosok között nekem mindenképp.

Kicsit úgy voltam velük, mint Bartók Béla az amerikai mecénás lányának próba zongorajátékán:

  • “Hát igen, igen. Na, de nem.”

A VG többlet még édesíthet is rajta.
Én is UltraBio-t használok, de 50/50 6mg nic. A Don longfill-ek még így is édesnek tüntek számomra, hogy a mérleg a PG oldalára húz.
Inkább édesek, kevésbé dohányosak, szerintem.

Érés közben változhatnak és változnak is az ízek, az íz összetevők arányai akár meg is cserélődhetnek. Érdemes betartani minimum a gyári időket. Én minden keverést lehetőleg egy hónapig pihentetek, márkától, ízvilágtól függetlenűl.
Így is megtörtént, hogy Don Cristo az elfogyással egyenes arányban kezdett igazán ízleni.

Lehet, hogy valami “szárazabb” cucc felelne meg az izlésednek(?).

5 kedvelés

Hello
Vannak brutál édes aromák,nekem is van olyan (Harvest Berry) amit gyártó szerint 8-10 %- ba kéne bekeverni.
Eddig 2 x hígítottam mert annyira édes, most kb. 3%-nál járok de még most is édes 1 kicsit de ízre illatra nagyon jó.

2 kedvelés

Igen közben rákóstóltam a Black note dohányosra és kellemesen száraz finom íz csapott meg totálisan semmi édességgel. Szóval az alaplének semmi baja szimplán pont sikerült kifognom az édes ízű dohány aromákat amikről nem tudtam hogy édesebb jellegűek, mint pl a Don Cristo. Ízre egyébként finomak, csak így analóg után közvetlenül rémisztő volt ez az édesség

2 kedvelés

Köszi a tippet szerintem akkor enis erre a sorsra szánom majd őket

1 kedvelés

Ez a téma automatikusan lezárult (az utolsó választól számított) 30 nap után. Nincs lehetőség új hozzászólás küldésére.