Keverés, porlasztó és egyéb kérdések...amatőr verzió :D Lost Vape Ursa Nano S edition

Sziasztok! :slight_smile:

Nagyon kezdő vagyok, nemrég lettem egy Lost Vape Ursa Nano S készülék nagyon boldog tulajdonosa. Jelenleg elfliq nikotinsóval használom 20 mg/ml nikotintartalommal. Előtte sodort cigit szívtam (Golden Virginia dohány, napi kb. 9-11 szál), amit teljesen kivált ez a nikotintartalom- nem is gondoltam volna. El kezdtem gondolkodni, hogy szívesen kevernék mert szeretnék kísérletezni ízekkel és valószínűleg azért hosszútávon költséghatékonyabb lenne. Maradnék a nikotinsónál mert a korábbi (kudarcba fulladt) ecigi átszokási próbálkozásaim a torokkaparásnak tudható be és a jelenlegi liquideknél nem tapasztaltam ezt-csak gondolom, hogy a nikotinsó miatt-, és valószínűleg így kezdetben a 20 mg/ml mennyiségnek is maradnia kéne ha már ez vált be…itt lesz problémás a dolog a számomra…eddig akármilyen kalkulátorba írtam be ezeket a paramétereket vagy hibát jelzett vagy valami abszurd felállást(vagy csak lehet számomra abszurd ki tudja… :smiley: ) számolt ki és tudom, már nagyon sokan kérdezték-mentségemre szóljon majdnem minden előzményt végigolvastam már, illetve több fórumon is olvasgattam, videókat néztem stb… mégsem jön ki a matek. :smiley: Gondolom a shortfillek szóba se jöhetnek mert ha 10 ml 20 mg/ml nicsaltot adok hozzá, az egész biztos nem lesz megközelítőleg annyi nikotinban. A longfill esetében nekem mellőzni kéne a vg/pg alapot és csak nicsalt boosterrel kéne felöntenem…?Vagy aromák esetén is a legnagyom arányban nicsalt fog hozzá kerülni és a maradékban jöhet szóba a vg vagy pg? Másrészt mi az amit ez a készülék elbír? ugye most 50/50 az elfliq, mi az az arány ami még szóba jöhet? és még egy grátiszkérdés… :smiley:
Jelenleg 1 ohmos porlasztóval használom a podfejet- de amúgy mindkét podfej típust próbáltam már:az egybe eldobhatóst ill. a porlasztócseréseset is. Jelenleg maradtam a porlasztócsere verziónál mert jobban jött ki a matek :smiley: DE mindkét típusnál folyt nekem alul- nem annyira durván de azért jelentősen. Több fejet is kukába dobtam emiatt-idő előtt, ami azért a költséghatékonyságomat sem növelte :smiley:-, mert gondoltam gyári hiba, de mindegyikkel ugyanez a felállás. Mi lehet a baj…?az ohm a gond? Mert már másra nem tudok gondolni…Egyáltalán valaki el tudná nekem magyarázni pluszban mi a különböző ohm-ok közötti különbség…? Mikor érdemes melyik ohm-os porlasztót használni? :see_no_evil: Sajnálom ha nagyon amatőr kérdéseim vannak vagy butaságokat írtam és előre is nagyon nagyon köszönöm a segítséget! :slight_smile:

Szia,

A shortfill esélytelen, a longfill jó lehet, ilyet kell venned, a 100vg változatot:

50-50 elvileg jó lehet, de ha folyik esetleg meg lehet próbálni a 60vg40pg-t.

De az is egy opció, hogy aromakoncentrátumot veszel, amik ilyen 5-7-10%-ban mennek.

A legjobban akkor jársz, mert a 20-as erősséged sosem lesz meg és minél nagyobb az aroma aránya annál nagyobb lesz az esés. Vannak olyan longfillek, ahol 33% az aroma, de az átlag is 20% szokott lenni.

Ha veszünk egy 120-as longfillt, ami 20%-os, azaz 24ml aromát tartalmaz, akkor 96ml 100vg 20-as boostert belerakva lesz egy 80vg20pg 16mg-os levesed. Ami elég necces, szóval kéne még bele egy kis pg, de azt a booster helyére tudod csak rakni, így még tovább fog csökkent a nik tartalom.

Lehet venni kéne 100vg-s boostert és 50-50 boostert is.

Ha egy 5%-os aromakoncentrátumot nézünk, akkor 5ml aroma, 45ml 100vg booster és 50ml 5050 booster fog kiadni 100ml 19mg-os 70vg30pg kész liquidet. De ha aromát felemeljük 15%-ra, akkor már csak 17mg marad és persze fejjebb még kevesebb lesz.

Persze a legjobb az lenne, ha 50-es nicsaltot vennél, csak az elvileg nem legális az euban, bár attól még kapható, meg pgt, vgt külön és akkor ki lehet számolgatni miböl mennyi kell mihez.

A számításhoz ezt használtam:
https://diy.vaperina.cc/liquid-vegyito/

Ha hibát kapsz az azért van, mert mondjuk beállítod a pgvg arányt, csak az nem hozható össze a megadott nik tartalommal és aroma százalékkal.

1 kedvelés

Az ilyen egyszerű készülékek rendszerint nem működnek teljesítmény, vagyis watt üzemmódban, hanem állandó feszültséget adnak a fűtőszálra. H dl-ben használod, akkor hirtelen kell sok gőz. Ez úgy érhető el, hogy a porlasztónak nagy teljesítményen kell működnie. Ezt az alacsony ellenállású porlasztó biztosítja. Ha mtl-ben használod, ott célszerű a magasabb, 0,8-1 ohm körüli ellenállás, mert nem kell akkora teljesítmény.

Porlasztós cuccnál nem igazán kell vele foglalkozni, a gyártó megadja, hogy melyik porlasztót milyen teljesítményen lehet használni, jobban mondva egy tartományt ad meg. A lényeg tömören, minél kisebb az ohm értéke, annál nagyobb teljesítményt kér a készülék, nagyobb a gőz és több a levegő. Kis ohm alacsony teljesítménnyel kevés levegővel nem lesz jó. Jellemzően a 0.5 ohm alatt masszív dlről beszélünk, 0.5-0.8 között egy levegős mtl, 1 ohm és felette pedig mtl. Ursát 1 ohmos porival érdemes használni, és olyan 9-13 watt között.

3 kedvelés

Köszönöm szépen a magyarázatot! Szóval nem is az ohm miatt folyik a liquid ha jól értem-ezek szerint a porlasztót pont sikerült eltalálnom valahogy… :smiley: viszont akkor mitől van hogy folyik alul?

Szia.
Én is üdvözöllek.
Mostanában elég sok panasz volt az ursa porikra.
Ha a tömítésnél szivárog “cérnázz alá” :wink:
Töltsd fel tedd egy kis időre papírzsepire és meglátod hogy ott szivárog e

1 kedvelés

Ki tudja, simán lehet hibás széria, láttunk már ilyet.

Cserélj porit, cserélj podfejet.

Ez már többszörösen megtörtént…:sweat_smile:azért gondoltam,hogy valamit én csinálok rosszul

Köszönöm :slightly_smiling_face:A tömítésnél is…a “cérnázz alá” pontosan mit jelent bővebben…?bocsánat :sweat_smile:

Köszönöm a példákat :slightly_smiling_face: Gondolom egyszerűbb lenne a felállás ha csökkenteni tudnám hosszabb távon a nikotint a képletben…

Nem lehet, hogy nem pattan be rendesen a helyére? Egy képet rakhatnál fel a poriról, amikor bennt van. Okozhatja még esetleg a nagyon híg liquid is.

A tpd szabályozás miatt igen, bár szabad bázisú nikotin esetében is van megoldás, de én sót nem használok, így az 50mg-os beszerzésében nincs tapasztalatom.

Vagy kersel valami aromakoncentrátumot, ami elvan 2-5%-ban és akkor minimális a veszteség.

Snv-k így felejtősek, mert 15mg lesz a vége, ami hát nem 20.

Vagy még esetleg veszel 100mg-os szabad bázisut, és azzal kiegészíted a niksót, ha nagyon bezuhan a mg.

Én próbaként simán kevernék be boosterrel egy 6 mg nikotinost és megnézném hogy hat…
Lehet csak magas volt a nikotin tartalom a meghiúsult próbálkozásoknál…
Milyen nikotin erősségű volt ami rossz volt? Ha emlékszel még rá :wink:
A “cérnázás” kiemeled a vájatból a tömítést, tekersz bele cérnát és vissza a tömítést rá. Ez egy kicsit kiemeli és lehet hogy jobban zár…

3 kedvelés


Nem tudom ez a szög jó e, eléggé látható

Huh ezt most nem tudom elképzelni, hogy hogy néz ki- mármint a gyakorlatban.:sweat_smile: Szét kéne szedni ehhez a fejet? Amúgy a leginkább az alsó 2 “lyukon” vettem még észre hogy folyna

Képen illusztrálva :smiley:

Nem látok semmi extrát, akkor marad a szar pori vagy a híg liquid. Anyám is ezt használja, a 70vg-s liquiddel nem szokott még szivárogni sem.

Én 50/50essel ugye…akkor lehet ez vagy csak nagyon szerencsés széria volt a rendelésem…:smiley:de akkor a 70 vgs liquiddel is megy?

Igen, megy.

1 kedvelés