Megfolyós bekevert liquidek

Sziasztok! Bocsánat, ha esetleg már volt ilyen téma kibeszélve.

Olyan problémával küzdök már egy ideje, amiről igazából sehol sem olvasni… Mintha senki sem tapasztalt volna még ilyet. Na, belekezdek!

Általában a liquidcity-n vásárolok 200ml 6-os erősségű 50-50 alaplevet és Heisenberg aromát. Egy ideje már csak ezt szívom, mert nem merek más aromákat kipróbálni… általában szoktam rendelni próbaképpen aromákat, de a 3/4-ük megfolyik és önthetem ki… Csak pocsékolok… Pedig a gyártó honlapjáról lesem le a keverési infókat és mégis valamiért ezeket tapasztalom. (A megfolyás alatt azt értem, hogy szívom és a számban landol a lé…) Egyedül a Heisenberg, Pinkman és néhány Copycat arománál nem tapasztaltam ilyet.
Short/Longfilleket se merek kipróbálni a rossz tapasztalatok miatt.

50-50 alaplével lehet a gond? Sok pénz már ráment a próbálkozásokra… ezért kérném a segítségeteket, köszönöm! Eszközöm: Ursa nano, 0.8ohm

2 kedvelés

Szia.
nyáron vagy télen is így szoktál járni?
Azért kérdezem mert ebben a melegben a 50/50 lehet túl “híg” és azért van ez…

Mind1 milyen évszak van, ugyanaz. De, akk a heisenberg miért jó mindig? Ez a fura számomra. Milyen alaplevet kéne használnom, hogy oké legyen minden aroma számára?

Hát én kipróbálnék egy 60/40-es alaplevet, lehet az segít. Ugye itt arra is kell figyelni hogy a podfej milyen sűrűségű alaplevet tolerál…
Én általában 10% körül keverem be az aromákat.
Nekem kb ennyi jut eszembe de hátha jön valaki aki ursa-t használ és van más ötlete.

2 kedvelés

Asszonynak 60/40 végeredményre keverek, tökéletesen megfelel 1Ω-os porikhoz. Az 50/50 alaphoz, ha 10%-ban is kevered, akkor már az 55/45 pg többletes lesz, az meg tud folyni, ilyen melegben főleg.
Én meg 70/30 nyáron, 60/40 télen, mtl.

Viszont mintha lett volna már itt gond ursa nano integrált fejekkel :thinking: Nálunk az üres podfej+porlasztó kombináció fut, az hibátlan.

2 kedvelés

Liquid control-os tankokkal főleg, de nálam most a nagy melegben is a 80pg/20vg “enyhén” pg-többletes levesek pörögnek :slightly_smiling_face: amikor már fröcsög MTL-ben, az nálam a pár napos, összeesett vattákkal szokott előfordulni inkább.
A porlasztós kézségek persze behatárolják a helyes arányt. Oda én is vg-többletet javaslok.

1 kedvelés

Hát nekem az olyan kialakítású porlasztókkal az az eddigi tapasztalatom mint neked, hogy sokszor jön a számába és ez 70VG-s, na meg időfüggetlen is.
De mutatok egy olcsó kazánt, nekem az első kazánom volt, és 0.8-as porlasztóval, ami a : Vapefly Nicolas II 2 MTL Tank G verzió. Azért a G mert az s-nél képtelenség palástot cserélni, nem mintha nem bírná a strapát. 3845 Ft 5db porlasztó meg 2017 Ft. Ja és jóformán bármit tehetsz bele, kivéve azokat amik nagyon kokszolnak mert nagyon lerövidül a tartóssága, igaz én még melegvízzel ki szoktam folyatni és párszor még jó lehet. Amúgy tökéletes az íz visszaadása.

1 kedvelés

Köszi, úgylátom van remény! :smiley:
Azt megkérdezhetem még, hogy honnan rendeltek alapot? Mindenhol csak PG többletesek vannak vagy 50-50…
Köszi még1x, szép estét!

Floravita/kumulusvape/calumette
Utóbbi 1-2 évben ez a három, tiszta pg/vg-ből dolgozom
De van ott minden. 50-50, 70-30, 80-20, 90-10 . Van miből válogatni :grin:

1 kedvelés

floravita 1L 2ez pg is van, de nem csak náluk van, hanem pl. itt is: humanityaruhaz itt 2600ft.

1 kedvelés

Köszönöm mindenkinek a segítséget! :slight_smile:

2 kedvelés