Készülék probléma

Sziasztok,
Van egy SMOK SCAR-18-as készülékem.
Pénteken kezdődött a munkahelyemen az a furcsa jelenség, hogy 2 db teljesen feltöltött akkumulátorral kb 20 szippantás után 50%-os töltöttséget mutattak az akkuk a készülék szerint. Persze nem volt nálam tartalék akkumulátor.
Kikapcsoltam és 3 óra múlva 80% volt a töltöttségi szint de pár szippantás után már 17%
Kikapcsoltam és szintén kb. 3 óra elteltével bekapcsoltam és az akkumulátor töltöttségi szintje 60% volt. De minden szippantás után majdnem 5-10%-ot esett a töltöttségi szint.
Aztán munka után amikor bekapcsoltam ismét 50% volt. Ismételten gyorsan csökkent az akkumulátor töltöttsége. Max 10 szippantás és már jelezte, hogy “low barrery”, de pár perc pihenés után kb. 30%-ot mutatott.
Otthon kipróbáltam egy másik teljesen feltöltött akkuval és nem sokat szívtam bele (max 30-at) és ezeknek az akkuknak is már 58% volt a töltöttsége. Persze kikapcsolás és pihentetés után itt is magasabb lett a töltöttségi szint.
Így biztos, hogy nem az akksikkal lesz a gond.
Szerettem volna csinálni egy firmware frissítést, hátha észhez tér, de nem találok hozzá.
Esetleg van valakinek valami ötlete?
Vagy készülék csere…

Köszönöm a válaszokat!

Szia!

Sajnos ez készülék csere lesz.
Esetleg szoktad az akkumlátorokat készülékben tölteni?

Szia, köszönöm a válaszod :slight_smile:
Csak reménykedni tudok benne, hogy nem kell másik készülék :confused:
Kicsivel több, mint 1 éves, de az a vicces, hogy egész eddig nem volt semmi jele működési hibának…
Majd az akksi érintkezőket jó alaposan megpucolom, hátha valami szennyeződés az oka, ami miatt ezt csinálja.

Készülékbe nem, elvileg mivel 2 akksis, ezt nem is lehet készülkébe tölteni…

1 kedvelés

Jól tetted, hogy nem tölötted a készülékben az akkukat :slight_smile:

Hogy őszinte legyek csoda, hogy egy évet kibírt. A legtöbb kínai mod sajnos nem életbiztosítás. Olcsón kapható egy-két évet kibír és jöhet utána egy másik. Ez sajnos ilyen. De a Smok termékei sajnos elég sűrűn mennek tönkre.

3 kedvelés

Szia Zsolt!

Nálam a vezeték csere és újraforrasztás oldott meg hasonló problémát, hamar merülést, bizonytalan müködést…

5 kedvelés

Szia,
Köszönöm szépen a tippet :slightly_smiling_face:
Ezt is ki próbálom, ha az érintkező pucolgatás nem vezet eredményre :slight_smile:

3 kedvelés

A SMOK termékei még nem okoztak túl nagy csalódást, ellenben az Eleaf és Innokin behalt modjai alkotják az RTA tárolóm :smiley:

1 kedvelés