Smok RPM2S hiba - végleg elromlott? Garancia?

Sziasztok. Nagyon jó ez az oldal. Lenne két kérdésem.

Van egy Smok RPM2S-em. Kb 1 éve rendeltem külföldről, de nem használtam folyamatosan. Van 2db LiitoKala barna akksim, még egy kétágyas Xtar töltőm. Fel vannak töltve az akksik, szeretném használni a készüléket, és azt írja ki a tűzgomb megnyomásakor, hogy “Battery High”, és nem porlaszt, nem csinál semmit.

Más is tapasztalt már ilyet? Mit tudok csinálni?
Neten rákerestem erre a hibára, de nincs semmi infó. Többször kivettem, betettem a két akksik, többször újraindítottam a gépet, de semmi. Kuka?

Másik kérdésem, hogy lehet valahogy érvényesiteni valami garanciát a Smok-nál, ha nem tudjuk működésre bírni? Ha igen, hogyan? Csinált már valaki ilyet?

Előre is köszi a válaszokat.

Nagyon dühít, hogy az eddigi kedvenc markámban ekkorát kell csalódnom.

Szia Gőzpingvin!
Soha ne add fel a csüggedést! A kép alapján bekapcsol, valami van, csak nem az igazi.
Én megigazítanám, megpucolnám a podfejet és vagy azt cserélném, hátha…

3 kedvelés

Képről nem látom, mennyit ír ellenállásra?

2 kedvelés

…hát ha 0-át, akkor rövidzáras lehet a pod fej?

1 kedvelés

Én a helyedben (nem tudom mennyibe kerül) de rendelnék hozzá egy pod-ot és kipróbálnám azzal is. A jelek szerint a mod- nak nincs baja ezért írom ezt.

2 kedvelés

A csomagban kettő különböző porlasztós podfej van, és mind a kettővel ezt csinálja

Nem hiszem, mert a csomaghoz 2 podfejet adtak, 2 különböző porlasztóval, és mind a kettővel ezt csinálja.

Sajnos nulla.

Szia. Köszi szépen a választ. Megtisztítottam, megpucoltam, de semmi.

SMOK betegség. Próbáld meg bekapcsolva feldugni töltőre 10-15mp-ig. Utána le,próba.
Ha tud bypasst, akkor akár direktbe is töltőn

Ha nem megy,akkor valahonnan szerezni egy kissé merített akkut

1 kedvelés

Sajnálom!

(…még az ellenoldalt is pucold meg a kedvemért (ahová a pod csatlakozik), hogy nyugotabban mondhas neki áment!) Az új pod fej próba is jó ötlet. Nehezen engedem el, bocsi! Örülnék, ha sikerülne!

2 kedvelés

Az a baj, hogy ha meg is indul, vsz visszatérő hiba lesz​:frowning:
Öröm látni, hogy egy cég termékei 4-5 év távlatában ugyanazokon a hibákon tudnak elvérezni. A SMOK modok is egy dologban voltak jók anno. Marketingben. Egyébként gyenge középszer

2 kedvelés

Köszi a tippet. Megpróbáltam a töltőre dugast, de sajnos nem segített. Kicsit használt akksit lehet tudok szerezni próba erejéig pár nap múlva.

Igen, én is erre gyanakszom, hogy visszatérő hiba lesz. Azt is csinálja még a gép, hogy hiába bekapcsolva tettem le, amikor több óra múlva hozzányúlok, akkor úgy érzékeli, hogy ki van kapcsolva, és kell az 5 tűzgomb a bekapcsoláshoz. Régen ilyen nem volt.

Szia. Megpucoltam mindenhol, de nem jó így se. Szerintem nem pod fej probléma, mert a dobozba két podfejet adtak és egyikkel sem működik.

Hát van egy rossz hírem… :frowning: Egy másik, félig feltöltött akksit beletettünk. Így működött, amíg le nem merült, bár néha kikapcsolt és kellett az 5 gombnyomás. Használtam boldogan lemerülésig. Azt hittem meggyógyult. Utána feltettem töltőre a pod-ot az akksival (hogy kiiktassam azt, ha a töltőm romlott el). Bekapcsoltam 1-1,5 óra múlva, kiírta megint, hogy high battery és nem porlasztott. Kikapcsoltam, majd utána soha többet már be se kapcsolt… se az előző akksijaimmal, se ezzel :frowning: Ez így mi?

Elektronikai hulladék :woozy_face:
Szakszerű mozdulattal messzire hajít…

Hát igen…

Figyi, ha veszek új készüléket, akkor vegyek új akksikat meg új töltőt? Vagy nem ezek okozták a problémát? (Az egyik akksim más készülékben ki lett próbálva. Ott az alatt a rövid idő alatt működött. Kb. 5 perc.)

Ilyen akksim van, 2 db: ( https://www.18650-akku.hu/lg-hg2-lg-inr18650-hg2-lgdbhg21865 )
Ilyen töltöm: ( https://www.18650-akku.hu/xtar-mc2-plus )

Köszönöm szépen a választ. :slight_smile:

Ne. Smoknál évek óta jellemző betegség a teljesen feltöltött akkuval történő megmakkanás. Nem az akku hibája. Csak ne Smok legyen, nem egy minőségi cucc(bocsi a Smok rajongóktól, nem kívánok parttalan vitákba bonyolódni, hogy kinek hány éve működik hibátlanul; mindenből akad gyártási hibás/elcseszett széria/tervezési bakiból adódó gyakori elhullás)

1 kedvelés

Rendben, köszönöm szépen a válaszodat!