Kayfun X élménybeszámoló

Ez klón? Mennyire stabil a top cap? Nem lötyög esetleg? Bár ez szinte lehetetlen, de, ha nem marad rendesen a helyén szökhet be levegő amitől nem lesz a tankban vákuum. :thinking: Vagy még az jutott eszembe, hogy töltéskor bejuthatott a keménybe némi liquid.

Az összeset nézd át.
Nekem a topcap-ben a töltőnyílásnál lévő volt megrepedve és hasonló szörcsögést produkált.

2 kedvelés

Eredeti. a top cap, jobbra-balra mozog kicsit

ott sincs repedés nálam.

Sajnálom, nincs több ötletem.

1 kedvelés

Azért köszönöm szépen a segítséget! :smiley:


Ez kayfun lite plus deckje. Nagyjából ugyanaz a deck… nekem cseppet sem folyik. Én is bpmods 2.5-ös vattát használok.

A vattát kicsit kell csak borzolni. Es a vatta vége epp hogy érjen le a vatta nyílás aljáig. Ne legyen nagyon tömve a vatta alja. Csak szépen érjen le a vége. Én a 2.5-es vattának leszedem kb a 15-20%-át.

Csak kérdésnek szánnám, nem okosságnak, mivel nemigen van folyadékszabályzós high-end kazán rutinom (tankom se :wink:):

  • A szörcsögést nem lehet ezekkel a lé-zárakkal finoman ellenszabályozni? Ha sok a lé, egy kicsit visszafogni? Persze, csak ha már a power és vatta növelés nem segített a porlasztáson és a tömítés hibát is kizártuk.
2 kedvelés

Én is kifogytam az ötletekből. :confused:

Megoldódott a probléma!!! El kellett tömnöm rendesen mert sok liquidet kapott! Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a segítséget! :grinning: :slight_smile:

4 kedvelés

Sziasztok!

Én ezt közel 1 éve használom. Eredeti verzió. Nem csalódtam benne, mert gyakorlatilag nem lehet elrontani benne a vattázást. (Eddig nekem még nem sikerült.) 2,5-ös magon 1,4-1,5 ohm közötti ellenállású Kanthal huzalt használok (csak ehhez), hozzá BP Mods vattát. Kifogástalanul megbízhatónak tartom. Ezt a gyümölcsös ízekhez tartom kifejezetten előnyösnek. Napi rendszeres használattal 7-10 napot szokott bírni a két felújítás közben úgy, hogy mellette még kb. ugyanannyit szipákolok a desszertes levest tartalmazó B3-ból, amit levestől függően 4-7 naponta tutira generálozni kell. A Kaifun X-nél folyás, vagy egyéb zavaró tényező nálam még sosem merült fel.
Kérdésként fordulok azonban Hozzátok: Ma rendeltem olyan drótot, ami Ni-80 és Kanthal keverékéből készült Fuzed Clapton. Mire érdemes beállítani a modot? Canthalra, vagy nikkelre?

4 kedvelés

Szia!
Ha a TC miatt kèrdezed,akkor arra legjobb tudásom szerint nem alkalmas a clapton huzal.(Ha mègis,akkor kèrem valaki javítson ki).A kanthal is kiesik a körből,mert az sem alkalmas TC -re.
Szerintem állíts a modod Watt üzemmódba.

4 kedvelés

Szia! Azzal nem lenne baj, ha clapton, mert van az a hőfok, de az már gond, hogy a Ni80 nikkel-króm (80% nikkel, 20% króm) a kanthal pedig vas-króm-alumínium ötvözet, így ennek tudatában én is sima VW módust javasolnék ahogy @John

5 kedvelés

W mód, nem TC-képes a huzal. Viszont én abba a falatnyi kazántérbe nem raknék ilyen kerítésdrótot​:blush:

4 kedvelés

Köszi, erre gondoltam én is.

2 kedvelés

OK. Kérdés még, mit csinálna Bypass üzemmódban?

Az akku maximális pillanatnyi erejével (mivel folyamatosan merül) hajtja meg a tekercset. Attól függ milyen huzal, de szerintem baromi forró minden bypass-ban

4 kedvelés

Elfelejtettem említeni, hogy ezt nem a Kaifunba, hanem a B3-ba szánom. A Kai-ba tökéletes a sima Kanthal, a kis méret miatt még időnként ezzel is szívás a “mikrosebészet”.

Köszi Kinga, ez fontos ismérv, nem is próbálkozom vele.

2 kedvelés