Kayfun X élménybeszámoló

P = U × I
Ki lehet számolni,hogy fő a leves

3 kedvelés

Értelek János, csak az a gond, nem tudom az U-t sem és az I-t sem ismerem. Fogalmam sincs, hogy a Thelema Solo mit állít be áramerősségnek és mit feszültségnek, ha bypass módba teszem. Nem is tudom, hogy lehetne ezt kiolvasni belőle. Minimulti?

2 kedvelés

ki tudod számolni aksid ismered mennyi Amper ellenállást ismered hány Ohm sima Ohm törvény

2 kedvelés

ja a modok azt adják ki amit az aksi bír tisztán elméletileg

2 kedvelés

Akkor ez tényleg durva lehet. Elkerülöm, már csak azért is, mert eléggé akksi gyilkosan is hangzik.

2 kedvelés

Nem az ha mondjuk 1ohm közelében vagy én használok hagyományos modokat

2 kedvelés

Egy érdekesség (nekem): A B3-ban rendszerint 1 ohm körüli fused Ni claptont használok 13 w-on. Legutóbb vettem sima Ni 80-at, ami kb. fele ellenállású hasonló tekerés mellett. Beállítva 13 W-ra. 3 naponta vatta és drót csere, mert szétégett minden koxra. De nem éreztem se több gőzt, se forróbbat.

2 kedvelés

A kolléga ezzel azt akarta mondani, P=U^2/R :sweat_smile:
Szóval cc.1Ω alatt hirtelen kezdenek eldurvulni a dolgok :laughing:
Mindenesetre megnyugodtam, hogy hogy nem a KfX-be rakod a claptont. Lelkem újra békés…:grin:

A bypass jó dolog, csak tudni kell, mit csinálsz

3 kedvelés

Elektronikusan vezérelt modok ezért vannak…ua.a teljesítménynél miért is lenne más.(a vatta csere nekem 9ml elfogyasztása körül jön huzallal együtt)

1 kedvelés

Ezt még tanulnom kell.

1 kedvelés

Ez is hasonló volt. A clapton viszont többet bírt. Nem értem, mi lehet az oka. Igaz, túl nagy jelentősége nincs.

2 kedvelés

jah, vannak fura szituk…én (0.65Ohm) 2hetente vattázok újra, de legutóbb egy menettel kevesebbre tekerve (0.56Ohm) 3 naponta kéri a friss vattát pedig ugyanúgy 19watton tolom mint eddig…és ugyanúgy nálam sincs több gőz és th mint eddig :thinking: Szóval csak a vattát eszi és több a koksz. Vissza is térek a megszokotthoz.

2 kedvelés

Mi a vélemény az InoWire szívószál huzalról. Magas ellenállás, gyorsan melegszik és hűl. Leírások alapján kétszer tartósabb, ezt magam is tapasztalom. Tudom drága, de fele annyi szükséges és ritkábban kell bajlódni a tekeréssel.

2 kedvelés

Én nem ismerem. Hol lehet beszerezni?

Hallottam róla, de nem próbáltam mert így is ráérnék 2hamonta építeni (csak a vattázásra írtam, hogy 3naponta kell most 2hét helyett), emellett az SS huzal ramp up ideje nekem bőven megfelel. Ja és 2heti cserével is kb 10-15évre elég adag van belőle :rofl:

4 kedvelés

Francia termék nehéz a beszerzés, mert jelenleg csak a vaskosabbak (20-22) taláhatóak, több boltba van leadva készletértesítés. Nekem a 26Ga jött be. Azt tudja mint a 30-32-esek, csak nem olyan vékony megkönnyítve a tekerést és rögzítést a csavarokknál. Nagyobb felületen melegszik kímélve a vattát. Nálam 3 vattázást követően kell új coil. Elég a vezeték takarítása.

3 kedvelés

Ez gondolom az aroma hiányának köszönhető…

3 kedvelés

Elfelejtettem, hogy TC is mehet vele (115)

3 kedvelés

Igen…ez is a számos előnye között van

3 kedvelés