Akárhogy csinálom, kapar

Sziasztok!

Kezdő gőzölő vagyok, kB 1,5 hónapja kezdtem.
Egy lost Vape Thelema Solo Quest 100W modom van, steam Crave Aromamizer Supreme Lite RTA V3 tankkal.
A problémám olyan jellegű, hogy csíp/kapar a leves! Keveréshez egy, már régi motorosnak számító ismerős adott tanácsot : a bashez kapott összes nikotin boostert használjam fel (6mg-os),majd 1dl nikotinos alaphoz keverjek 10ml aromát (aroma koncentrátumot használok, witchcraft, bigmouth)
Keverés után a witchcraftot 3-4/5-6 napot, a bigmouthot 13-14 napig hagyom állni, többször felrázva és levegőztetve!
A tekercselést, vattázást párom csinálta, azzal a huzallal, amit gyárilag a tank hoz adtak, cotton bacon vattával.
Power/teljesítmény módban van, 0,43ohm, 22 W, Hard boost.
A Watt számot már emeltem, csökkentettem, de még ez a legelviselhetőbb
Ami miatt nem a gépem “hibájára” gyanakszom az az, hogy páromnak is ugyan ilyen tapasztalata van, pedig ő Voopoo drag modot használ, kylin mini tankkal, 150°C, 31w, 0,6 ohm

Segítsetek ötletelni légyszíves! A keveréssel van baj?

4 kedvelés

Szia Éva!

Több oka is lehet:

  • sok a nikotin és túl erős a torokhatás
  • a levegőhőz minél közelebb kell rakni a tekerést, ez csökkenti a torokhatás mértékét
  • csípős akkor szokott lenni, ha az érés során gázok keletkeznek a levesben, ezt naponként 30 perc szellőztetéssel lehet orvosolni
  • ha a nikoton torokhatása az amit érzel érdemes kipróbálni a nikotin sót, annak nincs torokhatása, de további infot a használatáról én nem tudok adni

Kb ennyi jutott hirtelen eszembe…

3 kedvelés

Köszönöm, akkor első nekifutásra hagyom továbbra is szellőzni…
Azt, hogy szellőzéshez közelebb legyen a tekerés, hogy csináljam/juk?
Igen, gondolkodtunk már rajta, hogy lehet elég lenne csak a 3-as nikotin…
Ha valami bejön a tippekből, referálok!

5 kedvelés

A tekerést mikor berakjátok, akkor le kell húzni az alatta lévő levegő lyukakhoz, hogy csak kb 1mm maradjon. De ahogy nézem ez egy dl tank, akkor meg csak simán sok a nikotin.

5 kedvelés

MTL tanknak javasolták, amit dl felhasználásra is lehet építeni… Mondjuk szerintem páromnak fogalma sincs, hogy a kettő építés között mi a különbség! Ő is csak kB 2 hónapja vapel!

6 kedvelés

Hát igen, ez ilyen öszvér megoldás, de a dl nagy kazántér sok levegő sok watt, az mtl meg pont a kevés levegő és a magas ellenállás miatt mtl, mert akkor lehet ‘szívni’. És valahol 0.7 ohm felett kezdődik, de inkább 1. Ez a tekercs dl tekercs. De ha bejön, akkor jó, csak vissza kell venni a nikotinból, de ezt te érzed mennyire telít el. Vagy 1 ohm körül kell tekerni inkább és leveni a levegőt amennyire lehet. Én nem ismerem ezt a kazán, hátha más már használta.

4 kedvelés

Az én kütyüm jelenleg 0,43 ohm
A páromé 0,6 ohm

Most melyikről beszélünk, hogy dl?

3 kedvelés

Szia .
Ilyen ellenállást dl gépekben szoktak használni.
A gépeden kapcsold ki a hard boostot és kevesebb nikotinnal próbáld ,úgy kevésbé fog kaparni

5 kedvelés

Mostmár világos! :joy::see_no_evil: Köszönöm

3 kedvelés

Aromamizer Supreme Lite RTA V3 Szia hát ez az rta nem mondható mtl kazánnak ő inkább szűk dl és dl tartományban használható eleve a z adott ellenállás is erre uttal :slightly_smiling_face:ha annyira kapar stb ahogy @Zolika említett neh hard modban használd és már kicsit jobb lesz …jah és 3 mg levessel hajtanám

4 kedvelés

Nem akartam nagyon belemenni a szívásba :grin:ha nagy a szipákoló akkor általában dl :blush:nagy levegő,könnyebb szívni,ha vékonyka az már mtl :stuck_out_tongue_winking_eye:
Dl ben viszont a hatos az már karcolós :grin:

4 kedvelés

Igy van 6 mg az dl - ben huzos mert egy jo 4-5 mp slukk és beálsz mint szeg​:woozy_face::sweat_smile:


És azért ez az rta nem kutyaütő ha jól meg van épitve lehet vele eregetni a bárányfelhőket :wink::grin::grin::shushing_face:főleg dualban épitve​:wink::wink::wink:

5 kedvelés


Ilyen pici szipkám van hozzá… Pont emiatt választottam ezt, mert ezen ilyen kicsi van. Páromén nagyobb, de azt nem éreztem komfortosnak, amikor be kaptam​:see_no_evil: (ezek a kétértelmű mondatok…)

5 kedvelés

Szia. Az átállás nem egy könnyű dolog, azt hiszem, itt már többen leírták. Elsősorban a nikotin csíphet, de a PG is lehet ludas. Nekem a fiam azt mondta, hónapok kellenek, amíg megszokod a propilénglikolt, szárít. Meg ebben a formában (gőzben) a nikotint is szokni kell.

Ez most átmérőre, vagy hosszra értve pici? Van nekem egy pipaszáram is, a végébe belegyógyítva egy szabványos driptip, egy mozdulattal cserélhető, ha túl forrónak találom a gőzt. De lehet mellé szívni fals levegőt a szipka mellett is, ha túl forró…
Aztán lehet a legkevesebb nikotinnal is próbálkozni, vagy a niksóval. Később ha megszoktad, lehet emelni a nikotin adagon akkor is, ha nagyon rágyújtanál.

5 kedvelés

Ó, a legjobb helyen jársz, ne aggódj. :rofl: :rofl: :rofl:

Nah akkor eleve meg van hogy miért annyira intenzíven kapar eleve ez az rta - t dl vonalra tervezték és nem hiába gyártják le egy bizonyos átmérőre a driptippet hozzá ahogy elnézem ez tutti hogy nem a gyária amit jelen pillanatban használsz … visszatérve a driptipphez nem csoda hogy kapar mert a driptipp szűk mtl -re valo és maga a rta amit porlaszt levest ez a dripptipp nem tudja teljesen leadni értelem szerűen egyszerűen töménnyebb lesz a gőz és eleve ez ahhoz vezet hogy kapar stb …én azt javaslom probáld meg a gyári driptippjével és máris kellemeseb lesz :grin:de 3 mg - al hajtanám ettől függetlenül

4 kedvelés

De, ez gyárilag benne volt a dobozában…

2 kedvelés

Akkor viszont mtl- re kellenne épiteni és azzal megprobálni ami azt jelenti hogy 1.0 ohm tartományban legyen az ellenállás 10-15 watton hajtani abban az esetben még a 6 mg is megálja a helyét mtl vonalon…Mert jelenleg az említettek alapján ami ellenállással hajtod az dl vonalra van kalibrálva

7 kedvelés

Na most jutottunk arra a pontra, “hogy értem én, hogy villanymotor, de mi hajtja…”

Majd utána nézek, hogy miként is kell és azzal is megpróbálkozom

5 kedvelés

Szia. Én is kezdő e-cigis vagyok. kb 4 hete. Amit sok helyen mondanak, az az, hogy sose fogjuk ugyanazt elérni e-cigivel. Az én szubjektív véleményem is ugyanaz. Vannak számítások, összehasonlítások, ajánlások, kalkulációk. Véleményem szerint az összesből hiányzik pszihés összetevő. Az hogy milyen hosszan szívunk egy slukkot, hány percig, hányszor szívunk bele. Ez is fontos eleme.Hiába sikerül szerezni vagy keverni jól egy folyadékot, aminke a hatása hasonlít a cigizéshez, nem fogja ugyanazt visszaadni. Vannak számítások, nekem pl a korábbi dohányzási szokásaimhoz viszonyítva legalább 20mg/ml nikotin tartalmút kellene szívnom, abból nikokin sósat, hogy egy slukkal ugyanazt azt érzést elérjem. Viszont ezt nem csinálhatom csak kevesebb “slukkig”, nem tart tovább pár percnél. Hiába a megfelelő nikotin mennyiség, nem tartott 10-15 pecig, ahogy megszoktam egy jó cigi szünetet… Viszont ha úgy keverem, hogy a 15 perces cigi szüntere legyen jó, akkor az egy slukkra jutó e-cigi, az semmi… Más, nagyon más. Az átszokás, mint minden, ez is lemondással jár a régiről az újra. Nagyon nehéz. A megfelelő nikotin mennyiság csak a függőség legyőzésére jó. A többit le kell küzdeni. Én is küzdök azzal, hogy nem olyan, amilyet megszoktam. Harmada, negyede a nikotin fogyasztásom. Nem élvezem annyira a “tüdőzést” mint korábban, de a túl telítődés az rosszabb. Saját tapasztalatom szerint azzal kell megbírkózni, hogy a korábbi megszokott idejú cigizéshez kell “belőni” az adagot. Arról meg le kell mondani, hogy ugyanolyan lesz. Még hasonló sem. Viszont a nikotin függőség megoldva. :slight_smile: Jut elég arra. :slight_smile: Nekem legalább is így van. A napi megszokott nikotin mennyiség beviteléhez harmadára! kellett csökkentenem az adagot. Mint mások is mondják, le kell csökkenteni a nikotin adagot a torokhatás mellőzésére. Akkor talán jobb lesz a mennyiség, nem lesz túltelítődés érzés rövid idő alatt, hosszabb lehet a cigi szünet, többet lehet szívni,. Viszont másokkal ellentétben azt mondanám, hogy keveseb nikotin a túltelítődés miatt, viszont pszihológiailag érezzük azt amit korábban, több Pg alapfolyadék. Ha minden igaz, ettől lesz kevesebb nikotinnal is erősebb torokhatás. Csak a pszihológiai érzés miatt, hogy hosszabb ideig szívhassuk túltelítődés nélkül, de meg legyen az érzet. Saját tapasztalat, én is meglepődök magamon, hogy elvagyok a függőségemmel harmad annyi nikotinnal is :slight_smile: Nehéz megtalálni az egyensújt, de egyértelműen a nikotin csökkentése a nyerő :slight_smile:

8 kedvelés