Kanthal lassan izzik

Sziasztok!
Eddig csak porlasztós kazánt használtam, most tekertem először.
2 es magon, 8 tekerés, 1 ohm, kanthal 27ga.
12-13 w körül nagyon lassú, 15 w körül már jobb, csak ott nekem már nagyon meleg, és az íz is gyengébb.
Ez ilyen?
Vagy esetleg a mod is beleszólhat?
Mod: Eleaf IStick I75
Kazán: klón Dvarw fl mtl 22mm
Köszi!

3 kedvelés

Szia,airpin milyen van benne ?
Esetleg vékonyabb huzallal próbáld 2.5 mag…
Üdv a kanthallal tekerők között :grin:

2 kedvelés

Rta lesz a baj… :grin:

Szia. 2,5 nekem nagynak tűnt. Alig volt hely az oszlopoknál. 28ga-st szerettem volna, de el volt fogyva. Külön nem akartam rendelni, gondoltam nincs hatalmas különbség. 1.5 ös van benn. Az 1.2 nem tetszett.

Sok a belerakott fémtömeg, picit vastag, picit sok menettel. 12W-on elég lusta lesz, és nem is hűl ki rendesen. 28-29ga, 5-6 menet elég bele.

3 kedvelés

Mtl -nél mi a minimum ellenállás ami kell?

Nincs minimum ellenállás, ha nem mecházol. VW mod megodja.

Köszi a válaszokat! Sajnos csak 27ga-s huzalom van. Ma már nem, majd holnap kipróbálom kevesebb menettel.

Hát ha már hozott anyagból dolgozunk…próbáld meg 2-2,5 magra 5 menettel. Az is fog kérni 13-14W-ot, de kevesebb benne a vas, jobban fog hűlni, nem lesz akkora ízvesztés

Az a 27 vagy 28ga, kb.25-30% különbséget jelent a belerakott anyagmennyiségben​:woozy_face:

Köszi! Megpróbálom.

A kanthal amúgy egy lusta drót. A lassú, hosszú slukkokhoz ideális. A rövid, intenzívebb slukkokhoz az Ni80 javallott, gyorsan éri el az üzemi hőmérsékletet, és gyorsan is hűl vissza.

6 kedvelés

Köszi! Megnézem nekem mi sikerül a 27ga-s kanthallal, aztán kitalálom hogyan tovább.
Jó, hogy itt kapok iránymutatást!

2 kedvelés

Tegyél bele 28-29ga kanthal A1 sima szálhuzalt, a 28ga, 2.5 magon, 5 menet valamivel több mint 1 ohm.(1.05).
29ga kanthal A1 sima szálhuzallal, 2.5 magon, 4 menet kb 0.95-1.10 ohm. Hézagosan. Kevesebb menet, kevesemm huzal, nem kér annyi kraftot. Mindezt 11-14 watton simán lehet hajtani… remélem segítettem valamit…:blush:

Köszi mindenkinek! A hétvégén próbálkozok, hétfőn meg megjön a másik huzal. :slightly_smiling_face:

Sziasztok! Picit sokáig tartott, mert közben beteg is voltam, de valami már alakul.
Ka 29ga és 30 ga 2es magon 5 karika. Mindkettő olyan mint a porlasztósból. Picit azért többre számítottam, de lehet még az aromát megpróbálom erősebbre.
Legalább már van egy kis sikerélmény!
Köszi a segítségeket!

4 kedvelés