Kipróbálnám a Kanthal huzalt

Sziasztok! :slightly_smiling_face:
A héten érkezett az alábbi szett,amiről úgy gondolom,hogy egy vaperina és vaper háztartásából sem hiányozhat. :wink:


DE,most nem az eszközökön van a hangsúly,sokkal inkább a jobb oldalon látható huzalról.
Ez benne volt a csomagba,és arra gondoltam,ha már a kis kínai oda tette,miért is ne tennék vele egy próbát.? :smiley:
Annyit sikerült eddig kiderítenem róla.hogy az anyaga kanthal.
Ha van esetleg valakinek tapasztalata ezzel a huzallal kapcsolatban,szívesen venném,ha megosztaná velem.
A berserker v2 klón tankomba tekernék belőle. :slightly_smiling_face:
Hányas magra,milyen menetszámmal?
Csak,mert kísérletezgetős kedvemben vagyok. :slightly_smiling_face:

8 kedvelés

szia,szerintem 2 vagy 2,5 magon mehet a 7 vagy 8 menet :blush::wink:

2 kedvelés

bár attól függ hány ohm körülit akarsz tekerni a huzalból.:blush:

3 kedvelés

Szia @John nekem bejövős, de csak az előretekertet használom mert van egy rakás belőle! :wink:
De mostanában félre van rakva mert a Ni80 MTL Clapton coil-ra mentem rá!


UI: - De mind a kettő előretekert huzalból vissza szoktam venni!

3 kedvelés

Szerintem 5-6 is elég lesz, a kanthalnak elég nagy az ellenállása, 7-8 tekerés lesz vagy 2 ohm. Persze attől függ mi a cél.

4 kedvelés

Most megszámoltam gyárilag: A1/8-menet, SS316L/10-menet!
Így jön ki 1.3ohm megközelítőleg, ezért is veszem vissza! :wink:

5 kedvelés

Elnézést kérek,azt nem írtam,de eddigi tapasztalataim az ss316L huzallal,hogy maradnék olyan 1 Ohm alatti értéken.
A tekerdéből ezt hozom át:


Így 6 menet.

3 kedvelés

ha 1 ohm alá mégy akkor igen 5 vagy 6 menet a jó neked :blush:

1 kedvelés

nekem is számolni kell most meg tekerem a purity plussomat ss316 28ga huzallal​:blush::wink:én is 1 ohm alatt szeretem az mtl de az sem baj ha 1 ohm fölé megyek olykor olykor​:sweat_smile: 2 magon lesz nekem talán

1 kedvelés

Természetesen az 1.3 Ohm körüli értéket is kipróbálom,de nekem 26GA huzalom van.
az 2.5-ös magon 10 menet.
Szerk.
2.5-ös magon 1 Ohm 8 menet a tekerde szerint.

2 kedvelés

Sziasztok! :slightly_smiling_face:
Úgy gondolom,hogy akik válaszoltak,illetve figyelemmel kísérik ezt a témát,azokkal megosztanék egy gyors szösszenetet.
Nos,tegnap 2-es magra rátekertem 6 menetet,így az ellenállásom 0.7 Ohm értékű lett.
Aztán izzítás után,a kerámia csipesszel kicsit összenyomtam a tekerést.Ezt még @Vaperina_Kinga ajánlotta egy másik topikban. :slightly_smiling_face:(igaz,más fajta huzallal,de ennél is működik).Ezúton is köszönöm Neki. :heart:
Vattázással,nem igen görcsöltem,csak úgy mindenféle ritkítás,meg cirógatás nélkül,be a tankba,azt jól van az alapon. :smiley:
Jelenleg ott tart a dolog,hogy olyan jól összejött minden,hogy egyenlőre nem akarom bolygatni.
(Amikor érzem a kifújt gőz illatát,az valami fantasztikus). :smiley:
A témát nem zárom le,mert mint fentebb írtam,kísérletezgetős kedvemben vagyok.
@Lsxtom ajánlását sem fogom figyelmen kívül hagyni. :slightly_smiling_face:

4 kedvelés

Ha valakinek kell kanthal szóljon, van 10 méter 28-as, nem tudom mikor és miért rendeltem már, mert nem használok kanthal egyébként, szóval ingyért vihető.

5 kedvelés

@Ispy én 28ga-t használok Kanthal-t,:wink:de,ha van akinek nagyobb szüksége van rá,szóljon. @Kontorne_Brigitta ?

1 kedvelés

Nagyon drágák vagytok 2 hét múlva megyünk haza, nagyon örülnék neki akkor nem rendelek.

2 kedvelés

@Szabolcs_Barna @Ispy @Lsxtom Köszönöm Nektek a válaszaitokat.Most bajban vagyok,mert szeretném lezárni a témát,mindannyiótok hozzászólását elfogadom megoldásnak. :slightly_smiling_face: @Donat ilyenkor mit lehet tenni? :thinking:
Közben létrejött egy újabb topik,a kanthal huzallal kapcsolatban.
Itt végül @Atis írta meg nekem a végleges tutit. :slightly_smiling_face:

3 kedvelés

Köszönöm @John, hogy jelezted. A témát lezártam. Ha valaki a későbbiekben szeretne hozzá szólni, kérjük jelentse ezt a bejegyzést, és megnyitjuk. :blush:

2 kedvelés