Kanthal 26& SS 316l MTL-be

Jó reggelt.

A kérdésem az lenne hogy eddig DL -eztem…

Ez a 2 huzal jött be igazàn,szóval ebből van jelenleg itthon tonnaszàmra.

Kaptam ajàndékba egy pàr tekerésnyi NI huzalt.

Most ez van benne.

Valahogy a vissza szokàs reményébe jobban àtjön az MTL… De fel szeretném hasznàlni a maradék huzaljaim

Íz,gőz arànyban fog valamit vàltozni a dolog?(B3 Rta)

Előre is köszönöm.

1 kedvelés

26-os hizalból az 1 ohm környéki ellenálláshoz baromi sok menet kell ami nem fog beleférni az mtl tankba.


Tehát nem, sajna nem tudod felhasználni.

2 kedvelés

Ja és jóreggelt :wink::kissing_heart:

1 kedvelés

Köszönöm Bea​:slightly_smiling_face::evergreen_tree:

2 kedvelés

Mit ajànlanàl? :blush:

Ni80… Még azt hiszem még Clapton van itthon egy kevés.

Köszönöm.:blush:

1 kedvelés

Jó reggelt!

A Kanthalra én azt mondanám, még csak-csak belefér 2,5-es magon 6-7 karika olyan 0,8-0,9 ohm környéke lesz, ha nem nagyon szűk MTL-re mész rá az jó lehet nagyobb levegőzéssel. Pl. Én is 0,8-on hajtom most az Aromamizert, igaz 28ga Ni80 huzallal 2x1,5-es levegő pinnel ami majdnem szűk DL :smiley:

1 kedvelés

Pont azt nézem hogy még az talàn jó lehet bele… :slightly_smiling_face:

2es Afc van benne… Nekem ez megfelelő…

Eddig Dl vonalon mozogtam… Abba tökéletes.

Majd benézek az aromapalotàba és veszek hozzà valoó tekercset​:slightly_smiling_face:

Szép napot​:dash::evergreen_tree:

Ha Clapton akkor ezt ajánlom:
Coilology Ni80 MTL clapton 28/40GA 3m
Elég nagy az ellenállása így nem kell belőle sok, nekem bevált eddig MTL-ben.

Amúgy meg, hogy Kanthal, Ni80, ss316l kb. mindegy, szerintem, a lényeg, hogy inkább 28ga vagy még vékonyabb legyen.

1 kedvelés

Számolgass a keverdében, én is ott néztem meg neked :blush:
Talán jó lesz valamid, de őszintén szólva egy tekercs szálhuzal nem kerül annyiba hogy nekem megérné szórakozni vele.
A claptont viszont tudom hogy mtl-be nekem nem bejövős. Nehéz hűteni és nem éreztem jobbnak a szálhuzalnál. És még drága is :money_mouth_face:

5 kedvelés

Fogod tudni használni mtl-be, de nem az igazi, ezek már picit vastagok, lusta lesz picit, első slukkra nem az igazi,cserébe lassan is hűl ki​:pensive:. Az 1 Ohm-ra kell tekerni dolgot meg engedd el, ha nem mecházol, a mod megoldja. Inkább a feleslegesen nagy fémtömeg a gond, alkalmilag jók ezek(ok,inkább elmegy egynek…),de hosszabb távon gondolkozva vegyél valami szimpatikus kifejezetten mtl drótot

5 kedvelés