K Flavour Company longfillek - A tökéletes harmónia

Mikor megkért az Aroma Paradise erre az élménybeszámolóra pontosan tudtam mit vállalok. Ez az élménybeszámoló azért más mert nem szívok dohányost, nem szeretem sem a rumot, sem a gesztenyét. De nem csak ezek vannak benne, rengeteg pluszt kapott mindegyik aroma. Olyan plusz ízeket, amik teljes összhangban, észrevétlenül simulnak egymásra. Az elmúlt egy hétben félretettem az egyéni ízlésemet. Ezek nekem is újdonságok, ehhez hasonlót sem szívtam még soha. Ami azért is pozitívum, mert tudjuk jól, hogy már mindegyik aromagyártónak vannak egyforma ízei. Mindegyik márkánál nagy eséllyel megtalálhatjuk a kedvenc vanília pudingunkat, vagy az ínycsiklandozó csokisfánkot, de a kedvenc gyümölcsünk is ott sorakozik a legtöbb gyártó polcán. És még sorolhatnám…

A K Flavour Company ízei ezzel szemben teljesen más világ. Új és izgalmas élményt nyújtanak, igazi dohánykülönlegességek. Most kicsit nagyképű leszek, műértőt fogok játszani. Ugyanis…

Az olasz K Flavour Company egy új dohány alapú, különleges árnyalatokkal rendelkező aromacsalád, amely azok számára lesz tetszetős, akik valami mást keresnek. Nem szokványos dohány ízek ezek. Cseppet sem átlagosak. Ezekhez műértőnek kell lenni!

Annyit még leírnék elöljáróban, mint azt már írtam is a felkompf cikkben, 100ml liquidet kell kapjunk az üvegben lévő 25ml aromából, 75ml alap hozzáadásával. Az üveg nyakáig kell önteni, ha nem akarsz méricskélni. Kimértem, ott van meg a 100ml. Ami azért szerintem elég nagy könnyítés keverésnél. Ezekhez a longfillekhez alapból jár egy 30ml-es Chubby Gorilla flakon és egy dedikált ragasztható címke. Ezen felül még hab a tortán az Aroma Paradise gyorsasága is! Kevesebb mint 24 óra alatt a kezemben voltak a termékek!


Gace’s Secret – Dohány, barack, tejszín, pirított mandula.

Ahogy olvastam az ízeket, úgy gondoltam a barack miatt ez fog hozzám a legközelebb állni. Végül igazam lett. Valami édesre számítottam, de nem azt kaptam. Valami mást, amit eddig idegenkedve fogadtam, de kellemes csalódás ért. Viszonylag karcos ez a barack, de ezt a dohány teszi. Ám amit a dohány elvett abból az amúgy édes barackból, valami újat és jobbat a tejszín nagyon visszaadott! A dohány és a barack egyenlő arányban érződik, a tejszín miatt selymes és lágy. Egyszerűen igéző. A pirított mandulát csak kifújás után éreztem kicsit. Egyáltalán nem édes, csupán édeskés. Abszolút egész napos íz!


Alfie – Szilva, rum, pekándió, dohány és tejszín.

A rum majd a szilva dominál, teljesen körbeöleli a dohányt és a tejszínt. A rumos szilva tökéletes együttesét érzem beszíváskor, ám a rum az ami minden további ízt húz magával. De mégsem nyomja el a többit. Kifújáskor a dohány jobban érződik. Mindhármat a tejszín teszi kellemesen krémessé. A tejszínt nem vitték túlzásba, de ez így tökéletes. Az összhatás valami extrán lágy exkluzív cigarettára hasonlít. A pekándió ugyan észrevehetetlen volt számomra, de biztos vagyok benne, ha nem lenne benne hiányozna! Ha már kokszos a tekerésünk a szilva sajnos elveszti a karakterét. Szépen beépül valahova a rum és dohány közé. A krémességét viszont még a kokszolódás ellenére sem veszti el. Számomra kávézáshoz ez a legtökéletesebb íz!


Garrison – Karamelizált édes gesztenye, ír krémlikőr, dohány, barnacukor.

A Garrison esetében őszintén szólva voltak aggályaim, de az íz meggyőzött. Meglepődve tapasztaltam, hogy az ír krémlikőr mennyire harmonizál a gesztenyével. Ezzel egy olyan pluszt ad a gesztenyéhez, ami színt visz az egyébként száraz ízéhez. A barnacukortól kap egy édeskés vonalat, ami miatt a gesztenye kerül a középpontba, mellyel kéz a kézben jár a krémlikőr. A dohány megbújik a háttérben, de attól lesz olyan tökéletes ez az egyveleg. Ahogy kokszolódott a tekercs a likőr egyre jobban a háttérbe szorult. Ez is egész napos íznek bizonyult!

Ira – Whiskey, keserű kakaó, dohány.

Friss tekeréssel a whiskey erősen érződik, a keserű kakaó finom ám nem tolakodó desszert ízt kölcsönöz. Kifújásnál a whiskey és a kakaó dominál, de a dohány is kivehető. Pompázatos ez a három íz együtt. Ahogy kokszolódik a tekercs a whiskey kicsit háttérbe szorul, de nem tűnik el viszont a kakaó kerül előtérbe. Így is isteni marad. Egyáltalán nem édes, mégis kellemes. Ezt a liquidet alkohol mellé is szívesen ajánlom.


Mind a négy aroma ízei tökéletesen össze vannak hangolva. Desszertdohány, de mégis más, egyszerűen különleges. Bár én a desszert és édes ízeket szeretem, és távol álljon tőlem a dohányos liquid bármelyik formája mégis ezek közül mindegyikkel maximálisan meg voltam elégedve. A tekerésre érdemes figyelni. Nem szabad hagyni, hogy túl kokszossá váljon, különben a tökéletes összhang felborul. Kokszos tekeréssel is finomak, de van olyan íz ami háttérbe szorul, vagy más hangulatot ad a liquidnek. Az erőteljes ízek elvesztik a karakterüket.

MTL felhasználó vagyok, de igyekeztem variálni a tankokkal, tekerésekkel. Kipróbáltam szűk kazántérben, 1 ohm felett. Levegős tankban 0.6 ohmmal. SS-el, Ni80-al, hol szűk levegővel, hol magas watton nagyobb levegővel. Minden esetben ugyanazt a tökéletes ízélményt hozta számomra. A legjobb ízt levegős MTL tankból kaptam Ni80-as huzallal. A gyártói ajánlás 80VG/20PG, ennek szembe menve egyensúly alappal öntöttem fel. Zseniális ízkavalkád! Az ajánlás csak ajánlás. Úgy gondolom emiatt nem kell VG többletre váltani. Más arányú alappal is tökéletes! Megvártam az ajánlott 3 napot, de ha újrakezdhetném 5 napot várnék vele. Akkor értek tökéletesre!

Köszönöm az Aroma Paradise-nak ezeket a fantasztikus longfilleket! Nem csak a dohányos aromák szerelmeseinek ajánlanám, ugyanis ezek nem egyszerű desszertdohányos aromák. Ezek műalkotások!

22 kedvelés

Tuti ki lesznek próbálva :slight_smile:

4 kedvelés

Köszi!:slightly_smiling_face:

3 kedvelés

Sziasztok!
Nekem az Alfie és az Ira van a polcon. Mindkettőt szeretem, finomak. Az Ira nálam inkább a keserű kakaót hozza mellette valami finom krémesség jön. Az Alfie nagyon pekándiós, a rumos szilva felfedezhető csak, a végén a tejszín teszi az i-re a pontot.
Lehetséges, hogy az 1,2 afc-s Dvarw és az ugyan ilyen szűk Ataman v2 miatt nem érzem ennyire kifinomultnak az ízeket. De az is lehet, hogy bennem van a hiba és a parasztnak nem való az opera!! :joy:
Ettől függetlenül tényleg nagyon finomak.

8 kedvelés

Egyéni ízlés. :slightly_smiling_face: 1.5mm-es a legkisebb levegőmeömlőm a tankokon, lejjebb nem megyek mert élvezhetetlenül szűk. Én úgy érzem mindegyiknek van egy húzóíze ami nagyon dominál, de mégis a többivel lesz teljes. Én nagyon kerestem azt a pekándiót, de nem jött elő. :grinning: Viszont tényleg jók nagyon, mert még mindig azokat szívom. :yum:

4 kedvelés

Szia! Én is az Ira-t pöfékelem, az Ataman-ban Alfie van. Pedig eddig én nem hogy dohányost még a desszertest sem kedveltem. Főleg gyümölcsös aromát szívtam. De ez a kettő nagyon levett a lábamról.

3 kedvelés

Szint úgy engem is. :slightly_smiling_face:

Durva, hogy amikor átálltam az analógról a TPA, Solub, MJ és társai voltak a favoritok. Most meg olyan aromakat szívhatunk, hogy csak kapkodja a fejét az ember. ÉS NEM LESZÓLVA A FENTI AROMAGYARTÓKAT. Fejlődik minden.

5 kedvelés

Olyan MTL tartalmak vannak, úgy beszéltek róla, hogy egyre jobban kezd megjönni a kedvem hozzá. Már nézegetem az MTL kazánokat pár napja :thinking: :grinning:

7 kedvelés

A DL-re nem tudok és nem is fogok “rosszat” mondani. Ki ezt ki azt szereti.
Viszont.
Számomra az MTL adja az anno megszokott “cigizést”. Most már annyi és olyan prémium aromák vannak MTL-re hangolva, hogy csak csuda.
Számomra ez olyan mint amikor egy jó bort vagy sört szopogat el az ember egy melós nap után és ezt még megfejeli egy jó MTL és íz hozzá.

3 kedvelés

Na pont ezekről beszélek :smiley:

2 kedvelés

Akkor nincs más hátra csak előre! :wink:

2 kedvelés

De jó!
Már szemezek ezzel az aroma gyártóval egy ideje a Gözlérparaszt csatornáján is jártak ezek ha emlékeim nem csalnak.
A Grace’s secret és a Garrison felkerültek a kívánságlistámra.
A beszámoló remek köszönöm! :slight_smile:

4 kedvelés

Sziasztok,ezeket az aromákat ki hogy keveri pl mennyi booster es 0 alap kell bele vg pg arányban?

Szia :slight_smile:

Ez a gyártói ajánlás. Az, hogy mennyi booster kell az alapba, attól függ milyen erősségű liquidet szívsz.

3 kedvelés

6mg szoktam akkor kb 2×10ml 20mg booster a többi 80/20 0 alappal felöntve szerintem.

Milyen PG/VG arányú a boostered?

van 80/20 as meg van sima vg boosterem is. mind 10ml 20mg os.

Hát nem jön ki a matek, mármint úgy értem a gyártó által javasolttal így nem kapsz 6-ost. De szerintem erről indítok majd egy új témát, mert ez jellemzően az összes longfillnél probléma. Mivel nikotinmentessel kalkulálnak, ami tök egyszerű mert csak felöntöd azt kész. De ha teszem azt egy 6-os alappal felöntöd ezt akkor durván 4-4,5 -es liquidet kapsz.
De az is simán lehet, hogy csak nekem idegen terep a booster meg a longfill téma. :slight_smile:

2 kedvelés

De azért ki tud jönni a 80/20 arány is 20ml aromával 6-osra keverve:

PG - 0
VG - 50
Nikotin - 30ml - 100% VG
Aroma - 20ml

Vagy

70/30-ba 6-osra keverve:

PG - 5ml
VG - 40ml
Nikotin - 30ml - 100% VG
Aroma - 25ml

3 kedvelés