Íztelen liquid

Sziasztok! > > nemrég rendeltem 4 db Big Mouth aroma koncentrátumot, amit 80/20 alaplével kevertem be.10 ml aromára öntöttem 10 ml nicotin shot-ot, valamint 120-140 ml 80/20 alaplevet. Ez egyfajta cukorszirup ízt eredményezett mind a 4 flakon tartalmából( érlelés után is). Ajánlott érlelési ideje 3-5 nap volt, ennek letelte után még raktam 2 flakonba 20-20 ml koncentrátumot. 3 éve keverem ezzel a módszerrel, de soha nem tapasztaltam ilyen cukorszirup ízt. Big Mouthot nagyon rég használtam. Hogyan tudnám megoldani, hogy legyen íze? Menthető még? Lehetséges, hogy az aromával lesz a probléma? (Macaron, Blueberry)

4 kedvelés

Először is Üdv a Közösségben @Miller_Louis ! :slightly_smiling_face:

A BM aromákkal nekem csak rossz tapasztalatom van. Néhány alkalommal koótoltam őket, de egyik sem győzött meg. Sajnos minden esetben az általad is leírt édes ízt éreztem leginkább, az aromákat mindössze egy halvány mellek íz alapján tudtam csak megkülönböztetni. Az már az első használatkor feltűnt, hogy jobban koxol, mint a többi általam használt aroma, ezért el is engedtem ezt a márkát.
Csak később tudtam meg, hogy rengeteg édesítőszert, és íz fokozót tartalmaznak, ennek köszönhető a koxolás is. Sok helyen árulják, és mivel viszonylag olcsó, ezért veszik is.
Én részemről 3 megoldást látok a felvázolt problémádra:

1, Elfogyasztod így, mert sajna más aromákkal keverve sem biztos, hogy sokkal jobb lesz

2, Eladod/elajándékozod olyannak akinek bejön ez az “íz”

3, Lefolyó

4 kedvelés

Szia!

A macaronhoz nem biztos, hogy megy, de a blueberrynek jól állhat egy kis “hűsítés”, ilyen esetekben a Solub Mentolt vetem be, néhàny csepp és új lehetőségek nyílnak meg… Ha mindenképpen szeretnéd megmenteni a cuccot.

3 kedvelés

A Blueberryvel pár csepp Heisenberg csodát tehet. Az is ilyen kék bogyós, mentolos. A Macaron valami mandulás sütemény, ki kell próbálni egy kóstolónyi mennyiséget először mással összekeverni. Én a Heisenberget önmagában nem szívom, de mindent, ami rossz, íztelen, azzal sózok. Aztán jó mentolos gyümis akármi lesz belőle.

3 kedvelés

Szia! Üdv közöttünk! Sajna nekem is csak rossz tapasztalataim vannak a big mouth aromákkal…

2 kedvelés

Íztelenség, más megközelítésben.

Miért van az, hogy a Berserker v1 gyümölcstankomat feltöltöttem sárgadinnyés liquiddel, finom és intenzív. De pár slukk után félretettem. 2 hete ennek. Ma reggel felvettem, hogy szívok, és elég íztelen. Mi okozza ezt elsősorban?
Szobában, árnyékban volt.
Vatta 2 hét alatt megöregszik? Nem stabil a leves? (IW sárgadinnye).