Íztelen aromák/koncentrátumok

Sajnos nagyon sokszor fordul velem elő hogy egy adott koncentrátum bekeverve semmilyen, vagy csak nagyon enyhe ízt/illatot produkál. Jelen pillanatban van nálam egy 100ml-es azhad’s non filtrati oriente amit több mint két hete érlelek. 50/50-es 20mg nicsalt alapban kevertem 10%-ban. Jellemzően csak bekeverem és várok vele illetve néha összerázom. Ebben az esetben többször előfordult hogy “szellőztettem” 3-6 órán keresztül és meleg vízben is áztattam a flakont 2 alkalommal hogy felgyorsítsam a folyamatot. Jelenleg beleszagolva érezhető egy nagyon enyhe dohány illat, vapelve még az sem igazán, konkrétan van egy íztelen liquidem ami még kokszol is. Lehet ezzel valamit még kezdeni? Mit ronthattam el? Áztatáskor biztosan nem tettem ki 50°C-nál magasabb hőmérsékletnek. Talán ha csak félretettem volna egy sötét fiókban akkor most hozná az elvárt minőséget?

Szerintem a 2 hét kevés, legalább 1 hónap.

5 kedvelés

Khm,őket 12 %-ban szoktam keverni és így a jó nekem :smiling_face:igen,a blendfeelt is :joy:

3 kedvelés

igen 12% az előírás is ha jól emlékszem…én 10%-ban keverem várok min.1hónapot és egy jó rta sokat hoz az ízen…

3 kedvelés

Csatlakozom az előttem szólókhoz…a jó kivonatosnak egyébként nincs túl erős illata még 12 százalékban sem. Egy jó MTL setupban viszont ízes is, illetve üt mint a bolondóra :slightly_smiling_face: de ezek szöges ellentétei a messziről szagló pacsuli desszerteknek vagy a szintetikus tornacipőszagú “dohányoknak”.

1 kedvelés