Ízetlennek érzem az e-cigit, miként lehetne javítani a helyzeten?

Sziasztok!
Kezdő e-cigis vagyok így még rövid a történetem.
3 héttel ezelőtt kaptam egy Elf Bart és rájöttem, hogy e-cigivel el tudnám engedni az analóg cigit. Vettem is egy készüléket, Eleaf iJust S-re esett a második választás, amit 0,5 Ohmos porlasztóval DL-ben használok (az első egy eGO volt, de teljes katasztrófa)
A porlasztót jelenleg hetente cserélem, asszem pont ma esedékes egy csere majd.
Szóval 3 hete próbálgatom a különböző liquideket, aromákat, a készülékbe a különböző porlasztókat, de nem tökéleten a dolog.
Nem az elfbar tömény édes ízét várom, de azért ennél kicsit többet, nagyon gyengének érzem az ízét.
Először Solub aromát próbáltam, majd több helyen azt olvastam, hogy azért az nem egy minőségi cucc, így vettem mások által ajánlott lötyiket. Dinner Lady, Vampire Vape (a pinkman illatára összefojt a nyál a számban, majd az első par slukk után egy enyhe csalódás, hogy ennél azért én többet vártam), BareHead, szóval nem a hordó aljáról. Ezeket igazán töményen, 20%-ban kavartam be 50-50es alapba, levegőztetve, napokig rázva stb stb. Sosem töltöm 2x egymás után ugyanazt az ízt, mindig váltogatom, forgóban van jelenleg 6-8 fajta keverés.
Lényeg a lényegben még ezt az erősen aromázott liquidet sem érzem az igazinak, több oldalon olvastam, hogy ezt meg azt az ízt érzik ki belőle, na hát nálam az alap íz is neccesen van meg sok esetben.
Merre induljak el, hogy javulhasson az élmény? Mit cseréljek, hogy javuljon a vape élményem?
Első körben arra gondoltam, hogy modot cserélek, hogy azt is tudjam állítgatni. Ez jó lépés lehet kezdésnek?

5 kedvelés

Szia Gábor!

Nekem is ijust s volt az első, bolti löttyel nem volt gond az ízével. Csak egy ötlet: nem lehet, hogy nem állt helyre még az ízérzékelésed a bagó után? Nincs véper ismerősöd akinek a cuccát ki tudod próbálni?

Mennyi ideig érlelted az aromákat? Ha gyüminél 4-5 nap után sincs íz, akkor passz. Nem merem azt mondani, hogy vegyél másik szetted még, bár ha komolyak a szándékaid, akkor pár hét múlva úgy is ez lenne a next step.

6 kedvelés

Jelenleg ami most be van töltve VV Pinkman 4 napos, gyártó 3-5 napot javasol, ezért is mertem már megkóstolni, de még nem is vártam tökéletes ízvilágot, de ahogy írtam is, ennél azért többet.
Az ízérzékelés még valszeg javuló félben van, ahogy elkezdtem e-cigizni napról napra éreztem a javulást, de egy ideje mintha megállt volna, ezért is kezdtem el utánajárni, hogy mi az ami még nem tökéletes. Meg amúgy is magával ragadt a vape világa, szóval szívom az agyamba az információt minden témában. Ebből kifolyólag a next step sincs már olyan messze :smiley:

5 kedvelés

Ha a mentol nem áll messze tőled, akkor a vampire vape heisenberg vagy a t juce red astair jó lehet, ezek nagyon határozott ízű cuccok, ha ezeket sem érzed, akkor jöhet a készülék csere. A pinkmant egyszer próbáltam 10%-ban, de nem vágott a földhöz, olyan kis kellemes valami. Lehet ez a kazán csak ennyit tud. A gőz mennyire jön könnyen? Nagy és sok? Ez ugye egy VV készülék beépített akksis, ahogy merül fogy a kraft és vele az íz is.

6 kedvelés

Ezt is észrevettem, hogy reggel erősebb az íz valamivel (éjszaka töltöm a készüléket, így reggel a legerősebb a nafta benne) délutánra ugye enyhül a dolog. Egy VW moddal ha jól gondolom ez az ingadozás nincs meg, egyenletesen adja le a teljesítményt, ugye?
A gőzt nagyon jól adja szerintem, bár láttam már nagyobb gőzfüggönyöket, de ott az összetételt ugye nem ismerem, lehet csak VG-sebb keveréket használ.

5 kedvelés

Inkább azt mondanám, hogy a VW folyamatosan próbálja tartani a teljesítmény, nem ész nélkül küldi rá a tekerésre az akksit. De azért ott is vannak sweat spotok, ahol érezni lehet, hogy a legjobb az íz és persze ahogy fogy az akksi, picit gyengül a teljesítmény. De javaslom a cserélhető akksis készülékeket, ott az ember csak kikapja a régit és mehet újra a móka (és nem hal meg az akksival együtt a készülék).

6 kedvelés

A következő mindenképp cserélhető akksis lesz, már amúgy is nézelődök, hogy melyik lehetne a jó. Első körben új modot tervezek pár héten belül, a tank marad. Aztán majd lehet kisérletezni másik tankokkal is esetleg.

5 kedvelés