Itt a nyár és köpköd a tankom, avagy mi a fene folyik itt?

Sziasztok, egy L200-as mod hajtotta geekvape z subohm tankom van ami eddig hibátlanul működött. A porlasztót rendszeresen cserélgettem, ilyenkor szétszedtem kitakarítottam majd összeraktam ismét, hogy érezze törődőm vele.

Jött ez a forró időszak és a liquidem érezhetően elkezdett a viszkozitásából veszíteni. Ezen nem lepődtem meg hiszen fizikából is tanultuk, hogy a hőmérséklet növekedésével arányosan csökken folyadékok viszkozitása. Azonban eljutottam arra a pontra, hogy a tank elkezdi felköpködni a liquidet olyan ütemben, hogy szívhatatlan a dolog. Ezt a felhígult lötyinek tudtam be ezért mondtam is magamban túljárok az eszén és betettem a hűtőbe. Igen ám de ennek ellenére is köpködi felfelé a levest.

Most tartok ott, hogy már fogalmam sincs mit csináljak. Nektek esetleg lenne valami tippetek? Lehet nem is a liquid lesz a hibás, hanem valami a tankban nem stimmel?
Segítségeteket előre is köszönöm. :slight_smile:

2 kedvelés

Szia! Milyen pg/vg arányú levest használsz?

2 kedvelés

Szia! 60/40 arányút.

2 kedvelés

Szia. Ebből az arányból sajnos még mindig nem derült ki, hogy melyik a PG és melyik a VG.

3 kedvelés

Szia. Esetleg cseréld le a porlasztót, mert ilyenek a gyári cuccok, némelyik hibás lehet…
És porlasztó cserekor mindig előbb az also határtól indulj el lassan wattonként felfelé…

Javítottam. A PG/VG meg úgy értendő ahogyan a kérdésben áll meg általánosan használjuk tehát—》PG/VG—》60/40. :slight_smile:

1 kedvelés

Köszönöm. Így már minden is a helyére került. :heart: Ezesetben elképzelhető, hogy a PG többlet okozza a köpködést, de ugyanakkor egy sorozat lazábban vattazott porlasztó is produkál ilyet. Hogy melyik a probléma forrása, azt csak akkor tudod kideriteni, ha váltasz VG többletre, én a 70/30-at szoktam javasolni ilyen trópusi melegben. Csak ügyelj arra, hogy a több VG miatt picit több aromát fog igényelni a liquid. :slightly_smiling_face:

8 kedvelés

Ahogy Kinga is írta több mint valószínű a pg többlet a ludas. Én 70vg/30pg használok, nyári melegbe viszont 75-80vg/20-25 pg és úgy nincs probléma!

6 kedvelés

Ez a téma automatikusan lezárult (az utolsó választól számított) 30 nap után. Nincs lehetőség új hozzászólás küldésére.