GeekVape Aegis Eteno E100i szörcsögés, köpködés

Sziasztok!

Vettem egy GeekVape aegis Eteno E100i készüléket, és mindent az eddig olvasottak/videókban látottak (5 perc varas a porlaszto első használata előtt, nem csurig tölteni a tankot, lépésenként emelve a W-t…) után csinálva is köpköd a készülék. Már több mililiternyi bekevert anyagot elhasznaltam probalgatas címszó alatt, de bármit csinálok, az eredmény ugyanaz. Csak az változik, mekkora szemcséket kop az eszköz…

Valami tipp, amit esetleg megpróbálhatnék?

Előre is köszönöm mindenkinek!!

Ha köpköd akkor vagy túl híg a liquid, vagy alacsony watton használod. Mit bír a porlasztód és te hány watton nyomatod?

2 kedvelés

Ezt a kettőt kaptam hozza:

Jelenleg az előbbi van benne, olyan 51,5 W-n, de 55 és 60 W-n is ugyanúgy szurcsogott meg kopkodott…

1 kedvelés

Milyen a liquided? Ehhez a felálláshoz a 70/30as keverék kellene.
Illetve próbálj elzárni a levegőn.

1 kedvelés

@dl_csoport nektek nem tűnik kevésnek a watt 0.2 ohmhoz?

1 kedvelés

70/30-as aroma, 30ml (20 mg-s nikotin)/100 ml nikotinnal és 10 ml VV PinkMannel. Es ebből ugye az alaplé (ez) 60 ml.

Ez alapján:



1 kedvelés

Tehát sima vg-t öntöttél össze 30ml nikotin boosterrel meg 10ml aromával?

Nem-nem, előre bekevert 60 ml base-t hasznaltam, ezt: https://www.juicyvapour.com/revolute-alapfolyadek-5mg-375-ml?search=%20Revolute csak ilyen hülyén adta a számokat a kalkulátor…

Most vettem észre, hogy valamiért nagyon durván folyik… az aljzat, ahova a tankot rakod, szetszedeskor tele volt szmotyivel, amit most itattam fel. Nem tudom, ez kapcsolódik-e a problemamhoz

Az valószínűleg kondenz és kapcsolódik, ezért is köpköd. A mesh lap nem tudja elporlasztani a rá került liquidet.
Vagy nem elég a vatt, vagy túl híg a lötyi vagy túl sok a levegő és túlhűti.

Meshhez a teljesítmény RTA esetén majdnem sok is lenne, de a gyártó ezt javasolja a porlasztóhoz, akkor érdemes azon használni.
Porlasztót próbáltál már cserélni?
A leves arányai mindenképpen kellenének pontosan. Szerintem túl PG-s a leves és azért folyik, meg köpköd, de a változók ismerete nélkül nehéz megmondani.

Ha előre kevert bázist használ, ami 70/30-as akkor az aroma nem húzza el annyira.

Igazából nem biztos. Lehet, hogy csak nekem nem áll össze a kép, hogy hogy készült a leves.
70/30-as aroma, itt gondolom az alapra gondol a kérdező, ez amit vett. 30 ml nikotin (gondolom pg-s) itt az a kérdés, hogy ez az alaphoz küldött nikotin vagy plusz nikotin. illetve 10 ml aroma ami szintén pg. Ezt összesen lehet úgy is számolni, hogy 42/58 Vg/Pg, ami már lehet sok annak a tanknak.
Ha viszont a vásárolt alap és nikotin nincs összekeverve, az szinte tömény vg (a 275 ml-ből 262 ml vg) így meg már lehet túl sűrű is a 30 ml nikotinnal és 10 ml aromával (kb 60Vg/40Pg lehet az arány) és akkor meg nem kap elég levest a pori és az is lehet bibi.

A porlasztót nézd meg, hogy jól be van-e csavarva illetve a tömítése is rendben van-e. Felső levegőzésű tankról van szó, lentre ha jól nézem a felépítését csak a porlasztó mellett kerülhet lötyi.

Az alaplehez (70VG/30PG) járt a nikotin, ami 80VG/20PG arányú volt.

Mivel 100 ml liquidet szerettem volna keverni, így a következő keppen állt össze a képlet:
• 60 ml alaplé
• 30 ml nikotin booster
• 10 ml aroma

1 kedvelés

Az létezik, hogy a képen látható, a többinél jóval vastagabb fekete gumi az a porlasztot hivatott szigetelni?

Ha jól számolok, így vg többleted van összességében, az meg nem indokolná a folyást.
Én továbbra is első körben egy porlasztó ellenőrzést vagy cserét próbálnék.

1 kedvelés

az inkább a driptip tömítése

Esetleg tudnál adni tanácsot mivel tudom kiaplikálni a porlasztot? sehogy sem akar kijönni, kis villát meg nem kaptam :frowning:

Ahogy nézem videón, csak ki kell húzni igazából (elég hanyag megoldás szerintem) Fehér Tamás videóján nem használt semmi segédeszközt, kézzel kibírta húzni.
Esetleg pár percre tedd fagyasztóba, az meg szokta oldani az ilyen megszorulásos problémát.

1 kedvelés