Segítség mit baxok el?

na jó. segítséget kérek geekvape legend2 zeus sub ohm tank 0,2 ohm coil. Ma kaptam meg. Újrakezdő vagyok.(nem röhögni a bénázáson 5 éve nem volt e cigi a kezemben) Összeraktam feltöltöttem, beállítottam a modot elsőnek a coilon jelzett 70w-ra. Nyomom, szívom, szörcsögö, jön a liquid a számba., a pára forró. Próbálkozok, majd megfulladok a köhögéstől.levegőnyílást maxra nyitom, a w-ot viszem lefele egészen 35-40 ig, de inkább 35. És itt álltam meg úgy hogy aránylag kényelmesen bele tudok szívni egy tisztességeset úgy hogy nem fulladok meg. Az ízre még nem tudok odafigyelni mert a kezdeti megpróbáltatások megzavartak. A pára így viselhető hőmérsékletű. Normális hogy a coilra 70-80w van írva nekem meh 35-ön jó? Ennél a tanknál vigyázni kell hogy ne dőljön el, vagy ne forduljon fejre mert kifolyik belőle a liquid, vagy én raktam szarul össze?

1 kedvelés

Szia :grin:ha újrakezded ,ott szívd ahol neked megfelel​:stuck_out_tongue_winking_eye:nincs írott szabály,csak az ajánlott tartományt írják rá a porira elvileg (vagy ahol tudják hogy 2-3 hét és kuka lesz :stuck_out_tongue_winking_eye:)
Minél magasabb teljesítményen hajtod annál melegebb a gőz .

5 kedvelés

Nincs kizárva, hogy a tömítések nem illeszkednek megfelelően, vagy a porlasztó selejtes. Sajnos többféle változó lehet ami a felhasználó ellen dolgozik, porlasztós tankok esetén a selejtes darabok is bőven benne vannak a pakliban. Ahogyan előttem is írták, semmi sincsen kőbe vésve, csak ajánlott értékek feltüntetése.
Egyik ismerősöm használ ilyen tankot, eddig csak pozitívan nyilatkozott róla, pedig használ építős kazánokat is. :slight_smile:

3 kedvelés

Szívesen veszek tőle is tapasztalati jótanácsokat :slight_smile: most így 33-36w között játszogatok a w-tal és a levegő mennyiséggel. Ja ! Van rajta egy rakás mód VTC vagy mi, meg baypass stb. Azt se tudom mi mire jó. Annó volt a két féle lehetőség, hogy a hőfokot, vagy a w-ot szabályozom, ill. Be lehetett állítani, hogy milyen anyagú a tekerés és kész. Tök egyszerű volt. Bele kell ebbe tanulni.

2 kedvelés

Használj rajta power/wvn. Az összes többi a “nagyoknak” van. Ezek az alap beállítások

1 kedvelés

De a Tankból elviekben kifolyhat a liquid bármilyen álláscában vagy sem?

Ha túlságosan híg a leves és/vagy selejtes a porlasztó, akkor igen. Más esetben nem igazán szabadna neki folynia.

2 kedvelés

50Pg/50Vg az arány

Az ilyen felhőköpködő porlasztós tankokhoz az sajnos nagyon híg opció, ráadásul közelednek a közel 40 fokok, ilyenkor még hígabb a leves. Ennél jóval sűrűbb opcióval használd! :slight_smile:

2 kedvelés

Legutoljára 100% VG-vel öntöttem fel két aromámat is, jelenleg a szekrényben pihennek és várják a sorsukat, az illatuk már most is szinte tökéletes, de hagyok nekik időt, mert az a mi legjobb barátunk! :blush:

2 kedvelés

Bocsánat a tudatlanságomért (én mindig 50/50 arányban kutyultam) hogy sűrűbb legyen melyikből kell több pg vagy vg?

2 kedvelés

a vg a sűrűbb, szóval abból…csak akkor meg tompulhat az íz, szóval lehet érdemes kísérletezni, mert lehet emelni kell pár %-ot az aromán

5 kedvelés

@Ispy abszolút jól írta! A VG mennyiségének emelése bőven járhat aroma emeléssel is. Sokszor a gyártók fel is tüntetik, hogy mennyi az annyi. Lásd az én példám:

2 kedvelés

Akkor ez álltaéában így kézenfekvő, hogy az emberek az évszekokhoz igazodva kutyulják a lözsit az arányokat hol erre hol arra eltolva?

2 kedvelés

Sokan így csinálják, én mindig VG többletű levessel dolgozom, 80/20 vagy most először, de valószínűleg nem utoljára, 100/0. :slight_smile:

Hát biztos vannak ilyen perverzek, én fixen keverek. :grin: Illetve vannak longfillek, pl dinner lady, ahol 33% az aroma aránya, szóval elég magas, így ezeket fixen vg-vel töltöm csak fel. Javaslom, hogy készre kevert alap helyett inkább pg-t és vg-t vegyél külön és akkor úgy variálod, ahogy neked megfelel.

3 kedvelés

Szia! Remélem mihamarabb megoldódik a probléma!

Pár gondolat​:slightly_smiling_face:
Magam is zeust használok, annyi kilönbséggel, hogy ez single rta!
Egy i just s bolt az első felhőkergetőm, imádtam, de ez, valami parádés!
Igaz szívok néha vele, elrontott tekerés, megfolyás, de ez csak a figyelmetlenségem terméke :grinning:
Szerintem nálad is hasonló probléma lehet, pl egy becsípett, sérült gumitömítés, feltéve ha plug&play porlasztó megy bele, előfordulhat! Vagy a feltüntetett tartomány hibás!
Láttunk már érdekes dolgokat! :grinning:

Szerintem nézd át, lehet meg lesz a bibi!

Kívánom neked, hogy mihamarabb telt, ízes, zsíros gőzöket pöfékelj!

Szép napot :slightly_smiling_face:

2 kedvelés

Arra nem jöztem rá mi volt a hiba de az alacsonyabb w mellett rendben használom, se szörcsögés se semmi más gond. Tegnap volt az első nap amikor csak azr használtam. 154 puf volt az egésznapos fogyasztás ami szűkön egy tanknyi lötyi volt.

1 kedvelés