Írj véleményt az Európai Bizottságnak a dohányzás visszaszorításáról

Sziasztok :slightly_smiling_face:

Érdemes elolvasni az oldalon mellékelt rövid PDF dokumentumot is. Abban le van írva, hogy milyen célból kell ez nekik. Ez a dohányzás visszaszorítására szolgál. A Mi dolgunk az, hogy elmondjuk az e-cigi nem egyenlő a dohányzással! Ha ezt belátják - mert egyébként tudatában vannak azzal, hogy van lemaradásuk - az már fél siker.

Természetesen néznek statisztikát is, hiszen az már az, ha valaki beküldi a véleményét.
Viszont remélhetőleg nem ez alapján fognak első körben, hogy hányan írtak mert akkor elég nagy baj lenne…persze van még idő de ha azt nézzük, hogy a véleménynyilvánítási időszak felénél járunk hamarosan és még csak most lépte át a 3000 -et, Magyarország 228 akkor azért eléggé elkeserítő. Ez kb azt tükrözi, hogy Magyarországon 2-300 ezer e-cigi felhasználóból csak pár száznak nem felelnek meg a jelenlegi szabályozások.

Én arra bíztatok mindenkit aki még nem küldte be, hogy azért majd küldje be…nincs vesztenivaló. Az nem baj ha nem hiszi, hogy lesz változás ennek köszönhetően (egyébként nem sokan hiszünk ebben), de az esélyt ne vegyük el magunktól!

11 kedvelés

na ez a komment remek volt :frowning:

Az emberek nem is tudnak róla. Én is csak innen tudtam meg.
Az ismerőseim 90 % -a semmit nem szív. A rokonságban már mindenki meghalt, aki dohányzott. A nagyobbik fiamat a gőzlérparaszt írásai, videói motiválták. Ő beszélt rá engem. A jelenlegi munkahelyemen csak a takarítónők szívnak, de azok mind analógot. Tanárt még nem láttam kimenni, megjegyzem gyerekkoromban még a katedrán is szívták az osztályban. Az utcákon is az analóg megy főleg, nem tudom, ér-e valamit a 18-as karika mindenhol, de ha pl. az egyetemisták mifelénk ennyire szívják, minimum a gimiben rászoktak már. IQOS-t a vízvezetékszerelő kezében csodáltam meg először, az utcákon havonta ha látok 1-2 gőzölőst, pedig a klinikák előtt és a körúton, ahol lakom, eléggé belvárosi forgalom van. Szóval én ezt látom mifelénk az Alföldön.

5 kedvelés

Mindenhol más a tendencia. :slightly_smiling_face: Itt Fehérváron van bőven Vaperina és vaper. Múltkor egy idős néni vitte az unokáját a játszótérre ahova a lányommal is szoktunk járni. Ott volt a kezében a kis Eleaf Istick. Ő szerintem nem követi az eseményeket, így nem is fog értesülni a felhívásról. És gondolom sokan vannak így még. Nekem is úgy szóltak, hogy van ez. Az orrom alá dugták, mert egyszerűen nem nyomatják kellően. Nem értesülünk, pedig fontos lenne. Na mindegy, ezt a gondolatmenetet nem szeretném tovább vinni. Tegyük meg amit lehet! Ennyi a lényeg! :heart:

12 kedvelés

Én budapesti vagyok, egy középiskola környékén lakom. Minden reggel és délután csoportban állnak bejáratnál a 14-18 éves gyerekek, és cigiznek. Nagyobb részük analógot, de egyre több az e-cigi is (annyira nem tudok sasolni, hogy megállapítsam, eldobhatós-e vagy sem :sweat_smile:) De kijár jópár tanár is, mint ahogy a szintén környéken levő két óvodából is elég sok dolgozó. (Utóbbiak egyébként sokkal messzebbre elmennek az intézménytől, mint a kötelező 5 méter, figyelnek rá, hogy a gyerekek ne láthassák meg őket.) És ismeretségi körben terjed a hevítős is, majd minden esetben ártalomcsökkentés reményében váltanak rá, bár általában drágállják azért.

Én is írok véleményt, mert hátha. Fórumokat biztos nem olvasgat egy EU parlamenti képviselő se, de a hivatalosan beküldött véleményekről minimum egy statisztikát odatesz elé az asztalra a titkárnője. Amilyen mértékben terjed a hozzá nem értés az élet minden területén és minden szinten, én még azt is hajlandó vagyok elhinni, hogy a döntéshozók tényleg nincsenek tisztában a tényekkel. Adjunk nekik egy esélyt.

(Egyébként biztos vagyok benne, hogy annak is köze lehet a mozgolódáshoz, hogy most jutottunk el arra az egyensúlyi pontra anyagilag, hogy tömegeknek éri meg az e-cigire váltani, minden kényelmetlensége ellenére - mert az analóghoz képest, lássuk be, macerás szokás ez.)

9 kedvelés

Sziasztok …szép estét mindenkinek aki fent van​:slightly_smiling_face: tudjátok itt a melohelyen van időm több olvasni a kommenteket és az az el szomoritó dolog hogy adott egy közvélemény kutatás és tényleg nem kerül semmibe hogy kitöltsék az emberek reménykedve abban hogy hátha más szemmel néznek ránk ezután a világban ha halatjuk a hangunk igenis vagyunk ,voltunk,és leszünk …De az a tény hogy napi szinten ha csak most nem sorolnám itt a platformokat ahol üzletszerűen adják veszik a készségeket ,rta , liquvidet stb…annak a töredéke venné a fáradtságot és kitöltenné már jobb lenne a statisztika …de azért az mellett sem menjünk el hogy a ( magyar mentalitás azért ilyenkor jelen van) és ezzel nem szeretnék senkit sem megbántani de ha nem teszünk vmit értünk k akkor végén majd mehetünk patikába alapléért receptre mint vmi drogos :rage: emberek vagyunk neh akarjanak minket kalickába zárni megfosztani jogainktol ha én a vape világát választom azt neh más birálja felül hogy én mit teszek a saját szervezetemmel…és pláne hogy hogy nem akarjanak visszakényszeriteni az analog vonalra csakhogy a dohánygyárak profitáljanak emberi életekkel…mert itt az mellett sem mehetünk el hogy egyre többen választják az E cigaretta használatát ugye …és igencsak visszaeset a dohánygyárak profitja … meg hát az sem titok hogy nem tudják adoztatni minden beszerzési forrásainkat ez egy komplex dolog de sajnos a fejesek ebből is hasznot probálnak csiholni …én igy látom … csak az szomorit el hogy platformokon rengeteg ember valja magát vapernek és egy statisztikai véleménykutattás,szempotjábol nem tölti ki mert nem tartja fontosnak…pedig ha megsziritások lesznek akkor már késő lesz most még tehetünk magunkért !!!Mert ahogy én látom itt már nem csak arrol van szó hogy milyen a közérzetem az e cigitől ,itt már szankciokat hoznának mit hol menyit mennyiért stb…Hát mind ennek tudatában én nem sokk jóra számitok a közeljővőben…Szankciónálva lesz rengeteg dolog mint beszerzésen ,stb… most vérszemet kaptak és nem fogják hagyni hogy nekünk jo legyen a fejesek … Persze mindent egybevéve annak szlogenjére hogy nekünk mi a jo ő szerintük…

8 kedvelés

@Zsolt68
Ebbe nem szeretnék mélyen belemenni, de muszáj felületesen szóba hoznom.
Nem, hogy szembe nem megy vele, hanem nálunk sokkal rosszabb a helyzet vape terén, mint más EU országokban.
Drága minden, választék alig van, ami meg van az silány sajnos.

8 kedvelés

Ezt csakúgy itt hagyom! :slightly_smiling_face:

letöltés.jpeg

Természetesen kitöltve. :slightly_smiling_face:

9 kedvelés

Nekem igy is megfelene minden ahogy most van dohánymutyis cucc ígyse úgyse játszik,csak hadjanak minket békén ,felejtsék el azt is hogy létezünk​:thinking::v::slightly_smiling_face:

6 kedvelés

Kitöltve elküldve

4 kedvelés

Sziasztok! Először is köszönöm, hogy a Team tagja lehetek! :hugs:
Bár új vagyok, de na-ná, hogy kitöltve! :v:

6 kedvelés

Köszönjük @Kat és örülünk, hogy itt vagy. :smiling_face_with_three_hearts:

2 kedvelés

Ezt nem értem, “Sajnos a kormányunk nem megy mindennel szembe és a vépelés pont ilyen” pont hogy szembement vele nem úgy akartad írni vagy hogy nem állt ki mellette? Letiporta a már jó piaccal rendelkező kereskedőket, korlátozta a dohányzást zárt és szabadtéren, (ezzel egyet is értek) majd jövedéki termékké nyilvánította még a tank pirex palástját is, szóval mindent, nem csak a nikotint, és így mint ismert, eltűnt minden a hazai polcokról. A covid mérgeket légyszi neee…emlegessük, aki akarta vagy kényszerült rá az vállalta. Nekem kötelező volt a három oltás, volt 4. kategóriába (5. kb.a fix halál) sorolt két daganatom, három műtét, (kiszedték a “zenergiát” belőlem) rendszeres kontroll, mindez 8 éven belül és még élek.

A dohánylobbit lehet cseszegetni, meg szankcionálni, (ők is beléptek már rég a Vape üzletbe),de túl sok benne a pénz és szerintem az összefonódás, mint az autóiparban. Az EP bármi törvényt hozhat és hozott, azt pár tagállam letojta, mi nem, ez mindenki előtt ismert. De jól felméri a dohányzó társadalom szankcionálásával mit ért el eddigi majd esetleg következtet, látja a Vape társadalom mennyire felduzzadt. Enyhítés itthon ezzel már nem lesz, ezzel a kormánnyal meg főleg nem, az új X miniszterbácsi a választás után a cigaretta elleni harcot elsődlegesnek említette, szóval ennyi a jövő. Ezért bocs minden reménykedőnek de én már szavaztam anno 2 x is és ez az itthoni agresszív lesöprés maradt.

3 kedvelés

Természetesen úgy értettem, hogy a vapelés ellehetetlenítésével szembe nem megy.

1 kedvelés

Én már egyszer átszoktam az e cigire. Sőt kétszer , most jön a harmadik. Legelsőnek még csak a cigi formályú volt. Akkor még a mostani modok sehol sem voltak. Aztán jöttek a modok. Az nagyon jó volt. Szépen csökkentettem a nikotin erősséget és elkövettem azt a hibát, hogy nikotinmentes liquidre váltottam. A mellett kezdtem újra cigizni. De tudom én vagyok a hibás. Én szeretek dohányozni. Az e cigi (jelen tudásunk szerint) talán kevesebb ártalommal jár. Bár olvastam egy cikket amiben azt írták le, hogy a tüdőben valami receptorokra lipid rakódik le az e cigi használóknál. Nem a liquid anyaga, hanem valahogy úgy tudom elképzelni, mint pl. hogy ha valaki sokat eszik, akkor “elzsírosodik” . A lényeg, hogy ez a lipid réteg gátolja a receptorok működését és nagyban hajlamosít a légzőszervi megbetegedésekre. Azt akartam ezzel mondani, hogy a cigi, pipa, e cigi, hevítőrúd lényegében mind ártalmas kissebb nagyobb részben, amit persze az egyén genetikálya is befolyásol. Függőséget okoz, maga a “rituálé”, a mozdulatok, az ismétlődő rendszer, az íz és a nikotin is. Az e ciginél a tekerés, a vattázás is, az óriási párafelhő… az e ciginél is ott a passzív fogyasztás is ugyan úgy mint a dohányzásnál. Persze semmiképp nem mondanám dohányzásnak az e cigit, de ártalmatlannak sem. Szóval én azt mondanám, hogy nem dohányzásról leszoktató eszköz, hanem dohányzást helyettesítő, dohányzást kiváltó eszköz. Bízva abban, hogy már nem élem meg mikor kiderítik , milyen károsidásokat okoz élvezem a lehetőséget a mit biztosít, hogy cigi helyett ezt használjam. XD bocsánat. Ezt bőlére eresztettem.

4 kedvelés

Nincs ezzel baj amit leírsz. Senki sem azt állítja, hogy egészséges, hanem azt, hogy sokkal kevésbé káros mint az analóg cigaretta ( ami bizonyítottan halálos! ). Bármelyik vapert kérdezed meg, azt fogja mondani, hogy sokkal jobban érzi magát a bőrében és bárcsak előbb váltott volna a függőség ezen irányába. Nem egészséges, de össze sem hasonlítható azzal a büdös bagóval amit ezelőtt tettünk az ajkaink közé! :slight_smile:

9 kedvelés

A Jobban Vagyok! kategóriában csak erről van szó. :slightly_smiling_face:

6 kedvelés

@Katalin_Bagi

2 kedvelés

Letudva, kitöltve, elküldve :slightly_smiling_face:

6 kedvelés

Ma éjfélkor lezárul a véleménynyilvánítási időszak! Aki még nem küldte be a véleményét, kérjük tegye meg addig! :pray: Most van lehetőségünk hallatni a hangunk! :loudspeaker: Hajrá:bangbang:

4 kedvelés