Elkezdtem, néhányan követtek

Üdv Vaper társak.

Ezúttal nem kérdéssel jelentkezem, csupán szeretnék veletek megosztani egy történetet.

Április elején kóstoltam bele az ecigi világába Vaporesso GTX ONE kittel. Pár hét elteltével sikerült elengednem az analógot mára már teljes egészében. Ez annyira megtetszett néhány ismerősömnek, hogy 6 ember átállt a vapelésre. Mindegyikőjük a fentébb említett kitet vásárolta amivel én is kezdtem és az ízek összeszedésébe is erősen kivettem a részem, hogy jó legyen az első benyomásuk. A 6. ember épp nem régen ment haza tőlem, friss még neki a dolog, mert ma jött meg neki a cucc, de tetszik neki ez a formája a dohányzásnak. A többiek meg hát… Már nem szívják az analógot mióta kézhez vették az ecigit! Nem igazán beszéltem rá senkit, talán az első embert aki a kollégám. A többieket inkább az győzhette meg, hogy nekem bejött az átállás. :slight_smile:

Gondoltam megosztom veletek és kíváncsi vagyok valakinek volt-e hasonló a baráti körében?!

18 kedvelés

Én a mostohaanyámat állítottam át, de ő akarta én nem erőltettem.

Először a joyetech ego aiommal kezdte el, majd rendeltünk neki egy swag 2 zenith kombót.

9 kedvelés

Volt rá példa, hogy néhány barát/ismerős látván azt, hogy jobban vagyok (sokat javult az állapotom mióta letettem a cigit), illetve érezték a gőz finom illatát ez imponált nekik, és Ők is vettek egy-egy kezdőszettet. Van akit elkapott a gépszíj van akit nem. Ilyen ez a popszakma. :slightly_smiling_face:

Olyan is volt, hogy az utcán leszólítottak, hogy mi ez a jó illat és utána már szó-szót követett és a vége mindig az lett, hogy megtetszett Nekik és vettek Ők is. Amíg nem sajátította el valaki az alapokat addig nem hagytam magára. Utána meg már inkább arra sarkalltam mindenkit, hogy tapasztalja meg a többit. Szintén volt aki azután, hogy “elengedtem a kezét” visszaszokott cigire. De volt olyan is akivel később találkoztam (akár utcán, akár egyéb közösségi portálokon), és büszkén mesélte, hogy hol tart épp.

No meg persze a későbbi munkahelyeimen is volt pár ember aki követte a példámat és a kíváncsiságát. Őket is segítettem egy darabig. Nem akarok nagyzolni, nem számoltam, de sok ember ált át általam (így vagy úgy) mióta e-cigizek. Mivel többnyire vendéglátásban dolgoztam, ezért szó szerint napi több száz emberrel találkoztam, közülük rengeteg volt a törzsvendég akik egy szép napon úgy jöttek vissza, hogy már mutatták, hogy Ők is vették egyet. Itt is szintén volt akinek nem jött be. :slightly_smiling_face:

Azok közül akik átálltak azért mert látták tőlem milyen jó, azoknak kb a 60%-a meg is maradt Vapernak illetve Vaperinának. :slightly_smiling_face:

A családból bátyám egyszer megemlítette, hogy lehet átállna, de csak kósza gondolat maradt. Illetve apumnak adtam kölcsön egy szettet a balesete után, mert nem tudott csak fekve létezni, úgy meg nem lehet cigizni. De amint jobban lett rágyújtott. Unokatesóm aki soha nem dohányzott, és nem is akart soha vapelni Ő csupán a készülékek láttán szokott elámulni, tetszik neki, de nem használná. :slightly_smiling_face:

10 kedvelés

Az enyémet ma nyúlta le az egyik lánybarátom a vanilla-eper miatt reggel óta nem gyújtott rá, így átvittem egy 30 perce neki mindent a porlasztókkal…
Már rendelés alatt az új Kroma magamnak, és
Dohányboltba kellett mennem IQOS-ért meg hozzá “patronért”. Terveztem egyet venni, és tesztelni, így nem bánom.
Viszont meglepően finom ez a cucc, de biztos nem maradok ennél az előmelegítéses baromságnál. Nem tetszik az, hogy várom kell a jelzésre, hogy mikor szívhatom meg. A gőz eléggé illúzió, mert elég kevés, és hiányérzezem van gőz miatt. De még mindig jobb mintha a rendes cigit vettem volna addig, míg nem érkezik meg az új.
Egyébként várható volt a lenyúlás, mert ami nekem van, az neki is kell, így lenyúlás mindig a vége.


Holnap már térek is vissza.



Miközben várom a futárt, gondoltam pár képet hagyok róla.
Gagyi műanyag, ami a telefonomnál is jobban gyűjti az ujjlenyomatot. Ez a tok nem lesz hosszúéletű, hiányzik a prémium érzet, ami a vapenál adott.

7 kedvelés

Én is csak gyerek - szülő viszonylatban hallottam ilyenről. Aki nekem az Innokin szettet ajándékozta, (A Face-n ismertem meg) az édesanyját szerette volna átszoktatni, engem meg a nagyobbik fiam állított rá. Érdekes, mindkét esetben a gyerek beszélte rá a szülőt.

4 kedvelés

Köszi mindenkinek. :wink: Teljesen el is felejtettem ezt a kis írásom létrejöttét, de most végig olvastam. :slight_smile:

3 kedvelés