Intake MTL RTA tekerése

Sziasztok,

Vettem egy Intake MTL RTA-t és szeretném szűk (restricted) DL-ként használni.
Sima Kanthal coil-t tekertem bele 1 ohm környékén, XFKM vattával ami nekem eddig minden más tankomban bevált.


DripHacks koxgép vaníliapudingjával töltöttem meg. (30PG70VG)
14 Watton szuper ízeket produkált!

(1200-1500 slukk után szoktam érezni az ízvisszaesést majd 2000 slukk után kell kb. vattát cseréni más tankokban ezzel a liquiddel.)
Igen ám de itt kb. 3-400 slukk után már elkezdtem érezni a koxos érzést.
A vatta jól szaturált, mégis ég rajta a cucc.

Mit javasoltok, mivel tudnám ezt a jelenséget megakadályozni?

Előre is köszi a válaszokat!

1 kedvelés

Szerintem a használat mellőzésével :joy:
Viccet félre téve, szerintem pont azért lehet jó íze, mert valahogy sok liquidet párologtat el. Én a DL Intake-emnél dobtam hátast, mert simán ráver a duplatekeréses RDA-mra ízben is meg gőzmennyiségben is (persze ez azért kojfigurációfüggő is).
Szóval valamit valamiért. Pont a napokban gondolkodtam el az MTL verzión, de a tesztek alapján leginkább az jött ki, hogy átlagos. De cáfolj meg.

2 kedvelés

:rofl: A használatot sajnos mellőzni nem tudom. :smiley: Nekem a Single Intake a kedvenc tankom, ennek van személyes tapasztalatom alapján a legjobb ízvisszaadása pedig eddig RDA-ztam, squonkoltam. Pont ezért is választottam az MTL kistésót a Kizoku Techmod-ra, mert pont passzol rá. Ízben nagyjából hozza az Intake Single-t de ahogy írtam is, én szűk DL-ként használom és nem MTL módban, arról én sem olvastam jót. De egyszerűen nem értem, hogy lehet égett íze ilyen rövid idő alatt…először azt hittem a 85VG15PG dzsúzaimtól de ezt felöntöttem 70VG30PG-re és még így sem jó.

Nem lehet, hogy másfajta huzalt használsz?

Szia. Ha jól olvasom ettől levegősebb takjaid vannak. Én amondó vagyok, hogy a lassú kanthal és a lassú levegőzés (volt a kezemben DL intake, DL-hez képest hatalmas levegőellenállás van benne és az MTL-t is így jellemezték) eredménye lehet az égett íz. Ha nem hűl kellően gyorsan egy tekercs akkor hamarabb rakódik rá a koksz. De megjegyzem ezt úgy okoskodtam most ide, hogy csak a DL Intake-hez volt szerencsém, az MTL verzióról pedig csak olvastam és az alapján tippeltem. :slight_smile:

8 kedvelés

Szia @Daneszko !



2.5 mag 8 karika 316ss 26ga én így használom mtl-ként teljesen nyitott levegőzéssel,Capella vanilla custard v2 vel most éppen ,ha ez segít​:blush:

3 kedvelés

Szerintem @Vaperina_Kinga ezt megoldottad,én is a huzalra tippelnék,lassan hül vissza és ráég a leves​:v:Ni80 lessz erre a kulcs sztem,bármilyen formában​:slightly_smiling_face:

2 kedvelés

Köszönöm! Melyik levegő gyűrű van benne? Meddig bírja így újratekerés nélkül?

1 kedvelés

Köszönöm!! Simán lehet. Évekkel ezelőtt nézegettem a többi huzalt is de a Ni-ről azt olvastam, h allergén lehet az SS-ről meg, hogy okozhat egészségügyi gondokat. Erről van valami friss infótok? Lehet, hogy paranoid vagyok :sweat_smile:

Olyan túl friss nincs sajna, ha nikkel allergiád van akkor nem játszhat sem a Ni80 sem az SS. Ezek mindkettejük tartalmazza. A Ni80 ugyebár 80%-ban, a többi króm, az SS pedig króm, nikkel és szén. Az allergiát jól tudod, viszont EÜ gondot nem okoz egyik sem. Persze csak úgy, ha már kizártuk az allergiát. :slight_smile:

1 kedvelés

Utána nézek, rápróbálok, akkor mar lehet, hogy a TC is segíthet az égésen. :slight_smile: Köszönöm még egyszer!

Nagyon szívesen. :slightly_smiling_face:

A TC jó gondolat. :heart_eyes: A maximális hőmérséklet abban a módusban az a vatta égéspontja alatti érték, így nincs égés se dry hit. :slightly_smiling_face:

3 kedvelés

Még az 1.4 -es van benne eddig megfelelő nekem :blush:

2 kedvelés

Köszi megnézem! A másik amire rájöttem, hogy eddig “nem szívtam eléggé” :joy: Szóval olyan kis erővel szívtam mint a levegősebb tankokat és lehet, hogy nem szívtam ki az összes gőzt a kazánrészből és az is vissza tudott rá égni. Emellett próbálom egy mp-vel tovább mint ahogy elengedem a tűzgombot. A módszerem sem volt 100%-os, úgy veszem észre. :sweat_smile:

2 kedvelés

Ez a téma automatikusan lezárult (az utolsó választól számított) 30 nap után. Nincs lehetőség új hozzászólás küldésére.