Augvape Intake MTL RTA , gyenge íz :(

Üdv, kaptam egy Intake mtl rta-t. Nem tudom mit rontok el de én alig érzek belőle ízt :confused:. Megnéztem rengeteg videót róla olvasgattam itt is de nem jutok vele dűlőre. Használtam hozzá a gyári tekerést is azzal se éreztem szinte semmit vattázást is gyakorlom de nem érzek változást. Jelenleg kanthal a1 28ga 30 ft huzalból tekergetek 2.5 magra 1-1.4 ohm közöttire sikerülnek a tekerések, vattázni használok cotton bacont és titaniumot de mindíg ugyan az az eredmény: 10-12W gőzmennyiség megfelelő viszont csak kifújáskor érzek egy minimális ízt :confused: Liquideket is variáltam, dryhit volt egy pár a 70/30 vg/pg levessel most 50-50 van benne dryhit már nincs.

Tekerések így néznek ki, próbáltam összenyomva/levegősre fentebb/lentebb helyezni eggyiknél sem éreztem nagy változásokat.





2 kedvelés

Szia!
Nekem nincs ilyen tankom de a videókat nézve nem a tekerés a gond. Szerintem ez a tank ennyit tud.

2 kedvelés

Lehet a kanthal nem működik ebben a tankban én első körben raknék bele ss316l-t. Vagy megpróbálni 1 ohm alá tekerni és nagyobb krafton hajtani. Mondjuk 5 menet és 15 watt környéke. Szerintem túl sok a vas ebben a formában. 5 menet széthúzva bőven elég lesz, bár nincs ilyen tankom és kanthalt se használok. :rofl:

6 kedvelés

És a vatta?

2 kedvelés

Szia Sanyi. Üdv köztünk. :hugs:

Én amit először kiszúrtam az, hogy nem mindenhol egyenletes a magméret. A tekerés közepe jól néz ki, de a szélső meneteknek már nagyobb a megmérete. Első körben meg kéne próbálnod odaszorítani az újjaddal a csavarhúzóhoz a huzal első menetét, marjd kicsit erősebben tekerni, hogy egybefüggő legyen. Remélem érthetően írom. :thinking: Csak egy példa, ilyen külalakra gondolok:

A másik, ami még elég feltűnő, hogy nem hajtottad vissza a huzal végeit. Ez zárlatot is okozhat. Ez veszélyes, ízre pedig nagyon rossz.

Végül én is a kanthalt mint anyagot hoznám fel. SS-el ildomos próbálkozni. Illetve a Cotton Bacon már nem tartozik a legjobbak közé. A Titaniumról nem tudok nyilatkozni, nem próbáltam. De @Zolika már gépel, Neki van Intake-e. :slight_smile:

8 kedvelés

Szia .Nekem még megvan a kazán,de nem egy szűk mtl.
Inkább szűk dl re való .
Ahogy írják többem is Ss huzallal tegyél egy próbát magasabb watton,nem egy kifejezett ízkazán ,de pöfékelni lehet vele :blush:

6 kedvelés

Köszi mindenkinek :slightly_smiling_face:. Tekertem ni 80al 4-5 menetet 0.86ohm lett, most jobb valamivel majd ss el teszek még egy próbát.

6 kedvelés

A zárlat milyen ízű? rosszabb mint a dry hit? Csak kötekedek :smile:

3 kedvelés

Olyankor nem porlaszt, csak a huzal izzik, illetve átforrósodik az a rész amihez hozzáér. Fémes, füstös íze van. :slightly_smiling_face:

6 kedvelés

Nem hangzik túl jól :smirk:

3 kedvelés

Levágtam szépen a szélét amúgy de most vissza is hajtottam a biztonság kedvéért :grin:.

6 kedvelés

Fő a biztonság. :hugs:

7 kedvelés

Én azért megpróbálnám egy Ni clapton tekeréssel.

3 kedvelés

Szűk dlre hogy érdemes tekerni amúgy? Nyilván az afc kijön belőle. Ss316l ból jó hozzá a 0.32mm méret? Magméret milyen legyen majd és kb hányat tekerjek?

Szia. Nekem is van ilyenem, prblémamentes…de ez a tank nem sikerült túl jóra, az íz visszaadása pocsék kb. a fele lemarad az íznek bármit csinálsz vele. Estleg afc nélkül mtl clapton 2.5 0.93 ohm Ni80. A nem túl szoros vattát kiritkítod úgy teszed a vattaárokba. Javaslom nézd meg Vaperz.hu vendégvideóját róla, az segíthet.

3 kedvelés

Na megjött az ss316l. Tekertem eggyet 0.53ohm lett. Afc nélkül tényleg nem rossz szűk dlre. De nekem nem az igazi :slightly_smiling_face:. Dlre van egy smok tfv16 kazánom annak nagyon jó ízei vannak, de azért gyakorolni jó ez a kis kazán meg néha el lehet vele füstölögni​:grin:.

Ez a téma automatikusan lezárult (az utolsó választól számított) 30 nap után. Nincs lehetőség új hozzászólás küldésére.