Innokin Ares Finale élménybeszámoló

Jön a Final Ultra 2000 :grin:

3 kedvelés

Köszi a részletes beszámolót, nagyon informatív lett!
Érdekelne részletesebben, hogy milyen tekerésekkel használtad (ok, 2.5 meg 3mm mag, de kanthal, NI80, hány menet, single wire ,stb.) Talán Mike említette, hogy pl MTL aliennel is használta. Nyilván használom egy kicsit a gyári tekerésekkel, hogy legyen viszonyítási alap, de pl a Vandy Vape előregyártott 0.7Ohmos superfine fused claptonjai a 2.5 maggal nekem nagyon bejöttek (vagy épp 3mm magra tekert 5-6 menettel, ahol elfért mega a 0.99Ohmos Vandy Vape A1 fused mtl clapton) és kíváncsi lennék, ezekkel hogy muzsikál a tank.

4 kedvelés

Szia! Az első tekerés 2.5mm-es magon 5 menet Zivipf Kanthal A1, a második tekerés 3mm-es magon 7 menet szintén Zivipf Kanthal A1, 28 guage-es. Szerintem bírni fogja az MTL claptont is, van benne annyi levegő. :slightly_smiling_face:

5 kedvelés

Sziasztok! Bírja a claptont. Én azzal hajtom most is. Vandy Vape Ni80, superfine fused clapton, 30ga, 2.5 mag, 5 menet 0.65. Az előre tekert vandy vape-pel annyi gondod lehet, hogy pont fordítva van tekerve, ezért még ha rá vagy vissza hajtasz egyet, hogy a két láb párhuzamos legyen, akkor is a tekerés lefelé fog nézni. No azt annyira nem szereti a Finale.

6 kedvelés

Szuper, Köszönöm. Akkor majd próbálkozom én is ezzel azzal.

5 kedvelés

Az is jól hangzik. Ezzel mondjuk az ellenállás kicsit alacsonyabb. Hány watton hajtod ezt a tekerést? Illetve, mennyi hely maradt a deckben? Elfér egy 6. menet?

2 kedvelés

Szia! 18 watton megy, nekem az pont jó. Igen simán elfér a 6, de szerintem a 7 is, ha kicsit össze nyomod a tekerést. Nekem az 5 széthúzva van tekerve.

5 kedvelés

Sziasztok,

Akkor leírom én is a tapasztalataimat. Ne vegye senki készpénznek, mert nincs 2 egyforma ízlés!
Nagy várakozásokkal telve pénteken megérkezett a tank (anno az Ares 2 is nagy kedvenc volt, nekem nagyon bejött kinézetre, egyszerűségre és ár/érték arányra).

Egy Aegis max 2 modban 21700-as Samsung 50S atomerőművel (és persze a beszámolók alapján nagy reményekkel) felvértezve gyorsan be is applikáltam a gyárilag hozzá járó tekerést (pontosan 1 Ohm-ot mutat a kijelző), a tekerés teteje pont a tartóoszlopok tetejéig ér a jobb TH miatt, szakszerűen bevattáztam ( Cotton Bacon v2) és UCCUNEKI!!

Megjegyzem 2 éve abbahagytam a vapelést (MTL és Dl vegyesen a single coiltól kezdve dual coil és Mesh-en át volt minden) ezért a 0-ról rendeltem mindent, beleértve a liquideket is szóval az első benyomások pillanatában egy kb 30 perces érlelésű Uahau Berry Ball Shake and Vape 6mg/ml 50-50PG/VG lötyivel indultam.

A deck levegőszabályozó kötépre állítva (a legszűkebb állással nem is próbálkoztam, az nagyon tight nekem), külső gyűrű 3 lyukon, 13W Első pár slukk, hogy betörjön a vatta, aztán kb. az 5-nél megérkezik az íz. Hmm hmm… nem is olyan rossz, de valahogy nem az igazi az én ízlésemnek, elég halovány az íze. Még 15-20 puff és irány 13.5W. Ott már egy fokkal jobb a helyzet, a vatta is betört, alakul ez! Gyerünk 14W-ra. Elővigyázatosságból a külső gyűrű ment a 4 lyukra. Továbbra sem rossz, de valahogy nekem még most sem adja ki. Egy utolsó próba 15W-on. És nem… Gőz van, de az íz továbbra is harmatos. 5 illetve 6 lyuknál sem sokkal jobb a helyzet,de ott már nem az az igazi MTL élménye van az embernek.
(Ne értse félre senki, kifejezetten jó és finom ízeket produkál, de ha próbáltátok már az RDl / DL stílust, érteni fogjátok.) Kb 1 napig játszottam a különböző lyukállásokkal, izzítási időkkel, slukkok nagyságával, a végére szépen be is kokszolódott :smiley: , viszont megjegyzem sem szörcsögést, sem köpködést, sem gurgulázást nem tapasztaltam.

Gondolván egy merészet, ugyanezt végig zongorázom teljesen nyitott deck levegőzéssel is. NA itt kezdődött az igazi móka.

Coil megpucolva, újra vattázva. Szintén 13W-ról indulva, külső gyűrű 3 lyukon, egy klasszikusabb, mély szippantás és BAMM. Az íz intenzitás határozottan jobb, mint korábban de ami alaposan tarkón (vagy épp torkon) vágott az a torokhatás. Rögtön fülig is ért a szám. Ugyebár vapeltem sokáig, aztán próbáltam glot, iqost, ilumát mindenféle töltettel és bár jó volt, de azt a klasszikus cigis torokkaparást semmi nem adta vissza és bevallom férfiasan, mindig is hiányzott. Erre tessék, egy sima gyümölcsös liquid nem kiscsillió mg/ml nikotinnal… Már ezen a ponton megkapta a csillagos 5öst az Ares Finale, de ne szaladjunk ennyire előre.

Végigpróbáltam egészen 15W-ig az összes külső levegő beállítással, mindenféle slukkolási lehetőséggel, szerintem elég meggyőző volt.

A végső beállításra még szánnék néhány szót:
A mellékelt gyári tekerés, teljesen nyitott deck és külső levegőzés/6 nyitott lyuk. Egy igen kellemes RDL élmény. Lehet kicsit elfogult vagyok mert mindig is ezt kedveltem a leginkább, de 15-16.5W között egyszerűen fenomenális. Elég korrekt gőz, de ami igazán ütött számomra az az ízvisszaadás. Nagyon finom, intenzív, de nem tolakodó és határozottan selymes. A saját véleményem szerint közel egy szinten van az anno általam használt MESH lapos (!!!) Kylin M-el, ami egy single coil MTL tanktól, gyári szálhuzallal szerintem elég nagy szó.

Megjegyzés: A gyári tekerés elég széles a 7 menettel és nagyon úgy tűnik, hogy igényli a teljes hosszon a levegőt, lehetséges, hogy egy keskenyebb coillal jobban teljesít, ha a deck levegőzése szűkebbre van állítva, ezt még nem tudtam tesztelni, de hamarosan szerzek Ni80 MTL coilt is.

Végszó:
Rettentően elégedett vagyok a tank teljesítményével. Árban nem a legolcsóbb, de az összeszerelés minősége abszolút rendben van, szerintem elég egyszerű wattázni (HAHAHAHA micsoda szóvicc… ) is, a kis apró kiegészítők mindenképp nagy plusz,
A legjobb RTA MTL tank? Nem gondolnám
A legjobb RTA RDL tank? Hát… Ezt sem
Ami igazán kiemeli a mezőnyből az a lehetőségek tárháza, a nagyon klasszikus és szűk MTL-től egészen egy korrekt RDL-ig mindenhogy megállja a helyét és mindezt roppant egyszerűen és gyorsan állítható módon teszi. Nincs macerásan cserélhető deck AFC, nem kell kéményt cserélni, sőt! még tekerést sem feltétlenül, bár kétségkívül nem a legideálisabb, de ha van olyan elborult valaki, mint én és egyik pillanatban MTl-ezni van kedve, utána meg hirtelen gőzfelhőket eregetni újratekerés nélkül válthat.
Íz/gőz tekintetében abszolút rendben van, nálam olyan 7-7.5/10 (és egy gyári szálhuzal tekerésről beszélünk!)
Az egyetlen negatívum, ami mondjuk nem feltétlenül a tank hibája, de a chain vapinget annyira nem szereti :smiley:

Szerintem egy nagyon korrekt és ajánlott tank :slight_smile:

8 kedvelés