Hogyan készül? - Elmélkedős

Engem pl tökre érdekel, hogy honnan szerzik be azokat az alaparomákat, amiből kikevernek egy márkásított terméket. Valami azt súgja, hogy nem abból a néhányból, ami mondjuk számunkra is elérhető.
Mert egyébként meg tökre érdekelne az ilyesfajta aromakészítés.

1 kedvelés

Rengeteg okosság lehet. Lehet, van olyan, amit csak egy nagyobb brand-nek gyártanak le direkt.
Bár az általunk elérhető aromamennyiség is sokezres tétel… :grin: De ezt úgy nem is lehet, hogy veszek 250 fajtából 10 millit hasra :grin:

Engem ugyanennyire érdekelne a “dohánykivonatok” valós gyártása, illetve a körülöttük folyó okosságok. Néha van egy olyan érzésem, hogy ott is megy azért némi pancsolás, hogy “jobb” legyen.

(Például hol szerzik be a kokszot :joy:mert az a jobbaknál hamar kicsapódik).

1 kedvelés

Sorozatgyártáshoz stabil beszállító kell, hogy mindig ugyanaz legyen a végeredmény.
Beruházni meg mindenképp kellene, mert elég időigényes, nem megy úgy hogy keverek valamit, nem jó, de 1 óra múlva megvan az új próbálkozás.
Kicsiben úgy tudom elképzelni, hogy van egy elképzelés, megvenni hozzá az összetevőket és különbőző arányokban, némi összetevő eltéréssel csinál az ember egy sorozatot. Aztán vagy kijön valami jó, vagy legalább valami nagyon hasonló amivel tovább lehet menni.

1 kedvelés

Egy kíváló film jutott eszembe erről:

2 kedvelés

Így van, aztán vagy H1N1 lesz, vagy desszert.

Amúgy tényleg így mehet, vagy biztosra mennek, vagy esetleg malacuk van.
Bár néhány gyártó igazán szívhatná a saját fos aromáját, hogy rájöhessenek, nem nekik való ez a biznyic…

Elbíbelődnék ilyesmivel, mint munkahely. :grin: Itthon meg 40 aroma vacog a hűtőben :joy:

@Balazs_Samu_Nagy az a film tényleg jó volt. :+1:

2 kedvelés

Találsz érdekességeket a készítésről.

2 kedvelés

Olvastam már, meg másokét is. Csak nem mindig hiszem el feltétel nélkül…

ezt én még könyvben olvastam…tetszett

1 kedvelés

Gondolod majd kiadja mindenki a titkát hogy otthon csinálj 2-3-4-5-6 ezerért aromát ? :rofl::rofl::rofl::rofl:

Láttam tej-és sajtgyárat, húsfeldolgozót, növényolaj-gyárat, gyógyszergyárat “kicsit” bennfentesebben. Hát… :grin:
Nem szapulok a kivonatgyártókat, csak nehezen hiszem el, hogy nem valami receptúra a véglegesítése azoknak is.
Nem kérdőjelezem meg az alapvető gyártási folyamatukat, csak…

Nem tudom menyi idő fog eltelni mikor már nem fogsz analóg íz után kutatni, de biztosan eljön. Nálam ez kb 2-3 év volt. Évente elszívok 1-2 szál cigit és sosem vágyom rá utána…azóta sem mióta ízesítetlen levest szívok

Én meg tudok egy két dolgot a húsiparról,és kenyérgyárról is benfentesen ,sőt még bankokról is :stuck_out_tongue_winking_eye:

1 kedvelés

Már rég abbahagytam “abban” az értelemben.
Pár kivonatossal, meg a tizen desszertjeimmel elvagyok.
De ettől függetlenül.néhány kivonatoson érezni vélek némi “szépítést”.
Csak elmélkedtem ezen egy sort…

2 kedvelés

Eszembe jutott, hogy kb 18éve e-cigiznék ha az első amit próbáltam kellő mennyiségű gőzt produkált volna :slight_smile:

1 kedvelés