Hogy találjam el a nikotin szintet?

Sziasztok.

Teszek egy kísérletet és édesapámat 40+ év dohányzásról szeretném átállítani gőzölésre. A helyes nikotin mennyiség megtalálása fontos, hogy ne legyen kudarcra ítélve a projekt.
Gyerekkoromban még a piros szimfóniáért küldött a boltba, aztán volt piros marlboro most pedig a sárga tekerős camel pörög napi 8-16 szál között. Arra gondoltam, hogy egy caliburn g2 (mtl) megfelelő társ lehet a kezdéshez, így az eszközt megrendeltem, az izlése alapján kivállogattam 3 aromát, amivel el lehetne kezdeni a kísérletezést, csakhogy ezeket be kellene keverni.

Amit találtam összeolvastam a témában, de nagyon bizonytalan vagyok és több sebből vérzik a történet. (Nyilván az én fejemben nem áll csak össze még). Elsősorban a kínálati oldal miatt vagyok zavarban.

  1. A tudástárban találtak alapján 21-es nikotin mennyiséget kéne belőnöm. Na de azt, hogy, ha a webshopokon 20-as maximum boostereket látok csak, amiket ráadásul tovább higítok? Félreértettem valamit? Korábban találkoztam olyan ajánlással is, hogy mtl-hez kezdőknek inkább az alábbi felosztás javasolt: 6mg gyenge dohányos, 12 mg közepes dohányos 18mg erős dohányos.

  2. A dohányboltokban más erősségű boostereket találok mint a webshopokon?

  3. Ti az exotikusabbnak tűnő webshopokrol rendeltek kész nikotinos alapokat és azt higítjátok?

Ha a fenti use-caseben hasznos tanácsokat adtok azért nagyon hálás leszek.

2 kedvelés

Szia 9 es erősségűtől magasabb nictartalmu bekevert alaplevet nehezen fogsz találni.
Ha mtl akkor 50-50 alapot keress
Én 100mg nicet használok abból 21 ml :flushed:kellene ,de nagyon soknak találom azt a mennyiséget amit írtál :thinking:
Előbb próbaképp 9 ha az nem jó onnan lehet le vagy fel emelni a “dózist”

8 kedvelés

Jaja, azért 18-20 már egy igen erős lórúgás

5 kedvelés

Szia,

Csak egy ötlet:

Elvileg holnaptól 30% kedvezmény lesz a kumulusvape-en aromakra, kész lotyikre, alapokra, boosterekre. Ott találsz rengeteg kész 10 ml-es liquidet (ezeket általában kifejezetten podokba javasolják) különböző nikotin erosseggel. Én ott tennék össze egy teszt csomagot+alapot. Így ki lehetne próbálni, hogy melyik erősség a megfelelő mielőtt bekeversz egy nagyobb adagot. 50euro felett ingyenes a szállítás.

3 kedvelés

Köszönöm. 9el fogok indulni.
100mg-ot lehet megbízható forrásból szerezni? Nem találtam megfelelő oldalt, de lehet, hogy csak én vagyok paranoid.

1 kedvelés

Még jó, hogy hozzátok fordultam. Gyengébb adaggal teszelünk.

3 kedvelés

Ez szuper ötlet. Köszönöm.

Szia!

A 21mg szerintem is sok. Ha kész liquidet rendelsz, ahogy ajánlották a többiek, akkor arra figyelj, hogy ha torkodban is akarod érezni (torokhatás vagy TH), akkor ne nikotinsóval kevertet vegyél, hanem simát.
A sót rá szokták írni (nicsalt). Az is jó, de nem fogod leszíváskor érezni, mert túl selymes és úgy fogod érezni, hogy több kell.

4 kedvelés

Illetve annyi, hogy ne niksóval kezdjetek, mert ha nem érzi, akkor könnyen nikotinmérgezés lehet a vége.

Érdemes megkérdezni, hogy szereti-e, hogy karcos vagy sem. Ha igen, akkor sima nic, ha nem, akkor só.

4 kedvelés

Nekem a melósba18-as kell egyelőre…x perc cigiidőm van műszakban.
2.5-3 óránként mehetek ki vapelni pár percet.
Olyankor tényleg úgy szívom, mintha 1 szál erősebb cigi lenne. (Ezzel van is gondom, írtam is a csoportos kevergetés c. témába)
Tehát nem mindegy a mód sem.

Ez a téma automatikusan lezárult (az utolsó választól számított) 30 nap után. Nincs lehetőség új hozzászólás küldésére.