10000BL 5% Poco helyett e-cigi nikotin erősség

Sziasztok! Nagyon kezdő vagyok a témában, és a poco bar helyett döntöttem úgy, hogy hosszútávon ár/érték arány és saját ízek/aromák preferálása miatt átváltok az e-cigarettára.
MTL preferenciát nézve rendeltem is egy kezdő készletet, ebből:
GeekVape - Wenax S3 1100 mAh
kazán: Wenax S 1,2 ohm illetve 0,8ohm-os
milyen nikotin erősséget ajánlanátok nekem, jelenleg az 5mg/ml-es nikotinsós változatot tolom, nem rossz, de nem igazán érzem meg :smiley_cat:
Ahogy utánaolvastam az 5%os juice az 50mg/ml-nek felel meg ami aztán kemény, bár lövésem sincs, hogy egy poco bar-ban milyen kazán lehet, milyen teljesítménnyel…
Nem kéne az 5% gondolom a geekvape-es szettel, de azért ettől az 5mg-tól valami erősebb nem ártana :roll_eyes: :face_exhaling:
Előre is köszönöm a segítségeteket.

1 kedvelés

Szia!! Javaslom először előre kevert alaplevet vegyél!! Ott általában rá van írva, hogy 3% gyenge, 12% közepes,18%erős!!

5 kedvelés

Szia Gaebryen!

Mivel mindenkinél más az ingerküszöb, nehéz lenne megmondani mi a kielégítő mennyiség számodra. Ami biztos, hogy a nikotinsók torokhatása sokkal lágyabb, mint a szabadbázisú nikotinoké. Nem véletlen, hogy a nikotinsókkal az egekbe képesek lőni a nikotin mennyiséget, szorosabbá téve vagy gyorsabban kialakítva a függőséget…

Talán a saját tapasztalásom segíthet a döntésben:

  • Erős dohányosként a hagyományos nikotin boosterrel álltam át és a 18mg/ml-es erősséggel többször szét is csaptam magam vele, fejfájás, szédülés, hányinger…stb. (magas vérnyomás tünetek!!!). Ezért aztán nagyon hamar, pár hónap alatt levittem a mennyiséget és a költségeket is(!) a felére, majd annak is a harmadára. Láncdohányosként most 3mg-ot használok immáron három éve.

Minden leszokás vagy átszokás egy stressz a szervezetnek, de a fokozatosság segít majd testünknek megfelelni az új körülményekhez. A kísérleti alany Te vagy, neked kell megtapasztalnod a mértéket.

12 kedvelés

Na ez egy korekt megfogalmazás!!

6 kedvelés

a 12mg-os szabadbázisú nic lenne jó kiindulópont MTL-ként szívva. A wenax s3 nem csak nikotinsóval működik :point_up:…és egy kevés már elég a teszthez. Tudni/érezni fogod, hogy erősebb vagy gyengébb kell, de szerintem az oké lesz így tippre. Nikotinsót kezdetben felejtsd el. Szerintem

9 kedvelés

Közepes vagy erősebb dohányosnál, átszokás esetén a niksónak tisztán használva és sem sok értelmét látom. Esetleg vegyesen…
9-12 mg/ml MTL -ben jó kezdés.

6 kedvelés

szerintem kell az a torokhatás átszokásnál amit a tisztán freebase ad mtl-nél…de pont neked mondjam ezt!? :grin:

6 kedvelés

Ezért írtam én is. No niksó, de ha muszáj, akkor keverve freebase-zel.

4 kedvelés

Engem is foglalkoztat a téma MTL Pod vonatkozásában. 1.2ohm porihoz legtöbbször a niksót ajánlják. Miért? A freebase miért nem jó, vagy miért nem azt ajánlják? DL-ben 3mg-os levest használok, és én is 12mg-osban gondolkodom MTL-ben, de lehet, hogy gyengébb is elég lehet. Erősebbet nem szeretnék, mint amit DL-ben beviszek a szervezetembe.

4 kedvelés

A niksó mellett csupán az szól, hogy állítólag hatékonyabban felszívódik. Illetve kisebb a th, de hát az sem mindenkinek előny…

4 kedvelés

Szóval kisebb mennyiség is elég belőle ugyannyi nikotin beviteléhez, mivel hatékonyabban szívódik fel a freebase-hez képest. Viszont veszélyesebb, mivel kissebb a TH-ja így hajlamosak lehetünk túladagolni. Jól gondolom?

5 kedvelés

Nagy vonalakban ilyesmi :slightly_smiling_face:

4 kedvelés

Nem gondolnám, hogy olyan egyszerű túladagolni, mivel a szervezetünk megálljt parancsol, ha van TH, ha nincs. A niksó azonnal hat, a szabadbázisú pedig késleltetve. Ennek kettőnek a keveréke pedig arra jó, hogy kb sose kezdődjön el a nikotin felezési ideje. :sweat_smile: Egynél több szóval: szinten tartja a szervezetben lévő nikket.

7 kedvelés

Valahol olvastam, hogy a minőségi nic salt ( ZAP!) természetes dohánylevelekből kinyert nikotin. A nic shot meg szintetikus.

5 kedvelés

A nikotinsó úgy készül, hogy különböző savakat adnak a szintetikushoz. Annyi dohánylevél talán nincs is, hogy az összes vapert és még a dohányzókat is kiszolgálja. :smiley:

8 kedvelés

A nyers dohánylevél feldolgozás nélkül nem kerül papírba. Kivonnak-finomítanak-ízesítenek.
Megosztozik a gyártás a mennyiségen… Jut ide is oda is nem gondolnám, hogy olyan sok dohánylevélre van szükség.

5 kedvelés

Nincs olyan sok nikotin egy dohánylevélben azért. :thinking: 0.2mg és 5mg közé tehető a körülbelüli nikotintartalma, persze függ a termesztés helyétől, éghajlattól, meg ilyesmiktől. Én csak azt mondom, hogy a személyes véleményem szerint nem lenne gazdaságos a nikotinsót a levélből kivonni, mert ahhoz viszont már rengeteg kéne. Persze lehetséges ez a része is, elnézést, hogy az előbb nem fejtettem ki eléggé. Csak azt mondom, hogy több száz liter 50mg-os niksót nem hinném, hogy dohánylevélből készítenék. Egyszerűen az mennyiségben lenne sok, illetve mivel az eljárás nagyjából ugyanaz (savakat adnak hozzá) ezért majdhogynem egyszerűbb a szintetikusból készíteni, mintsem levélből. A dohánylevél feldolgozását nem vitattam. :slight_smile:

7 kedvelés

Minőségi termékeket említettem nem tömeggyártást. Aztán eszembe jutnak a light cigaretták mi történhet a gyengítést szolgáló és kivont nikotinnal…

4 kedvelés

Értem! Köszi!

5 kedvelés

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a segítséget, akkor egy olyan 10-12mg/ml-t fogok belőni aztán meglátjuk. :smiley:

Találtam pg-t meg vg-t jóval olcsóbban mint a vape-es boltok kínálatában, be is linkelem őket, szerintetek ezek jók lehetnek, hogy megcsináljam az alapot?

vg: https://floravita.superwebaruhaz.hu/novenyi-glicerin-997-os-125-kg-elelmiszeri-gyogyszerkonyvi-minoseg-1-liter-e422-t178066

pg: https://floravita.superwebaruhaz.hu/propilen-glikol-9993-os-1-liter-gyogyszerkonyvi-e1520-minoseg-t259636

Ahogy olvastam 50/50 vagy 40/60 arányban ajánlják az alapot az én szettembe, de mivel a legtöbb aroma/nic booster 50/50 vagy 30/70 így lehet az 50/50-nél maradok a számítás megkönnyítése érdekében :smiley:

5 kedvelés