Hellvape Hellheim s30 Vegyes érzelmek

Sziasztok!

Néhány napja rendeltem az első RDTA tankomat, most vetem magam az építések örömeibe.

Az építés során mindent ugyanúgy csináltam, ahogy azt hazánkban, pláne köreinkben jól ismert Fehér Tamás, vagy a világ másik oldalán élő, szintén nem kis személy Mike Vapes csinált/bemutatott.

A problémák:

Első építésnél a gyári tekeréseket használtam és méretre vágtam. Ebbe beletekertem a megfelelő vastagságú Thunderhead Tauren MAX Premium Vape Cottonn-t.
A vattát nem tömködtem, csak ráhajtottam szelíden, szépen megritkítva.

Természetesen a coilt “leéggettem” gyönyörűen melegedett belülről kifelé.
Adtam az éltető nedűből, szóval panasz nem lehet.

Másnap szopókázom munkám során, és meglehetősen hamar ízét vesztette a cucc, hamar elkezdett inkább kellemetlen lenni.
(Fél tank elszívása után. Ugye s30 nál ez a tank 12ml)

Itthon szétszedem és láttam ahogy a coil kokszosodott.
Nagyon nem is zavart, gondoltam a gyári rossz minőségű, vagy nem tudom.
Fogtam a frissen vásárolt Wotofo N80 ∅3mm .28Ω-as coilokat és újra kezdtem. Gondoltam a vattázás sikerült túl vastagon, ezért egy hangyányit vékonyabbat téptem és jobban ritkítottam.

Másnap a végeredményként ismét a kellemetlen íz került fölényben…
Vetettem egy pillantást ezúttal is a vattára, és már látszódtak a barnás elszíneződések, de nem volt olyan látványos, mint az előző tekerésnél.
De olyan száraznak tűnt első pillantásra…

Ilyenkor már elkezdtem fejtetőn tartani a készüléket, kicsit meglóbálni, hátha kicsit megszívja magát a vatta.
Kisebb nagyobb sikerrel ugyan, de kicsit visszatértek az ízek.
Itthon már kísérletként a 6 sodronyból 2-t eltávolítottam, egyet-egyet mindkét oldalon.
Fejtetőn használva megvoltak az ízek, ám ez nem járható út, mert lehet látni a tankban, hogy távozik a liquid buborékok társaságában, így hamar nekiállt folyni is.

Szóval most itt állok egy közel 30 ezres tankkal és nagyjából használhatatlannak érzem.

Ennyire parasztvakítás lenne a sodronyok álltal ígért liquid szállítás?

Jó tankot ígértek, de kicsit átverve érzem magam.
Rendesen elgondolkoztam, hogy eldobom a viharba és előveszem a kis megszokott Vaporesso SKRR-S előreépített porlasztós tankomat…

Egyéb infó:

Drag 3 modon csücsül 52W-on használva, mert így volt kellően meleg gőz számomra. 70/30 as füstbajnok arányt használok, amit utólag nikotinozok. (Vaporesso esetén 5-6 csepp/tank, Hellvape esetén ez 12 csepp volt. Nem vagyok full nikotin függő, szóval ez az “erősség” bőven jó nekem)
Van egy kicsit hígabb liquidem, azzal is kisérleteztem, de ugyanaz az eredmény.

Várom tippjeiteket :v:

3 kedvelés

Üdv egy olyan kérdésem lenne hogy ez az első építős tankod ? Csak mert RDTA al kezdni kicsit meredek szerintem. Biztos kapsz valami tanácsot de én inkább egy sima rta tankot választottam volna .Valami feslő levegőzésűt . ZEUS ZX RTA mondjuk az nagyon egyszerű tankocska. A másik . Gondolom dual-ban építetted . A .28Ω-as coilok választani szerintem igy ha tényleg első tankod azért az kemény. Ugye bár 1.4 ohom körül vagy. Dualban szerintem jobb ha 2 db coil al 2.5 körül vagy egy RDTA al. Én is csináltam amúgy ilyen vadulásokat rta ban . De tök fölösleges hacsak nem akarsz hatalmas gőzöket. Én már ezt használom ha dualt építek https://theliquidcity.com/dual-core-fused-clapton-ni80-062ohm-pre-built-coil. Elég bőven. Ha első tankod RDTA val kezdni akkor szerintem rögtön a mély vízbe ugrottál. Nagyon maceráns építeni őket. A többiek is biztos segítenek majd neked. De ez ne szegje kedved. Válasz szerintem valami rém egyszerű rta tankot.

2 kedvelés

Szia Máté!

Tippjeim:

4 kedvelés

Nem vagyok rdta guru, de azon agyalok, hogy a több pg nem segít a folyadéknak jobban kúszni? :thinking: Mondjuk egy 50/50 inkább?

4 kedvelés

Nekem ez a bajom a reviewerekkel, nem tudod, hogy most belepattintja 5 percre a cuccot, majd közli milyen fasza, de ez most így honnan is derült ki? Használja 3 hónapig minden nap, utána lehet véleményt mondani. Szóval részemről a review kb egy unboxing videóval érnek fel, semmi több. Ha meg arra vagyok kiváncsi tényleg milyen, akkor itt keresek valakit, aki használja.

4 kedvelés

Tökéletesen egyet értek veled most ebben :slight_smile:

Hali

0.18-0.20 Ω között vagyok.

Hogy most ez jó vagy nem :person_shrugging:
Ezt a részét nem nagyon értem a vape világában.

Új tankot nem veszek már, így is drága vagyok magamnak ebben a hónapban, s más hobbimra is szeretnék figyelni. Mint pl: edzés, motorozás, és ráadásul C jogsi csinálás…

De ha elszánom magam, akkor lehet veszek egy rta szerűséget

3 kedvelés

Akkor lehet a desszert volt ebben a ludas, mert a másik gyümis van benne, és nem jelentkezett azóta ilyen probléma. Kicsit hígabb is, szóval gondoltam jobb a vattának.

Lehet ráhígítok egyet még + ban, meg kell próbálni.