“Házi longfill”?

Sziasztok!

Keveréshez rendeltem alaplevet, aromákat, viszont sajnos a gyógyszertárban nem tudtam beszerezni a barna üveget, amiben szeretek keverni, majd hétfőn lesz árujuk.

Hogy addig is valamit tudjak csinálni, azon gondolkodtam, hogy “házi longfillt” csinálok.

Vannak kis 30 ml-es bigmouthos flakonjaim, és azon gondolkodtam, hogy ebbe beletölteném a 10 ml aromámat, felönteném egy 10-15 ml alaplével, ameddig be nem tudnám szeretni a rendes, nagyobb üvegeket, addig ebben tárolnám, rázogatnám stb. Amint megszerezném az üvegeket, ezeket a “házi longfilleket” beleönteném, és felhúznám a megfelelő mennyiségű alappal.

Mit gondoltok, működhet? Csinált már valaki ilyet? Egyáltalán megérné-e ezt megcsinálni azért, hogy nyerjek 2-3 napot?

Válaszokat előre is köszi. :handshake:t3:

1 kedvelés

Szia. :slight_smile: A gyári longfill máshogy készül, ezzel sajna csak annyit érnél el, hogy brutálisan túlaromázott liquidjeid lesznek, ha beérnek mire felöntöd, akkor azt a szappanos, vagy rossz ízt fogod csupán higítani, tompább lesz, de ugyanúgy “fura” marad. Nem fog úgy viselkedni, mint egy gyári longfill. Szerintem. Csak gyümölcsös túlaromázott liquiddel volt dolgom, de sejthető, hogy a többi ízvilágnak sem tenne jót. Így én ezt nem javaslom.

7 kedvelés

érdekes felvetés…azt tudnám hozzá fűzni volt hogy túl aromáztam felöntöttem de nem lett jó úgy sem…mondjuk elszívtam :slightly_smiling_face:

3 kedvelés

Értem. Köszi a válaszokat. Akkor erről le is teszek, és várok hétfőig. :smile:

2 kedvelés

ha van otthon befőttesüveg jó az is keverd abba…

3 kedvelés

Esetleg számold ki, mennyi aroma kellene ahhoz hogy 30 ml legyen a teljes keverék ,es csak annyi aromát tegyél bele… Ez is egy megoldás lenne, sztem…

1 kedvelés

ott irja @Vaperina_Kinga miért nem jó…

3 kedvelés

Nem akarlak megbántani @Robertino_daf de ezt már nem elöször csinálod nem olvasod végig a hozzá szólásokat csak be írsz random…Béke! :+1: :slightly_smiling_face:

2 kedvelés

Igazából nem sürgető ez a kevergetés, van még kész lötyim bőven, és sajnos befőttesüvegem sincs, pedig nem rossz ötlet. :smile:

2 kedvelés

ráér majd veszel üveget aztán keversz biztos ami biztos …

2 kedvelés

El olvastam, még azelőtt h írjak… És láttam mit írt Kinga is… Én csak arra akartam célozni, h… Nem mindegy h ha pl 10 %-ban kell keverni, akkor a 30 ml-hez tesz 3 ml aromát (jelen esetben longfillt) vagy a 120ml-hez teszi az egészet? Csupán kérdezem…?
Mert a long fill is egy aroma, amit föl kell önteni az alaplével…
Vagy esetleg tévednék ezzel kapcsolatban??

1 kedvelés

A longfill PG-vel dúsított, nem kimondottan aroma. Ezért másképp érik. :slight_smile:

3 kedvelés

semmi longfillről nincs szó…ezt ő is tévesen elnevezte…az 5letét…Ha még nem próbáltunk valamit arról másnak nem nyilatkozok olyat ami nem biztos mert itt pénzre megy a dolog.

2 kedvelés

Képletesen értsd a “longfillt”. :slight_smile:

3 kedvelés

Hagyjuk már ezt az elnézést Robi itt barátok vannak…Ha nem próbáltunk valamit akkor menjünk biztosra.

2 kedvelés

Akkor ezek szt én nem vagyok az…
Én is csak próbálok segíteni, amiben csak tudok. (ha mással nem, akkor egy ötlettel)…

2 kedvelés

azért vagyunk itt,hogy segitsünk…Ésmeg is értelek amikor valami képletesen vagy nem egyértelműen van írva akkor össze kevered.Erről már beszéltünk az ukrán barátom is ilyen.És miért ne lennél te is barát ezt viszont én nem értem. :slightly_smiling_face:

4 kedvelés