Journey liquid keverési aránya.

Sziasztok ! Azt szeretném megkérdezni ,hogy. Rendeltem egy journey robot oil nevezetű liquidet. Ami 24 ml aroma egy 120 ml-es flaskában és azt írják ,hogy töltsem fel a cimke felső részéig magyarán tele.
Kiszámoltam ,hogy ha én feltöltöm még 96ml alap folyadékkal akkor egy 20%-os aroma intenzitást kapok. A journey aromáknál ez sok vagy kevés? Én nekem az elfbar íz intenzitása ,töménysége tetszik én ahoz mérten szeretnék liquidet keverni. A lényeg ,hogy ne legyen gej.
Köszi előre is a válaszokat !

2 kedvelés

Szia!

Én követném a gyártói ajánlást és feltölteném. Esetleg elsőre csak 100-110-re hátha jobb egy kicsit intenzívebben, ha nem akkor még mindig tudsz rátölteni.
Elfbarhoz sajnos nem tudok hozzászólni, még nem volt hozzá szerencsém.

4 kedvelés

Szia,

Robot olajhoz még nem volt szerencsém, de a journey aromáknak elég a 20%, talán még kicsit sok is, én csurig szoktam tolni. De @Deepfreeze -nek igaza van, hagyjál benne helyet, utólag még tudsz rátölteni, ha higitani akarod.

5 kedvelés

Hínnye. Na én eddig azt gondoltam, hogy ez a longfill játék arról szól, hogy lehetőleg vg többletes bekevert alappal csak fel kell húzni az egészet, akkor a benne lévő PGs aroma nyilván a balansz irányába eltolódik.
Tehát egy 30/70es gőzbajnokból lesz egy ~43/57 kész leves. Nyilván a nikotin is még egy plusz tényező.
De azt hittem ez a tipikus felöntöm a flaskát oszt hagyom érni kicsit és meg is vagyok
Erre mindig megnézitek a “képletet” és úgy húztok rá alapot?! Hm

Én mindig a nic-kes alappal huzom fel. Nem nagyon számolgatok. A 70%-os vg azért nem 57 hanem 60+ - os marad azért.

1 kedvelés

Mert ha igen, akkor majdnem kizárólag VGvel kell felönteni. Tekintve, hogy maga az aroma is PG. A nik boost is 30% Pg. És az egész flaskából jön ki 120 ml, ha jól gondolom. 30/70es arányt lőttem eddig mindig be, aromázva végeredmény produktumra. De ott aroma koncentrátummal valahogy máshogy működött a dolog…

Ha 120 ml jön ki belőle összesen es abból 24 ml csak a benne lévő aromázott PG, akkor a maradék 96 ml 70%a az 67.2 ml…
Ennyi VG 120 ml-re vetítve az nincs 60 %…

Aztán lehet valamit nagyon rosszul gondolok / számolok… :smiley:

Ez longfill függő is. Mondok egy példát: az Antimatter longfilleknél 10 ml aromát húzol fel 120 ml re. Itt teljesen másképp alakul %-os arány. De akkor igazad lehet ha 24 ml az aroma…

A kérdező által is említett journeyről van szó…
És az előre bekevert , adott nik százalékos arány is borul, mivel 24 ml belőle nikkmentes :wink:
Erre értettem, hogy akkor számolgatni kell miből mennyi kell?

Konkrétan én azt hittem a longfill a lusta ember keverése. Feltolom a már kikevert alappal aztán nem törődök semmivel. :smiley:

Én úgy szoktam, én már lusta ember vagyok :wink: bizom valamennyire a gyártóban​:blush:

1 kedvelés

Na ezért is használok full VG-s nic boostert.Könnyebb számolni.

1 kedvelés

Eleinte még érdekelt, azóta meg…

Bbc Two Cooking GIF by BBC

:rofl:

2 kedvelés

B@szki :laughing::laughing::laughing::laughing::laughing::laughing:
Na ez a korrekt. Oké. Akkor nem agyalok rajta.

1 kedvelés