Nikotin keverése

Sziasztok. Remélem nem unjátok hogy mindig nyivákolok és kérdezek. Szeretnék nikotinos liqidet keverni. Pg-Vg arány 50-50.Ez van itthon. Mtl-s készüléken használnám. Valamikor piros 100-as LD-t szívtam. Egy száll 0.9 nikotin volt.20/ml nikotin sók vannak itthon. A program szerint ha 100ml anyagot akarok csinálni 10ml nikotin erősség esetén

PG 15ml 15.00%
VG 25ml 25.00%
Nikotin 50ml 50.00%
Aroma 1 10ml 10.00%
Összesen 100ml 100%
100ml liqudnek 50ml nikotinnak kell benne lenni. Létezik? Nem fogok fejre állni tőle? Ilyenkor miből mennyit rakjak?
2 kedvelés

Ez így rendben van, ha 10-es erősségű liquidet akarsz keverni és a nikotinos alapod 20mg/ml, 50/50 -es. Akkor így keverd be. :slightly_smiling_face: De ha nem akarsz kellemetlen meglepetést, keverj be először 10ml-t.

4 kedvelés

@Kocsis_Jozsef Talán azért tűnik hirtelen soknak a nikotin, milliliter MENNYISÉGRE, mert a niksó 20mg/ml (gondolom te is ezt akartad írni), az ember agya meg automatikusan a 100-ra áll be.
De igen, jó az arány. Persze csak akkor, ha a niksó is 50-50 PG-VG (lehet más arányban is kapni), és a kész liquidet is 50-50 PG-VG arányra akarod belőni, na meg persze a kiválasztott aromát is 10%-ban kell keverni az ajánlás alapján (ez is lehet mindegyik arománál egyéni).
Akár erős is lehet a 10mg/ml VÉGSŐ nikotin tartalom, de akár gyenge is. Ez egyénfüggő, illetve nagyban függ attól is, hogy valaki “láncdohányos” módjára egész nap szívja-e (sokszor előfordul az átszokás után), vagy csak normálisabbnak mondható tempóban vapeli végig a napot. Ha esetleg erős lesz így a liquid a nikotinmennyiség végett, akkor később még mindig lehet higítani.
De ha higításra kerül a sor, akkor én ajánlanám, hogy az esetlegesen utána hozzáadandó PG, VG és aroma végett, kérd ki a segítségét az oldallakóknak mindenképpen, nehogy alá, vagy fölé higítsd. Természetesen ez csak jótanács…szívesen segítünk.

4 kedvelés

Köszönöm.Nagyon jó a tanácsod.inkább kiprobálom 10ml-el.

2 kedvelés

Köszönöm.Sajnos jól láttod.Én is bele estem az állandóan kézbe.megis látszik4/5 nyomom a tartályba.

Ez a téma automatikusan lezárult (az utolsó választól számított) 30 nap után. Nincs lehetőség új hozzászólás küldésére.