Gőz kifújásnál olyan mint ha "köpnék" egy éppen hogy érezhető valamit

Sziasztok! Egy kezdő vapelő vagyok. Ez lehet hogy egy nagyon furcsa kérdés lesz de nem találtam rá még választ vagy megoldást, több hozzáértőt is megkérdeztem de nem tudtak pontos magyarázatot adni rá.

A lényeg: Valami oknál fogva mikor beleszívok az e cigimbe és kifújom a gőzt, olyan mint ha köpnék egy szemmel nem látható, de éppen hogy csak érezhető nyálat (vagy a saját bőrömön érzem meg, vagy ahogy a számat elhagyja), vagy liquidet vagy én nem tudom. Nem mindig van ez a jelenség, pl zárt térben nem nagyon, de kint a levegőn majdnem hogy folyamatosan, és nagyon frusztráló mert nem tudom hogy ez miért van.

2 különböző e ciginél is tapasztalom ezt, az egyik Innokin - EZ Tube Kit 40W 2100mAh, a másik Vaporesso - Luxe XR Max 80W 2800mAh Pod Mod

Az innokin termékbe 50-50-es liquid, illetve 0,8-as Innokin Z porlasztó van.
A Vaporessoban pedig 70 vg 30 pg liquid, és 0,15ös vaporesso gtx mesh porlasztó van. Porlasztó csere már megvolt (első töltés után vártam 10-20 percet), a liquid ízével semmi baj nincs és nem is volt. Sose töltöttem tele 100%-ig liquidel egyik gépet sem, és a minimum tartományt is betartottam.

Én attól tartok hogy folyik a liquidem csak nagyon kicsit és ezért van ez, esetleg felhígulna a melegben a lötyi és amiatt vagy én nem tudom mit rontok el, nem szívok bele erősen illetve sokáig se szívom. Vagy esetleg köze lehet a levegő áramlás “beállításnak” vajon? (Mindig 0-24 csumára ki van nyitva az airflow cucc, és utoljára ezt a tippet kaptam hogy túlságosan megszívja a vatta magát liquiddel mert így használom)

Remélem nem túl bugyuta a kérdés (pedig annak tűnik ><) és valaki tud ebben nekem segíteni. Előre is köszönöm a válaszokat :smiley:

3 kedvelés

Szia.
A teljesítményt nem állítgattad el?

3 kedvelés

Hello :smiley: ja igen bocsi azt nem írtam, a 0,8-as porlasztóval 18 watton megy, (15-18 az ajánlott) de próbáltam én 15 és 16 watton is, a 0,15-ösel meg az ajánlott 60-75 és 60-tól végig próbáltam

4 kedvelés

Szia!
Milyen liquidet használsz?
Én például,a hűsítős liquidek gőzölésékor tapasztaltam,hogy beindul a fokozott nyál termelődés.

3 kedvelés

Szia :wave: Még arra tudok gondolni, hogy a liquidpára a ludas. Ez hajlamos lerakódni pl. a driptipben is. Ez amúgy általános jelenség és a helyes szívástechnika elsajátításával, illetve levegőzés helyes beállításával tudsz rajta javítani.

Próbáld meg megtisztítani a driptip belsejét és megnézni, hogy utána is tapasztalod e az első pár slukknál. De ami talán a legfontosabb a szívástechnika. Próbáld variálni és megnézni, hogy továbbra is fennáll e a probléma. Próbáld ki, hogy lassabban szívod stb. Lehet, hogy túl sok a liquid és túl gyorsan szívod ahhoz, hogy rendesen el tudja porlasztani. Ilyenkor az a liquidtöbblet is felkúszik szépen lassan vagy olykor gyorsabban egyenesen a szájba…bár ezt éreznéd valószínű. Plusz a teljesítményt is úgy próbáld állítani, hogy megfelelő legyen a porlasztás a szívástechnikádhoz mérten. A gyári ajánlott teljesítményt nem feltétlen kell figyelembe venni, nyugodtan mehetsz az alá ha számodra úgy jobb.

Ahogy látom zárt térben nem jelentkezik ez a probléma csak kint. Ez is magyarázatja a fentieket mivel kint még külső hatás is rásegíthet erre. Plusz persze a nagy melegben a liquid is hígabbá válik, mint bent, így a szívást is ehhez mérten kell lassítani illetve akár a slukkok idejét csökkenteni.

Ez most ha jól sejtem a kisérletezgetés ideje. Ha megszűnik a fenti jelenség akkor az lesz a tuti :slightly_smiling_face:

6 kedvelés

Nálam a nagyon édesekre fut össze a száj a nyálban :grin:

2 kedvelés

Áldom az eszem, hogy 100%os VG-re váltottam…ebben a melegben sem-, de még 35+ fokban sem lesz túl híg a liquid. Ez is az aromamentesség előnye. Tegnap egy nagyon-nagyon kevés kondenz keletkezett a boro-nál kb 17ml használat alatt, de a 810es drip tip-nél még sosem.

3 kedvelés

Szia. Én is a liquidpárára tippelek. :slightly_smiling_face:

5 kedvelés

Amire még gondolok, hogy kezdőként a kifújási technika még nem kiforrott a füsthöz képest…

3 kedvelés

Pont ezen agyaltam…elképzeltem, hogy a cigifüstöt anno hogy fújtam ki és azért nem pont úgy mint a gőzt. A füstöt talán kicsit jobban csücsörítve, ami a vape-nél hűvösebb kifújt gőzzel jár. Namost a légkondik is komoly kondenzt produkálnak pusztán a levegő hirtelen lehűtésével, szóval akár… :thinking:. De ez csak egy kósza teória​:grin:

Aztán most teszteltem a hűvösebb gőzzel járó kifúvást…egyelőre nincs kondenz a számnál :rofl:

3 kedvelés

Így van, ezen agyaltam, ezért írtam. :roll_eyes::grin:

1 kedvelés

Mondjuk pont Te vagy akinél régebben az 510es drip tip gyakran kondenzt produkált

2 kedvelés

Bizony, és ez fekve volt a legzavaróbb :grin:

1 kedvelés

Talán. :thinking: De itt más plusz nincs, csak a már egyszer lecsapódott pára. A pára pedig csak akkor csapódik ki, ha hűvösebb a felület mint maga a gőz, ami szájon belül nem következik be.

4 kedvelés

Én ezt hűsítős, és vagy savanykás liquidek-nél tapasztaltam kifújáskor, valószínű, hogy nagyon beindítja a nyálképzést, meg amikor több WS-23-at tettem a liquid-be, ott kifújáskor a számhoz tettem a kezem és hűvös volt a gőz, de ez szerintem tank függő is, mert a Vapefly Gunter-nél vettem észre, hogy a kifújt gőz nedvesebb, teltebb, míg a Vapefly Siegfried-nél szárazabb a gőz, és persze évszakfüggő is, milyen a levegő páratartalma. De más Mesh tankoknál annyira ez nem volt jelen, talán még a Voopoo DL PnP Pod tanknál volt ez érezhető. :thinking:

4 kedvelés

Én már világosan emlékszem azóta, hogy első ismerkedéskor, 2009 körül bő nyállal fújtam ki az első, szokatlan slukkokat az első pár napon.
Mert más volt, meg fura.
(Az volt az a vattacukros e-health izé:roll_eyes:)

2 kedvelés

Nekem amikor megnő a szakállam/bajszom, és pl kocsiban oldalra fújom, folyton lecsapódik rajta, és érezhetően nedves lesz, folyton törölgetnem kell :smiley:
Szerintem dl/rdl-nél normális a jelenség, főleg melegben.

4 kedvelés

Szia! :smiley:
Az egyik JUNGLE HIT - WATERMELON MELON ezt szívom mtl-be, a másik meg heisenberg amire még illene is amit írsz de a dinnyésnél is ez van :confused:

2 kedvelés

Hello :smiley: Köszönöm szépen, hát akkor el kezdek tesztelgetni, esetleg még annyi hogy mennyivel mehetnék alá watt ügyileg? Gondolom a -20watt már sok.

3 kedvelés

az milyen jó dolog lehet… :frowning:

1 kedvelés