Liquid anomália

Sziasztok. Kérdésem volna, mégpedig az, hogy mitől lehet az a tünet, hogy vapelés közben néha úgy viselkedik a lötty, mint amikor forró olajba beledob az ember valami húst. Felserceg és kis miniatűr forró liquidcseppek jönnek ki a tekerésből, ami pillanatokra ugyan de éget. Előre is köszi a segítséget.

Szia!

Lávát köp. Ez a tekerés problémája, rossz vattázás. Némi gyakorlással ki lehet kísérletezni, hogy jó, mennyi vatta kell bele. Nekem a kanthal tekerések csinálták ezt, de amióta átszoktam Ni-re azóta nem volt iylen.

3 kedvelés

Előre tekert fűtőszál és méretre vágott vatta. Így mi lehet a gond?

Azt figylted, hogy a bele való méretű vattát raktad bele? Kanthal huzal egyébként? És gondolom DL tankról van szó.

Szia!
RTA kazánoknál a vattázás az egyik legfontosabb dolog, sőt talán a legfontosabb. Sajnos ez könnyen elrontható és akkor mindenféle anomáliák következnek, lásd a te példádat is. Nézz meg pár videót a kazánod vattázásával kapcsolatban, azok általában segíteni szoktak, de legalább adnak egy támpontot. :slight_smile:

5 kedvelés

Ni80 tekerés megfelelő méretű vatta és Kumo tank, nagyon szűk dl

Akkor passz. Esetleg a wattal variálj, vagy válts vattát.

3 kedvelés

Oké de túl sok vagy túl kevés vatta szokott ilyet csinálni?
Meg eddig is ezt a típust használtam, faszom se érti…

Mondom a watt-al :sweat_smile: Nem a vattával.

Valószínű kevés a vatta,mert több liquid-et tud felszívni a vatta mint amit a tekerésed el tud porlasztani és a felesleget kiköpködi.Ha túl sok lenne a vatta azt egyből észre vennéd,mert egy idő után elkezd megégni. Legalábbis én jártam így párszor még kezdő koromban,de idővel majd te is kitapasztalod,
de persze ez tank függő is.

3 kedvelés

Ez a téma automatikusan lezárult (az utolsó választól számított) 30 nap után. Nincs lehetőség új hozzászólás küldésére.