Górcső alatt a koksz

Új liquid, új vattázás, és még van oldva a probléma.:slightly_smiling_face: Ezen kívül még gyakorolsz is! :slightly_smiling_face:

4 kedvelés

Ahogy Tibi írta, ízről észre fogod venni, nem csak tompább lesz az íz, hanem fura is…
Ránézni sem nagy szám szétkapod a tankod, úgyis töltögetni kell… ha lerakódás van rajta olyan szép zsíros fekete… Na az lesz az, ami miatt cserélned vagy izzítani-vizezni kell.
A vatta is szééép egészséges barna-fekete leend.

5 kedvelés

Feljebb görgetve is látsz néhány koksszal fertőzött tekerést.
Remélem nem bántom meg Tibit és Szilárdot, ha a Barakkból idemásolom az ő fotóikat szemléltetésként:

kép

kép

5 kedvelés

@Viktor_Hajdu természetesen visszagörhettem és a keresőbe is beírtam és minden találatot elolvastam​:wink::kissing_heart:

2 kedvelés

Természetesen nem feltételeztem mást! De gondoltam elég gyorsan válaszoltam a nem láttam még mondatodra :wink: :rofl:.

4 kedvelés

Gyönyörűen adta még a kávés-dohány ízt ,csak mondom tekerjünk egy gyümölcsös tankot :rofl:

7 kedvelés

Sziasztok! Az én vattám a tekerésen kívül max. sárga, amikor cserélek. Feketedni csak a huzal alatt szokott. A huzalon azonban sokszor fél-egy milliméter koksz szokott lenni. 1 x vártam csak ki vele a 3 hetet, akkor már a kazán falára is pattogott. De a lényeg. Nem tudom, hová is írjam az új felfedezésem: :star_struck: Az ellenállás kb 1 hét után 01, ohmot változik, ha már 0,2 ohm akkor igencsak érett a vattacserére. Az ízeken kívül ez jelzi a kokszosodást! Régebben azt hittem, a kanthal oxidálódik, azért nő az ellenállása. Nem! A koksz miatt rosszabb a hőleadás, mint a vízköves kávéfőzőnél, magasabb lesz a belső hőmérséklet, és drasztikusan emelkedik az ellenállás.

7 kedvelés

Ez pontosan így van. :heart_eyes:

5 kedvelés

Izvesztes meg nincs es meg a tankban is van 4ml mielott ezt ujratekernem​:heart_eyes:

5 kedvelés

Én ezt már 2x kicseréltem volna :sweat_smile:

2 kedvelés

Este toltottem fel harmadszor vattazas utan,gondoltam ranezek​:rofl:

5 kedvelés

Ne hülyéskedj, ilyenkor adja vissza csak igazán. :grin:

5 kedvelés

Én is akkor érzem a legfinomabbnak, ha bekopott a setup. :grin:

5 kedvelés

De ez komolyan ilyen: megnézem, uhh, de undi, kicserélem, hogy majd a szép tiszta tekerés, azt jön a pofáraesés, hogy hol a jó íz? Szóval 1 tankot át kell rajta engedni, hogy jó legyen megint. Gondolom, hogy visszaépüljön a kokszi. :grin:

6 kedvelés

Azert ez mar tenyleg bekopott,ujabb egy mili utan elmentek az izek​:grin:De szerintem egy tekeres akkor adja a dohanyos izeket a legjobban amikor a tekercs szine atmegy ilyen sotet bronzosba…meg utana meg vagy jo ketnapig​:rofl:

1 kedvelés

A dvarw-le petit sec komboval mindig igy jarok​:rofl:Sotet ez a tekercs,vatta ok ,de mar negy vagy ot napja megvan,ujratekerem…utana meg,de kar volt​:rofl:

2 kedvelés

Ezzel tökéletesen egyet értek. Az édes ízeim is akkor a legfinomabbak. Aztán jön a koksz és elcsesz mindent. :rofl:

4 kedvelés

Na meg egy utolsót .Este vattáztam újra ,mondom lessük meg bronzosodik-e már a tekercs.Jó cucc ez a halo longhorn :rofl::rofl:

5 kedvelés

Tegnap este. Akkor gondolom előtte jól megforgattad a vattát kátrányban meg folyékony karamellben, hogy ilyen jó legyen :joy:

4 kedvelés

Újabban rákaptam a dohányos desszert aromákra (Journey és társai), emiatt gyorsabban elkokszolódnak a tekeréseim, és borzasztón zavar az égett mellékíz. Már ott tartok, hogy naponta vattázom, 2-3 naponta tekerem újra a tankot.
Egy Galaxies RDTA-t használok, DiggaDampf Ni80 huzal, 2,5 magon, 7 menet, 0.8 ohm, 12-13W, Wotofo vagy Cotton Clouds vatta. Mást szinte nem is használok, ez a kis tank adja nekem a legjobb ízeket. Előnye az RDTA-nak még, hogy minden csepegtetésnél lehet csekkolni a tekerést.
Viszont arra nem sikerült rájönni, mi az oka annak, hogy a tekercs két szélénél a vatta egyik oldala mindig jobban és korábban megbarnul, mint a másik?

3 kedvelés