Főbb tekeréstípusok a gyakorlatban

Szia Feri!

Igen, a Siren 2 nem folyik és nem is “könnyezik”, tehát a levegőző nyílás környékén nem jelenik meg páralecsapódás. Dry hitet sem kaptam még vele. A titka a vattázás. Az első hetekben (3 évvel ezelőtt) volt erős folyás és sok könnyezés is. A belső AFC-je miatt a 2 mm-es mag lenne az ideális, de én 2,5 éve szisztematikusan 2,5 mm-es magra tekert 28 GA-s huzalt használok benne. Ezt még jól elbírja. Ebbe olyan szorosan húzom a vattát, hogy - bár rugalmasan - kicsit húzza meg a tekerést. Amikor benne van a vatta, akkor a tekerés magától vissza áll az eredeti helyzetébe. A vattát a tank aljáig engedem le, majd szárazon beillesztem a léellátó nyílásokba. Végül beáztatom, de csak a tekerésnél. Azóta nincsenek könnyezési problémáim, amióta a lébeömlő nyílásoknál szárazon hagyom (akkor ázik be, amikor feltöltöm a tankot). Építés után 8 W elég neki 1 tank erejéig, utána 1 hétig 10 W-on használom, majd még 1-2 hétig 12 W-on. A nagyobb teljesítmény azért kell, mert a vatta összeesése miatt nagyobb a lészállítása. Így nem kokszolódik, és általában 3 hétig bírja egy tekerés. A gőze MTL-es (hisz nem DL tankról beszélünk), az íze tökéletes.

További tapasztalatom, ha felborul a gőz-levegő aránya, romlik az íz minősége. Ez bekövetkezhet túl nagy magátmérő, lazább vattázás és nagyobb teljesítmény esetén is. Az én tapasztalatom szerint max a 2,5 magra készített tekerést szereti. Próbáltam 3, 3,5, 4 mm-est is, nem voltak jók.

A topcap alján a gyári tejfehér szilikon tömítés van, még nem kopott meg, zár rendesen, a betöltő nyílások sem “érdesítették”, recésítették.

További szép napot, kellemes gőzölést!

10 kedvelés