Főbb tekeréstípusok a gyakorlatban

Nem elkerülte, ezek szerint inkább félre értettem a mondanivalódat. Bocsánat. Erre a mondatra alapoztam:

Úgy vettem ki a szavaidból, hogy 5mm-essel jó volt, másképp folyat. De ez az 5mm hatalmas és az eredeti gond (pl. a forrósodás) ebből fakadhat. Volt szerencsém a Sirenhez, 3as maggal volt király. De az eredeti volt. Időközben az is eszembe jutott, hogy van az úgy, hogy a klóngyártók változtatnak a méreteken. Ez is lehet probléma. És persze az anyaghasználat. Nekem is van bajonett zárás tankom, és régen is volt, bizony kell oda tömítés…

1 kedvelés

Én úgy érzem, hogy 2 mm -es magra való tekerés a Sirennél abszurd. Megpróbálom 3 mm-esre. Az még talán elmegy. A bajonettzár tömítéséhez várom @Kabak -ot, már privátban is írtam neki. A videót kösz, @blini80 mindjárt megnézem.

3 kedvelés

Szerintem az jobb lenne a levegőzés és persze a liquid fogyasztás szempontjából. Ha meg úgy adódik a vattagátat itt is lehet alkalmazni.

2 kedvelés

A videón látszik, mi van a fedélben, csak ilyet nem árulnak. Ahogy talpat a közepével együtt sem, csak Amerikában, ott helyben rendelhető. Pedig annyit még ki is fizettem volna érte.

2 kedvelés

Szia Feri!

Igen, a Siren 2 nem folyik és nem is “könnyezik”, tehát a levegőző nyílás környékén nem jelenik meg páralecsapódás. Dry hitet sem kaptam még vele. A titka a vattázás. Az első hetekben (3 évvel ezelőtt) volt erős folyás és sok könnyezés is. A belső AFC-je miatt a 2 mm-es mag lenne az ideális, de én 2,5 éve szisztematikusan 2,5 mm-es magra tekert 28 GA-s huzalt használok benne. Ezt még jól elbírja. Ebbe olyan szorosan húzom a vattát, hogy - bár rugalmasan - kicsit húzza meg a tekerést. Amikor benne van a vatta, akkor a tekerés magától vissza áll az eredeti helyzetébe. A vattát a tank aljáig engedem le, majd szárazon beillesztem a léellátó nyílásokba. Végül beáztatom, de csak a tekerésnél. Azóta nincsenek könnyezési problémáim, amióta a lébeömlő nyílásoknál szárazon hagyom (akkor ázik be, amikor feltöltöm a tankot). Építés után 8 W elég neki 1 tank erejéig, utána 1 hétig 10 W-on használom, majd még 1-2 hétig 12 W-on. A nagyobb teljesítmény azért kell, mert a vatta összeesése miatt nagyobb a lészállítása. Így nem kokszolódik, és általában 3 hétig bírja egy tekerés. A gőze MTL-es (hisz nem DL tankról beszélünk), az íze tökéletes.

További tapasztalatom, ha felborul a gőz-levegő aránya, romlik az íz minősége. Ez bekövetkezhet túl nagy magátmérő, lazább vattázás és nagyobb teljesítmény esetén is. Az én tapasztalatom szerint max a 2,5 magra készített tekerést szereti. Próbáltam 3, 3,5, 4 mm-est is, nem voltak jók.

A topcap alján a gyári tejfehér szilikon tömítés van, még nem kopott meg, zár rendesen, a betöltő nyílások sem “érdesítették”, recésítették.

További szép napot, kellemes gőzölést!

10 kedvelés

Max le lehet gyártani hasonló vastagságú klingeritből,autós boltokba lehet kapni,sokmindennek ellenáll,lehetőleg az újabb kivitelt kell keresni ami azbesztmentes​:+1:

2 kedvelés

Én azt a szilikon betétet tegnap megfordítottam, sima felével lefelé. Nem tudom, eddig ez miért is nem jutott eszembe?

5 kedvelés

Kösz. De ha feljebb tekersz, meglátod, hogy @blini80 7 hozzászólással ezelőtt ugyanezt a videót ide már beillesztette. Mondjuk, nem árt megnézni ugyanezt a videót akár többször is, de attól még a Siren - nek Dvarw íze soha nem lesz. Már azon agyaltam, mi lenne, ha valami műanyag szűkítőbetétet készítenénk ennek a kazánterébe is? A folyást a tömítések, és a 2,5 mm-es tekerésbe húzott vatta megoldotta. A 2 mm-es vattája olyan kevés, hogy ebbe a tankba nem lehet beletenni. Töltéskor el kellene zárni a levegőzőt, akkor töltéskor sem folyik. Egy valamit nagyon elkúrtak ennél a Siren-nél: A levegőzőnyílás szabályozója egész a talp alatt ér véget, a mod-on nem lehet tekerni, annyira odaszorul, akkor sajnos minden töltéshez le kell teljesen szerelni.

1 kedvelés

A bizonyos videó újbóli megtekintése után nem hagyott békén a kisördög. Ha neki sikerül a 2 mm-es tekerésbe annyi vattát beleerőszakolni, hogy ne folyjon, akkor nekem is mennie kell! Végül is sikerült. Majdnem beleszakítós erővel kell húzni, mondjuk a Dvarw -ba is, csak abba eleve nem is fér nagyobb tekercs. De megérte. Pazar ízek, és nem forró a gőze.

5 kedvelés